Стрес викликає сонний параліч

Adoption
Date
  • 1295 Переглядів
Вчені з Великобританії і США проаналізували 42 дослідження сонного паралічу і виявили причини, пов'язані з цим станом. За оцінкою вчених, найчастіше напади сонного паралічу передують високий рівень стресу і часті пробудження. Також він частіше проявляється у тих, хто схильний до віри в надприродне.
8007_paralich.jpg (27.44 Kb)


Сонний параліч - це стан, при якому людина не здатна поворухнутись в момент напівдрімоти перед сном або, навпаки, відразу після пробудження. М'язову слабкість можуть супроводжувати галюцинації. Часто, хто страждає сонним паралічем розповідають про слухові галюцинації, задуху або відчувають присутність - почутті, як ніби за людиною хтось спостерігає зі сторони. Вважається, що саме сонний параліч міг стати джерелом фольклорних сюжетів про нічних духів, небезпечних для сплячих. Зазвичай напади тривають не довше кількох хвилин. За різними даними, хоча б раз в житті напад сонного паралічу відчували до 50% населення Землі. Регулярно стикаються з ним від 5 до 7% людей.

Матеріалом для метааналізу стали 42 роботи, опубліковані в період з 1984 по 2016 рік. Наймасштабніша з них охоплювала понад 90 000 чоловік. Автори досліджень вивчали зв'язок між сонним паралічем і різними аспектами способу життя, включаючи тривалість сну, улюблену позу для сну, наявність захворювань і розладів, спадковість і рівень стресу. Також враховувалися особисті дані учасників досліджень: стать, вік, національність, доходи і особливості раціону.

Автори статті дійшли висновку, що найчастіше напади сонного паралічу відвідують людей з порушеннями сну. Часті пробудження і проблеми з засипанням можуть бути викликані різними причинами, але найпоширеніші з них - прийом деяких ліків, високий рівень стресу і розлади психіки. Крім того, люди, які сплять менше 6-8 годин.

Два з вивчених досліджень вказували: сонним паралічем частіше страждають люди, схильні вірити в надприродне, в тому числі в фантастичних істот. Однак зв'язок між нападами і вірою в надприродне виявилася слабкішою, ніж вплив стресу і порушень сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сон, здоров'я, імунітет, організм, параліч


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені провели масштабні дослідження, результати яких були опубліковані в журналі Cancer Medicine. Вітряна віспа, як відомо, є різновидом герпесних вір

Який зв'язок між вітрянкою і раком мозку?

Профілактика і лікування | 01:00, 12.04.2018

Вчені провели масштабні дослідження, результати яких були опубліковані в журналі Cancer Medicine. Вітряна віспа, як відомо, є різновидом герпесних вірусів. Потрапляючи в організм, вірус вражає нервові закінчення і викликає зовнішні ознаки захворюванн

Пробіотики - живі мікроорганізми, які можуть позитивно впливати на здоров'я людини, нормалізувати склад і функції мікрофлори шлунково-кишкового тракту

Для чого потрібно вживати пробіотики?

Харчування | 23:00, 11.04.2018

Пробіотики - живі мікроорганізми, які можуть позитивно впливати на здоров'я людини, нормалізувати склад і функції мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Особливих правил немає, щоб дитині зробили щеплення, але все ж таки, дещо потрібно знати.

Чи потрібна підготовка до щеплення?

Дитина | 08:00, 10.04.2018

Особливих правил немає, щоб дитині зробили щеплення, але все ж таки, дещо потрібно знати.

Вчені з Університету Квінсленда дійшли висновку, що утримання від відвідування соцмереж призводить до зниження рівня гормону кортизолу, який відповіда

Проводячи час у соцмережі, можна позбутися стресу

Імунітет | 09:30, 06.04.2018

Вчені з Університету Квінсленда дійшли висновку, що утримання від відвідування соцмереж призводить до зниження рівня гормону кортизолу, який відповідає за стан стресу.

Наступні поради можуть допомогти запобігти або зменшити наслідки похмілля.

Поради, які допоможуть зменшити наслідки похмілля

Імунітет | 09:30, 01.04.2018

Наступні поради можуть допомогти запобігти або зменшити наслідки похмілля.

Чому ми застуджуємося і як цього уникнути - читайте у матеріалі.

Чому люди частіше хворіють в холодну пору?

Інфекції | 09:30, 25.03.2018

Чому ми застуджуємося і як цього уникнути - читайте у матеріалі.

Дивитися на страждаюче чадо нестерпно, тим більше, якщо дитина постійно хворіє і замість ігор з прогулянками бачить термометри і ліки. У чому криються

Чому дитина часто хворіє

Хвороби | 01:00, 25.03.2018

Дивитися на страждаюче чадо нестерпно, тим більше, якщо дитина постійно хворіє і замість ігор з прогулянками бачить термометри і ліки. У чому криються причини частих хвороб дитини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: