Чим більше часу діти проводять перед екраном смартфона, тим більше у них друзів

Adoption
Date
  • 819 Переглядів
У суспільстві поширений стереотип про те, що діти, які весь день стирчать в соцмережах і грають, рідко спілкуються з однолітками. Вчені з Колорадського університету зруйнували цей міф, провівши одне цікаве дослідження.

4567_15.png (305.62 Kb)


У дослідженні брали участь 11875 дітей у віці від дев'яти до десяти років. Дівчатка воліли сидіти в соцмережах, а хлопчики — грати у відеоігри.

Вчені вивчили взаємозв'язки між екранним часом і ментальним здоров'ям, успішністю в школі, якістю сну і відносинами з однолітками.

Автори згадали раніше проведені дослідження, які показали, що діти, які багато сидять в телефонах і комп'ютерах, мало сплять, не дуже добре вчаться і страждають від проблем з психічним здоров'ям, наприклад, агресії, тривожності і депресії. Єдиний плюс — у таких дітей все добре зі спілкуванням.

Частина цих даних підтвердилася. Багато екранного часу в житті дітей дійсно посилює такі проблеми, як низька успішність в школі, СДУГ, погана якість і мала кількість сну. Але у таких дітей багато друзів, з якими вони підтримують хороші відносини за допомогою соцмереж, відеочатів і месенджерів.

Крім того, вчені не знайшли достатньо взаємозв'язків між екранним часом і розвитком депресії і тривожного розладу, що чимало їх здивувало.

Вчені припустили, що діти погано сплять, тому що беруть телефон в руки, щоб заснути, але виходить рівно навпаки. Низьку успішність вони пов'язали з тим, що діти з дослідження присвячували час розвагам, а не заняттям — все очевидно.

Що стосується агресії і руйнівної поведінки, то дослідники вважають, що причина необов'язково криється саме в кількості екранного часу. На їхню думку, проблема може бути в тому, що батьки або опікуни таких дітей частіше за інших схильні садити дитину перед екраном, щоб відвернути її від чогось, наприклад, емоцій.

Результати не залежали від статі учасників дослідження (за винятком того, що хлопчики-геймери частіше дружили з хлопчиками, ніж з дівчатками), а вплив екранного часу на дітей був невеликий.

На благополуччя дитини набагато сильніше впливали інші фактори, серед яких соціально-економічний статус сім'ї.

"Схоже, що екранний час сам по собі не сильно пов'язаний з несприятливими наслідками у дітей у віці дев'яти-десяти років", — підвели підсумок вчені.

Ще одне дослідження підтвердило, що гаджети не шкодять соціальним навичкам дітей. Однак дівчатка, які зависали в соцмережах, виявилися більш схильні до депресії, ніж хлопчики-геймери. А батьки дітей, які часто дивилися телевізор, страждали від стресу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина перед екраном, дитина зі смартфоном, друзі дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й

Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Сімейні справи | 09:30, 18.04.2024

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: