Вчені: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу

Adoption
Date
  • 4991 Переглядів
Вчені знайшли спосіб профілактики COVID-19 після контакту з хворою людиною. Американські ліки знижують ризик підхопити коронавірус у 80% випадків.

0208_regen-cov-e1630104079208.jpg (26.24 Kb)


Одна з головних відмінностей останніх штамів коронавірусу – їхня висока контагіозність. Чим «новіший» різновид ковіду, тим більше він заразний для оточуючих. Найгірше, «оновлений» COVID-19 починає адаптуватися до вакцин. Такі висновки вже зробили щодо штаму «Мю», який з'явився лише місяць тому. При цьому специфічного лікування від ковіду, як і раніше, немає. Тому головний акцент слід робити на профілактику. У США вже винайшли ліки, які захищають від інфікування у 80% випадків і допомагають хворим одужати набагато швидше.

Розробкою ліків для профілактики коронавірусу займається американська фармацевтична компанія Regeneron. Ідея дослідників полягає у тому, щоб «блокувати» вірус на підступах до клітин організму. Цього можна досягти за допомогою так званих моноклональних антитіл, які виробляє наша імунна система. Якщо з'єднати казирівімаб та імдевімаб у певних пропорціях та дати цей «коктейль» людині протягом перших 96 годин після контакту зі збудником інфекції, ризик захворіти на ковід зменшується на 80%.

В останньому експерименті вчених брали участь півтори тисячі людей. Всі вони контактували із хворобою, але одна половина отримала «коктейль» з антитіл, а друга – плацебо. З тих, кому дали ліки, хвороба протягом місяця виявилась у 11 осіб. У групі з плацебо на ковід захворіло 59 осіб.

При цьому є дані, що поєднання казирівімабу та імдевімабу істотно полегшує перебіг хвороби, якщо прийняти його на ранніх роках захворювання. Хворі, які заразилися ковідом, після прийому такого коктейлю одужували, в середньому, за 14 днів без госпіталізації та розвитку ускладнень.

Препарат отримав назву REGEN-COV. У США його вже схвалили для лікування хворих на коронавірус з легкого та середнього ступеня тяжкості. Однак за всіх плюсів використання препарату суворо обмежено. Так, наприклад, його забороняється призначати пацієнтам віком до 12 років і вагою менше 40 кг. Також він не підходить для тяжких хворих, яким потрібен стаціонар із підключенням до апаратів ШВЛ.

У Європі про закупівлю REGEN-COV вже заявили Німеччина та Франція. Однак для нашої країни це поки що надто дороге задоволення. На сьогоднішній день орієнтовна ціна однієї дози становить $1000. Одиниці людей зможуть купити його собі самі, а на те, щоб видавати ліки безкоштовно, не вистачить бюджетних коштів. Крім того, ефект від «коктейлю» одноразовий: після запровадження ліків в організмі не формується імунітет. І з цього погляду закуповувати вакцини, після яких залишається хоч якийсь захист, куди раціональніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: коронавірус, профілактика, коронавірус лікування, ліки від коронавірусу, REGEN-COV, ліки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: