Гендерно нейтральні іграшки - користь чи шкода для дітей?

Adoption
Date
  • 573 Переглядів
Останнім часом багато компаній, що виробляють дитячі іграшки, не вказують на упаковці, кому призначена та чи інша іграшка - хлопчикам чи дівчаткам. Представники компаній заявляють, що батьки самі повинні приймати рішення, які іграшки необхідні їхнім дітям, тому немає необхідності вказувати, наприклад, на упаковці з набором кубиків, що він призначений для хлопчиків. У магазинах дитячих іграшок усе частіше іграшки сортують без орієнтації на стать дитини, а за категоріями: «ляльки», «конструктори» тощо, щоб забезпечити батькам свободу вибору. Але чи дійсно це приносить дитині користь?

9736_4.jpg (40.06 Kb)

Психологи стверджують, що проблема полягає не в тому, які іграшки потрібно купувати хлопчикам і дівчаткам. Батьки самі створюють з цього проблему, розділяючи іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Саме батьки, а не діти, вважають, що ляльки - для дівчаток, а машинки - для хлопчиків. Дітям просто подобається гратися, і в цей період життя гра - їх головне заняття.

Коли батьки таким чином вносять свої стереотипи в ігри дітей, вони намагаються змінити те, як діти бачать іграшки. Для них ляльки можуть бути ким завгодно, а не тільки дітьми, за якими потрібно доглядати.

Батьки можуть стати свідками того, як дитина придумує імена машинкам чи годує іграшки уявної їжею. Це підтверджує той факт, що для дитини головне - уява, а іграшки - це всього лише засіб вираження думок і почуттів.

Виробники іграшок враховують цей факт, коли відмовляються від того, щоб розділяти іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Психологи вважають, що батькам варто діяти так само і просто дозволити дитині самій вирішувати, якими іграшками гратися. Не варто вказувати дитині, як вона повинна гратися - так батьки формують у неї негативні установки.

Замість цього батькам потрібно з'ясувати індивідуальні потреби дитини. Деякі діти віддають перевагу іграм на самоті, деяких цікавлять певні теми (такі, як, наприклад, космос або тварини). Деяким подобаються іграшки, які видають звуки, а деяким подобаються всі без винятку іграшки. Краще дати дитині свободу вибору під час гри, ніж аналізувати її переваги. Утримайтеся від оціночних суджень і не намагайтеся переконати дитину в чому-небудь. Діти люблять пробувати щось нове. Дозвольте їм поекспериментувати, адже так вони пізнають світ.

Тому, якщо ваша маленька донька цікавиться супергероями або вашому сину подобаються іграшкові поні, не кажіть їм, що ці іграшки їм не підходять. Інтерес дитини до чого-небудь може пропадати так само швидко, як і з'являтися, тому не варто надмірно аналізувати їх переваги в іграшках. Є безліч іграшок, які добре підходять як хлопчикам, так і дівчаткам: кубики, фігурки тварин і т. ін. В іншому дайте дитині можливість самій вибирати собі іграшки.

Ми не зможемо навчити дитину поважати різні думки, якщо ми самі їх обмежуємо та вказуємо, у що гратися. Відмовтеся від стереотипів, робіть вибір, виходячи з власних інтересів, і дозвольте вашим дітям чинити так само.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гендерно нейтральні іграшки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дит

Чи є нежить протипоказанням для відвідування садочка чи школи? Пояснює МОЗ

Дитина | 08:00, 04.02.2023

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дитина вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці,

Чому діти скаржаться на біль в ногах?

Дитина | 12:00, 03.02.2023

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці, литці). Явище виникає саме в стані спокою малюка, і попередньо дитина могла довго гуляти.

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе ї

Поради щодо фізичної активності для дітей 5-11 років

Дитина | 00:30, 02.02.2023

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе їм бути здоровими!

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди оде

Заходи, які ви можете зробити після сексуального насильства

Консультації | 23:00, 01.02.2023

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди одержувача.

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Найпопулярніші страхи дітей

Дитина | 12:00, 01.02.2023

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є ч

Сон з батьками: це добре чи погано?

Сімейні справи | 10:00, 01.02.2023

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріори

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: