Гендерно нейтральні іграшки - користь чи шкода для дітей?

Adoption
Date
  • 816 Переглядів
Останнім часом багато компаній, що виробляють дитячі іграшки, не вказують на упаковці, кому призначена та чи інша іграшка - хлопчикам чи дівчаткам. Представники компаній заявляють, що батьки самі повинні приймати рішення, які іграшки необхідні їхнім дітям, тому немає необхідності вказувати, наприклад, на упаковці з набором кубиків, що він призначений для хлопчиків. У магазинах дитячих іграшок усе частіше іграшки сортують без орієнтації на стать дитини, а за категоріями: «ляльки», «конструктори» тощо, щоб забезпечити батькам свободу вибору. Але чи дійсно це приносить дитині користь?

9736_4.jpg (40.06 Kb)

Психологи стверджують, що проблема полягає не в тому, які іграшки потрібно купувати хлопчикам і дівчаткам. Батьки самі створюють з цього проблему, розділяючи іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Саме батьки, а не діти, вважають, що ляльки - для дівчаток, а машинки - для хлопчиків. Дітям просто подобається гратися, і в цей період життя гра - їх головне заняття.

Коли батьки таким чином вносять свої стереотипи в ігри дітей, вони намагаються змінити те, як діти бачать іграшки. Для них ляльки можуть бути ким завгодно, а не тільки дітьми, за якими потрібно доглядати.

Батьки можуть стати свідками того, як дитина придумує імена машинкам чи годує іграшки уявної їжею. Це підтверджує той факт, що для дитини головне - уява, а іграшки - це всього лише засіб вираження думок і почуттів.

Виробники іграшок враховують цей факт, коли відмовляються від того, щоб розділяти іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Психологи вважають, що батькам варто діяти так само і просто дозволити дитині самій вирішувати, якими іграшками гратися. Не варто вказувати дитині, як вона повинна гратися - так батьки формують у неї негативні установки.

Замість цього батькам потрібно з'ясувати індивідуальні потреби дитини. Деякі діти віддають перевагу іграм на самоті, деяких цікавлять певні теми (такі, як, наприклад, космос або тварини). Деяким подобаються іграшки, які видають звуки, а деяким подобаються всі без винятку іграшки. Краще дати дитині свободу вибору під час гри, ніж аналізувати її переваги. Утримайтеся від оціночних суджень і не намагайтеся переконати дитину в чому-небудь. Діти люблять пробувати щось нове. Дозвольте їм поекспериментувати, адже так вони пізнають світ.

Тому, якщо ваша маленька донька цікавиться супергероями або вашому сину подобаються іграшкові поні, не кажіть їм, що ці іграшки їм не підходять. Інтерес дитини до чого-небудь може пропадати так само швидко, як і з'являтися, тому не варто надмірно аналізувати їх переваги в іграшках. Є безліч іграшок, які добре підходять як хлопчикам, так і дівчаткам: кубики, фігурки тварин і т. ін. В іншому дайте дитині можливість самій вибирати собі іграшки.

Ми не зможемо навчити дитину поважати різні думки, якщо ми самі їх обмежуємо та вказуємо, у що гратися. Відмовтеся від стереотипів, робіть вибір, виходячи з власних інтересів, і дозвольте вашим дітям чинити так само.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гендерно нейтральні іграшки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

9 причин, чому дитина не хоче їсти

Дитяче харчування | 00:30, 29.11.2023

"Ложечку за маму, ложечку за тата ... З'їж кашку, а то не виростеш ... Якщо не їстимеш, мультик не дивитимешся ..." Умовляннями, погрозами, хитрощами, з піснями і танцями батьки намагаються нагодувати своїх малоїжок.

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворюван

Як допомогти дитині почати говорити: поради психолога

Розвиток дитини | 02:00, 27.11.2023

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворювання чи аутизм.

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Яким лікарям потрібно показати дитину до року?

Немовля | 07:30, 26.11.2023

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: