Стрес викликає сонний параліч

Adoption
Date
  • 1402 Переглядів
Вчені з Великобританії і США проаналізували 42 дослідження сонного паралічу і виявили причини, пов'язані з цим станом. За оцінкою вчених, найчастіше напади сонного паралічу передують високий рівень стресу і часті пробудження. Також він частіше проявляється у тих, хто схильний до віри в надприродне.
8007_paralich.jpg (27.44 Kb)

Сонний параліч - це стан, при якому людина не здатна поворухнутись в момент напівдрімоти перед сном або, навпаки, відразу після пробудження. М'язову слабкість можуть супроводжувати галюцинації. Часто, хто страждає сонним паралічем розповідають про слухові галюцинації, задуху або відчувають присутність - почутті, як ніби за людиною хтось спостерігає зі сторони. Вважається, що саме сонний параліч міг стати джерелом фольклорних сюжетів про нічних духів, небезпечних для сплячих. Зазвичай напади тривають не довше кількох хвилин. За різними даними, хоча б раз в житті напад сонного паралічу відчували до 50% населення Землі. Регулярно стикаються з ним від 5 до 7% людей.

Матеріалом для метааналізу стали 42 роботи, опубліковані в період з 1984 по 2016 рік. Наймасштабніша з них охоплювала понад 90 000 чоловік. Автори досліджень вивчали зв'язок між сонним паралічем і різними аспектами способу життя, включаючи тривалість сну, улюблену позу для сну, наявність захворювань і розладів, спадковість і рівень стресу. Також враховувалися особисті дані учасників досліджень: стать, вік, національність, доходи і особливості раціону.

Автори статті дійшли висновку, що найчастіше напади сонного паралічу відвідують людей з порушеннями сну. Часті пробудження і проблеми з засипанням можуть бути викликані різними причинами, але найпоширеніші з них - прийом деяких ліків, високий рівень стресу і розлади психіки. Крім того, люди, які сплять менше 6-8 годин.

Два з вивчених досліджень вказували: сонним паралічем частіше страждають люди, схильні вірити в надприродне, в тому числі в фантастичних істот. Однак зв'язок між нападами і вірою в надприродне виявилася слабкішою, ніж вплив стресу і порушень сну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сон, здоров'я, імунітет, організм, параліч


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вітамінний чай з чорної смородини і шипшини корисний для здоров'я. Як його приготувати, дивіться нижче.

Вітамінний чай з чорної смородини підвищує імунітет

Вітаміни | 08:00, 12.07.2018

Вітамінний чай з чорної смородини і шипшини корисний для здоров'я. Як його приготувати, дивіться нижче.

Доволі часто дієти можуть не принести бажаного результату, а більше того, навіть нашкодити здоров'ю.

Побічні ефекти строгих дієт

Харчування | 06:20, 12.07.2018

Доволі часто дієти можуть не принести бажаного результату, а більше того, навіть нашкодити здоров'ю.

Цікаві факти про тіло.

А чи знаєте ви, що наше тіло надзвичайне?

Імунітет | 09:30, 08.07.2018

Цікаві факти про тіло.

Вчені університету Східної Англії вивчили показники здоров'я жителів 20 країн світу. Портал The Daily Mail опублікував результат їх дослідження - люби

Свіже повітря позбавляє різноманітних захворювань

Імунітет | 08:00, 08.07.2018

Вчені університету Східної Англії вивчили показники здоров'я жителів 20 країн світу. Портал The Daily Mail опублікував результат їх дослідження - любителі природи рідше відчувають стрес і хворіють на діабет.

Вчені з Колорадського університету повідомили про продукти харчування, які позбавляють життєвого тонусу.

Продукти, які позбавляють енергії

Харчування | 07:00, 05.07.2018

Вчені з Колорадського університету повідомили про продукти харчування, які позбавляють життєвого тонусу.

Банани багаті джерелом необхідних для організму речовин, але в них присутні далеко не всі важливі компоненти. Тому вживати в їжу тільки солодкі плоди

Чому не можна харчуватися лише бананами?

Харчування | 07:00, 01.07.2018

Банани багаті джерелом необхідних для організму речовин, але в них присутні далеко не всі важливі компоненти. Тому вживати в їжу тільки солодкі плоди не можна.

Вода має корисний вплив на організм людини.

Як температура води впливає на організм?

Харчування | 23:00, 29.06.2018

Вода має корисний вплив на організм людини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: