Проблеми з очима, характерні для хвороби Крона

Adoption
Date
  • 608 Переглядів
Люди часто асоціюють хворобу Крона з кишковими проблемами, але хвороба Крона, яка викликає хронічне запалення, що призводить до діареї та болю в животі, також може викликати запалення в різних частинах ока.

5208_chomu-bolyat-ochi.jpg (21.31 Kb)


Проблеми з очима вражають приблизно 10 відсотків людей із хворобою Крона. Проблеми з очима найчастіше виникають у людей, які також мають артрит, викликаний хворобою Крона. Хоча запалення в очах зазвичай реагує на лікування, не спричиняючи втрати зору, запалення потребує лікування та може спричинити тимчасові проблеми із зором.

Сухе око
Також відомий як сухий кератокон'юнктивіт, сухість очей викликає неприємні відчуття піску, свербіння та печіння в очах. У людей з хворобою Крона дефіцит вітаміну А внаслідок хронічної діареї та порушення всмоктування може призвести до сухості очей. Добавки вітаміну А та штучні сльози допомагають зменшити дискомфорт, спричинений сухістю очей.

Епісклерит
Хвороба Крона може викликати епісклерит, запалення зовнішнього шару склери, білої частини очного яблука. Симптоми епісклериту включають почервоніння, біль і чутливість склери. Стероїдні очні краплі, які зменшують запалення, і вазоконстриктори, які звужують запалені розширені кровоносні судини, допомагають лікувати епісклерит. Епісклерит часто проходить сам по собі, але в деяких випадках може прогресувати до склериту, який може спричинити:

перфорацію очного яблука,
втрату зору.

Ірит
Хвороба Крона також може спричинити стан, що називається іритом, запаленням райдужної оболонки ока. Ірит спричиняє почервоніння, чутливість до світла, затуманення зору, сльозотечу, біль і, можливо, плаваючі елементи, нитки або плями, які з’являються на лінії зору.

Розширювальні краплі запобігають утворенню рубців на райдужці, а стероїдні препарати зменшують запалення.

Кератопатія
Кератопатія, ще одне ускладнення хвороби Крона, спричиняє появу білих плям на краю рогівки, прозорого куполоподібного покриву на передній частині очного яблука. Плями не спричиняють втрати зору чи болю і, як правило, не потребують лікування.

Захворювання сітківки
Відшарування сітківки, коли частина сітківки відшаровується від задньої стінки ока, може спричинити постійну втрату зору, якщо її не лікувати негайно.

Увеїт
Увеа, середня частина ока, може розвинути запалення в осіб з хворобою Крона. Увеїт призводить до болю, затуманення зору, почервоніння та чутливості до світла. Увеїт лікують стероїдними очними краплями, щоб зменшити запалення та зменшити ймовірність розвитку глаукоми, підвищення очного тиску, яке може пошкодити зоровий нерв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Проблеми з очима, характерні для, хвороба Крона, запалення, очне дно, спричинити, яблуко, сітківка, почервоніння, сухе око, епісклерит, увеїт, ірит, кератопатія, хвороби сітківки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інколи в кожного з нас є сум та поганий настрій.

Що робити, коли на вас напала меланхолія

Хвороби | 20:00, 24.02.2024

Інколи в кожного з нас є сум та поганий настрій.

Чому діти часто хворіють, коди ходять в дитячий садок?

Дошкільнята | 01:20, 24.02.2024

"Не хворів, не хворів вдома, а у садку — наче прорвало, ГРЗ за ГРЗ!" Ця проблема знайома кожному з батьків, що віддає дитину до дитячого садка. Дійсно, там діти хворіють частіше: до 9-12 разів у перший рік відвідування садка і до 6-9 разів у наступні

Це доволі небезпечна хвороба.

Як правильно діагностувати та вилікувати акне

Хвороби | 20:00, 23.02.2024

Це доволі небезпечна хвороба.

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чи

Вчені виявили, що інсульт може передаватися від батьків до дітей

Хвороби | 08:30, 21.02.2024

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чиї батьки стикалися з подібним захворюванням.

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

А ви колись чули про цю хворобу?

Що дівчаткам та жінкам варто знати про бартолініт

Хвороби | 16:07, 19.02.2024

А ви колись чули про цю хворобу?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: