Коли діти починають відчувати запахи

Adoption
Date
  • 258 Переглядів
Хоча ваша дитина оточена амніотичною рідиною, її нюх уже налаштований і працює задовго до народження. Ось як і коли він починає розвиватись.

03_45ock_1144632296.jpg (21.12 Kb)


Дивний факт: ваша новонароджена дитина зможе впізнати вас просто за запахом вашої шкіри. Більше того, їжа, яку ви їсте під час вагітності, може вплинути не лише на відчуття смаку вашої дитини, але й на її нюх.

Ось що вам потрібно знати про нюх плода — в тому числі, коли і як він розвивається, а також про те, як те, що ви їсте, може вплинути на вашу дитину протягом багатьох років.

Чи можуть діти відчувати запахи в утробі матері?
Більшість досліджень щодо розвитку нюху плода було проведено на тваринах, оскільки безпечно вивчати людських немовлят в утробі матері складно. Але дослідження недоношених дітей свідчать про те, що діти справді здатні відчувати запахи протягом третього триместру.

Деякі дослідники вважають, що зародки можуть починати відчувати запахи — тобто реагувати на хімічні речовини, які вони «вдихають» через ніс — ще в утробі матері на 6-му місяці, хоча відчуття справді посилюються протягом 8-го та 9-го місяців вагітності.

Як розвивається нюх вашої дитини
Нюх вашої дитини починає розвиватися на ранніх термінах вагітності. Приблизно на 6-му та 7-му тижнях розвиваються нюхові рецепторні нейрони, які допомагають мозку дитини сприймати запахи.

У першому триместрі також утворюються дві симетричні носові порожнини, які є основою носа вашої дитини. Потім ці носові ходи відкриються і з’єднають її рот з ніздрями.

Трійчаста система вашої дитини, яка дозволяє її носу реагувати на дотик і тепло, також почне розвиватися до кінця третього місяця.

Згодом рецептори нюху в носі вашої дитини з’єднаються з нюховою цибулиною в мозку. Разом ці структури дозволяють вашій дитині розпізнавати запахи — досягнення, яке вона може досягти на початку третього триместру.

Що відчуває ваша дитина в утробі?
Оскільки те, що ви їсте, потрапляє у вашу амніотичну рідину, ваша дитина не тільки відчуває смак, але й запах деяких продуктів, які ви ковтаєте під час пізньої вагітності.

Коли вагітні жінки їдять певну їжу з сильним смаком протягом останніх місяців вагітності, новонароджені діти розпізнають запахи відразу після народження, показали деякі дослідження, що вказує на те, що ваша дитина виявляє та запам’ятовує ці запахи ще в утробі матері.

Ці спогади можуть тривати роками: одне дослідження показало, що мами, які їли часник протягом останнього місяця вагітності, мали дітей, які у віці 8 або 9 років їли більше їжі зі смаком часнику, ніж діти, чиї матері не їли його під час вагітності.

Ваша дитина також може відчути запах ароматизованих косметичних засобів, які ви наносите на шкіру, і парфумів, які ви вдихаєте через ніс, оскільки їхні хімічні речовини потрапляють у вашу кров, а потім у амніотичну рідину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Коли діти починають відчувати запахи, запах, дитина, немовля, плід, ембріон, розвиток, запахи в утробі, їжа, мама, відчуття


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виховування дітей один із найскладніших процесів після створення сім’ї. Дві емоційно зрілі особи вирішують, що готові створити на цей світ ще одну под

Як заохотити дітей ходити в школу ?

Дитина | 23:03, 30.03.2023

Виховування дітей один із найскладніших процесів після створення сім’ї. Дві емоційно зрілі особи вирішують, що готові створити на цей світ ще одну подібну собі меншу копію, проте чи здогадуються вони про майбутні труднощі з якими можуть зустрітися ?

Згідно з дослідженням вчених Університету Східної Фінляндії, існує зв’язок між вищим рівнем вітаміну D у сироватці крові та нижчим рівнем холестерину

Високий рівень вітаміну D пов'язаний зі зниженням рівня холестерину у дітей

Вітаміни | 23:00, 30.03.2023

Згідно з дослідженням вчених Університету Східної Фінляндії, існує зв’язок між вищим рівнем вітаміну D у сироватці крові та нижчим рівнем холестерину в плазмі дітей молодшого шкільного віку.

Молочниця – це стан, який виникає, коли природні дріжджові грибки в організмі активно ростуть, і порушується баланс флори. Це може статися будь-де на

Молочниця у підлітків

Дитина | 08:30, 30.03.2023

Молочниця – це стан, який виникає, коли природні дріжджові грибки в організмі активно ростуть, і порушується баланс флори. Це може статися будь-де на тілі, але найчастіше у вологих областях, таких як рот і статеві органи. Молочниця може виникнути нав

Кукурудза - це одна з найбільш популярних овочевих культур у світі. Містить багато вітамінів та мінералів, які є корисними для дітей та дорослих. Одна

Чим шкідлива консервована кукурудза для дітей?

Дитина | 01:30, 29.03.2023

Кукурудза - це одна з найбільш популярних овочевих культур у світі. Містить багато вітамінів та мінералів, які є корисними для дітей та дорослих. Однак консервована кукурудза може мати певні шкідливі ефекти для дітей.

Батькам дітей після двох років краще почати поступово відмовлятися від використання підгузків, оскільки це загрожує досить серйозними захворюваннями о

Чому дітям після двох років підгузки не рекомендовані?

Дитина | 08:00, 27.03.2023

Батькам дітей після двох років краще почати поступово відмовлятися від використання підгузків, оскільки це загрожує досить серйозними захворюваннями органів сечостатевої системи дитини. Про це більш детально розповіла лікар-нефролог Львівської обласн

Психолог Іван Бачурін на майданчику медичного онлайн-ресурсу Бережи себе розповів, як помітити симптоми ПТСР у дитини.

Психолог пояснив, як помітити симптоми ПТСР у дитини

Психологія | 07:00, 27.03.2023

Психолог Іван Бачурін на майданчику медичного онлайн-ресурсу Бережи себе розповів, як помітити симптоми ПТСР у дитини.

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомля

Вчені: Боротися з істерикою дитини за допомогою гаджетів небезпечно для її психіки

Дитина | 05:00, 27.03.2023

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомляється, що в експерименті взяли участь 422 батьки, які звикли відволікати своїх дітей за допомогою пл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: