Що провокує гідроцефалію у дітей?

Adoption
Date
  • 231 Переглядів
Гідроцефалія – це стан, який також називають «водою в мізках». Цей стан викликається у дітей, коли спинномозкова рідина (СМР) не витікає повністю з мозку. Ця рідина оточує і захищає мозок і спинний мозок, і коли вона не знаходить виходу, вона накопичується в мозку.

0138_doktor-osmatrivaet-rebenka.jpg (19.7 Kb)Дуже маленькі діти з гідроцефалією мають збільшену голову, щоб вмістити надлишок води. Але діти старшого віку, у яких кістки черепа затверділи і не можуть розширитися, страждають від страшних головних болів. Цей стан вимагає негайного лікування, інакше він може призвести до пошкодження мозку.

Що провокує гідроцефалію?

Якщо є обструкція в шлуночках, циркуляція цієї рідини порушується. І це провокує гідроцефалію.

Гідроцефалія буває двох видів:

Вроджена гідроцефалія

Це вроджене захворювання, що означає, що дитина народжується з цією недугою. Це може бути тому, що в хребті є аномалії, або він не розвинувся так, як мав бути, або тому, що отвір, який з’єднує шлуночки мозку, звужений.

Набута гідроцефалія

Цей стан може розвинутися в будь-якому віці. Це викликано крововиливом у мозок. Це може статися, якщо діти народжуються раніше покладеного терміну. Або це може спонукати травма головного мозку. За гідроцефалією також може бути пухлина.

Які симптоми гідроцефалії?

Серед немовлят найбільшою ознакою є опухла голова. Інші симптоми можуть включати:

Випуклості разом з черепом.
Розрив разом з кістковими пластинами черепа.
Роздуті вени на голові.
Очі можуть вирячуватися.
Блювота, нудота і втрата апетиту.
Судоми.
Сонливість.
Примружування очей.

Лікування гідроцефалії

Цей стан вимагає негайного лікування, інакше він може викликати проблеми з нервовою системою. Ось кілька процедур, які, можливо, доведеться пройти дитині:

Процедура шунтування

Для виведення зайвої рідини в мозок вставляється катетер . Він проходить через черевну порожнину і кровотік поглинає його.

Ендоскопічна хірургія

Ця операція проводиться дітям старшого віку. Освітлену паличку з камерою вставляють, просвердлюючи крихітний отвір у третій шлуночок. Це дозволяє накопиченій рідині витікати і проходити повз закупорки. Це малоінвазивна процедура.

Після операції дитина перебуває під ретельним наглядом. Гідроцефалія – небезпечне захворювання, але при своєчасному втручанні її можна повністю вилікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Що провокує, гідроцефалія у дітей, гідроцефалія, дитина, причини, симптоми, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: