Які риси характеру має дитина за порядком народження в родині?

Adoption
Date
  • 111 Переглядів
Діти здебільшого є віддзеркаленням своїх батьків. Хтось із самого дитинства набуває знайомих рис, а хтось “наздоганяє” їх у більш зрілому віці. А чи впливає порядок народження дитини на характер? Ми розповімо тобі про теорію австрійського психолога Адольфа Адлера, яка допоможе визначити риси характеру дітей за порядком народження.

5876_4.jpg (.19 Kb)

Адольф Адлер описав чотири позиції: первісток (найстарший), єдина дитина в родині, друга (середня) дитина та молодша. Які ж можуть бути риси за цією теорією? Читай та перевіряй на власному досвіді.

Первісток
Психолог писав, що найстарші діти часто “монархи, позбавлені трону”. Це може бути так, адже концентрація батьків перемикається зі старших на молодших і перші відчувають нестачу любові, уваги тощо.

Для старших у сім’ї дітей характерні риси консервативності, прагнення влади та лідерства. Це закладається в них разом зі зростанням у колі молодших. У такий спосіб вони хочуть виокремитись, завоювати собі місце серед інших дітей.

У майбутньому первістки часто стають вартовими моральних стандартів та бережуть сімейні традиції.

Єдина дитина
Такі діти найчастіше мають залежність та егоцентризм. Адже їм не доводиться ділитись із братами та сестрами увагою, іграшками тощо. Єдині у родині діти можуть відчувати нестачу досвіду спілкування між дітьми, як їх, наприклад, мають у сім’ї, де дітей двоє чи троє.

Тож діти, які виросли у родині єдиними, в майбутньому можуть мати труднощі у комунікації з однолітками.

Середня дитина
Друга або ж середня у родині дитина від самого початку орієнтується на старшу. В них починається конкуренція, адже кожен хоче бути най-най. Середні діти іноді настільки старанні у своїх прагненнях, що часто переганяють старших за розвитком.

Адлер описував це явище так:

Середня дитина поводиться так, ніби змагається в бігу, і якщо хтось вирветься на пару кроків уперед, вона поспішить його випередити. Вона постійно мчить на всіх парах.

Друга дитина (середня) нерідко виростає з рисами суперництва та честолюбства. Її стиль життя — це прагнення довести свою вищість та винятковість. Ці діти можуть ставити собі надвисокі цілі, які можуть призводити до болючих невдач.

Молодша дитина
Наймолодші — посилена версія середніх. Вони часто мають на меті перевершити всіх дітей у родині. Зазвичай їм це вдається. Адольф Адлер казав, що в таких дітях закладені риси революціонерів, адже вони борються з іншими.

Та боротьба між дітьми є нормальною. Вони прагнуть уваги та любові. Психолог був певен, що звільнитися від прагнень бути кращими неможливо, адже це і є життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: риси характеру


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: