Як правильно виховувати двійнят?

Adoption
Date
  • 65 Переглядів
Мало хто знає про те, що існує спеціальна наука - гемеллологія, яка вивчає манеру поведінки і взаємини між дітьми, народженими в парі. Кожен факт народження близнюків надзвичайно цікавий генетикам, і тому вони намагаються якомога більше вивчати цей природний феномен, дозволяючи позначити для батьків найважливіші особливості виховання.

9034_6.jpg (28.58 Kb)


Такі дітки дуже багато проводять часу разом, і це не може не позначитися на їх взаємовідносинах. Вважається, що неформальним лідером у них є той, хто народився раніше. Насправді це помилкова думка - «головним» серед них виявляється той, хто проявляє більше ентузіазму. Разом з тим, всередині їх маленького «колективу» зазвичай розвиваються дружні і теплі відносини, які цілком влаштовують їх самих, і їх батьків.

Але ніщо людське для них не є чужим, і тому між близнюками так само можуть виникати конфлікти і сварки. Найголовніше, що потрібно в таких ситуаціях від дорослих - це своєчасно розгледіти і правильно «розрулити» такі конфлікти.

Трохи пізніше, стаючи підлітками, у деяких двійнят починаються протиставлення один одному. У більш зрілому віці багато з них знову відроджують колишню дружбу, але є і такі, життєві дороги яких розходяться в протилежних напрямках.

Як правильно виховувати двійнят? Завдання батьків - допомогти обом дітям правильно і вчасно розвиватися, враховуючи індивідуальні особливості кожного. Також потрібно врахувати, що, незважаючи на дружбу і постійне перебування поруч один з одним, такі діти також можуть змагатися. Боротьба, як правило, найчастіше виникає через потребу в любові батьків. Щоб уникнути конфліктів і ексцесів з цього приводу, батькам найкраще діяти наступним чином:

- обійнявши одного, не забувайте і про іншого;
- привчайте малят не скупитися, а допомагати один одному;
- вчить їх вдумливості, розважливості, терпінню.

Любов, терпіння, ласка і справедливе ставлення до кожного повинні стати вашими дороговказами, і незабаром діти зрозуміють, що батьківської любові вистачить на всіх.

На особливу увагу заслуговує питання виховання близнят різних статей. В цьому випадку дуже важливо домогтися того, щоб двійнята-малюки знаходилися в умовах, що сприяють їх правильному фізичному і психологічному розвитку. Головне при цьому - правильно підбирати манеру спілкування, а також ігри та іграшки.

З психологічної точки зору, слід врахувати той факт, що зазвичай в таких парах головною себе вважає дівчинка. Це обумовлено тим, що за своїми особливостями дівчатка розвиваються набагато швидше хлопчиків. У такій ситуації потрібно допомогти малюкові відчути свою незалежність від сестри і розвивати самостійність.

Бувають випадки і з точністю навпаки - це трапляється, коли хлопчик за своїм розвитком випереджає сестричку. І той, і інший випадок вимагає корекції з боку дорослих. Якщо виникає значне лідерство однієї дитини, то тоді двійнят найкраще розділити. Наприклад, діток можна розподілити по різних групах дитсадка, а потім - в різні класні колективи, гуртки, секції та інше. Хлопчика відведіть в спортивну секцію, призначену тільки для хлопчиків. Зробіть так, щоб у дитини були свої «окремі» друзі.

Дуже добре, якщо вона стане успішною в якийсь діяльності, де інша дитина б не перевищувала її. Велику роль в такій ситуації відіграє батько. Якщо з якоїсь причини тато відсутній, його може замінити дідусь, дядько або близький родич, який міг би опікуватися дитиною.

З іншого боку, якщо дівчинці завжди не вистачає брата - то в цьому випадку потрібно теж розвивати її самодостатність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: близнята, двійнята, як виховувати, виховання двійнят


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас спри

Як проявити впевненість у собі: поради та підказки

Психологія | 01:30, 07.08.2022

Незалежно від того, чи вам не вистачає впевненості на роботі чи в соціальних ситуаціях, підвищення рівня впевненості може змінити те, як люди вас сприймають. Просування найкращої версії себе — навіть якщо ви не почуваєтеся впевнено на 100 відсотків —

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. А

Небезпека використання спрей-засмаги

Здоров'я | 17:00, 06.08.2022

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. Але спрей-загар не був детально перевірений, тому його небезпека невідома.

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: