Як мама може вплинути на рішення доньки ніколи не мати дітей?

Adoption
Date
  • 1248 Переглядів
Кожна п'ята американка, яка досягла 44 років, так і не народила жодної дитини. Якщо перевести цифри в процентне співвідношення, то бездітних жінок в США виявиться близько 50%. У нас таку статистику ніхто не збирав.

2003_yayaya.jpg (43.14 Kb)


Наші співвітчизниці відмовляються від ролі мам на добровільній основі, а не з ряду причин, пов'язаних з нездатністю народжувати. Думаєте, що такий вибір роблять тільки ненависниці дітей або психічно неврівноважені особи? Аж ніяк. Йдеться про абсолютно нормальних жінок, які визначили для себе інші життєві пріоритети.

До речі, на таке рішення можуть вплинути близькі люди, наприклад, рідні матері. Якщо поводитися певним чином, то бажання ваших дочок обзавестися власним потомством може просто випаруватися.

Ось п'ять помилок матері, через які дочка може стати чайлдфрі:

Вона розповідає доньці про фізіологічні тяготи материнства

Багато матерів можуть несвідомо залякувати своїх малолітніх дочок страшними розповідями про появу дітей. Деяким жінкам здається логічним попереджати дівчаток про те, що чекає їх в далекому майбутньому.

Але своїми розповідями вони немов несвідомо говорять дочкам про те, що материнство − це щось страшне. Навряд чи незміцнілим умам потрібні історії з серії "народжувала тебе в муках вісім годин поспіль" або "думала, що помру від болю".

Вона звалює на плечі дочки відповідальність за молодших братів або сестер

Іноді дитячий травматичний досвід приводить молодих жінок до думки про те, що вони ніколи не захочуть завести дитину. Нерідко на це рішення впливає вимога матері піклуватися про молодших братів або сестер нарівні з нею. Буває і так, що батько сімейства кидає своїх дітей, а втомлена жінка починає покладати на дитячі плечі забагато відповідальності за благополуччя «молодшеньких».

Проходить час, дівчинка перетворюється на жінку, але в її голові продовжує крутитися та сама ситуація, коли вона була змушена піклуватися про брата або сестру на межі своїх сил.

Постійно нагадувати дочці про те, наскільки складно її виховувати. Діти вбирають в себе інформацію як губка. Якщо мати постійно говорить дочці "знаєш, як мені одній складно тебе ростити", не виключено, що через багато років ці слова визначать майбутній вибір юної дівчини.

Найчастіше саме материнські одкровення формують у дівчинки ту чи іншу думку з приводу «дитячого» питання. Саме тому не варто кидатися фразами з серії «заведеш свою дитину − зрозумієш, що це таке».

Вона розповідає доньці, що не хотіла бути мамою

Іноді жінки стають матерями за випадковим збігом обставин. На жаль, народження дитини не завжди змінює їх світогляд. Хтось із новоспечених матерів насилу приймає своє нове положення, не забуваючи при кожному зручному випадку говорити дочці про те, що вона не входила в плани. Не виключено, що дівчинка сприйме жорстокі фрази близько до серця.

Виховуючись в атмосфері невдоволення і бачачи ставлення матері до себе, дочка може заочно відмовитися від ролі мами в майбутньому. Велика ймовірність, що вона буде боятися стати поганою матір'ю.

Вона каже дочці, що жінка завжди повинна вибирати між кар'єрою і дітьми

Керуючись кращими спонуканнями, мати може говорити дівчинці про те, що в майбутньому їй доведеться вибирати між кар'єрою і дітьми. Зазвичай такі розмови заводять жінки, яким довелося залишити привабливі перспективи і присвятити час сім'ї.

Таким чином, мати проєктує свої особисті переживання на власну дитину. Насправді, випадків вдалого поєднання кар'єри і виховання дітей дуже багато. Ось чому нечесно намагатися нав'язати дочці власні життєві пріоритети.

Іноді бажання стати чайлдфрі не залежить від вищевказаних причин. Багато жінок просто хочуть залишатися незалежними і вільними. І це їх усвідомлений вибір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чайлдфрі, дитина, планувати дітей, хотіти дітей, вагітність, мама, не мати дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, з

Як перестати намагатися завоювати материнське схвалення у дорослому віці?

Мама | 07:40, 19.07.2024

Потрібно усвідомити, що немає жодного сенсу постійно намагатися щось довести, замість того, щоб проживати своє усвідомлене життя, будувати стосунки, займатися своїми проектами, або дітьми.

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Чи є відмінності у будові та функціонуванні мозку чоловіків та жінок?

Здоров'я | 06:20, 19.07.2024

Нейробіологи вже давно з'ясували, що будова та функціонування мозку чоловіків та жінок відрізняються.

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що приз

З якими проблемами стикається людина, яка не сепарувалася від батьків?

Психологія | 00:30, 19.07.2024

Відсутність сепарації б'є по всіх сферах життя. Це можуть бути хворобливі відносини або взагалі їхня відсутність. Проблема у прийнятті рішень, що призводить до внутрішніх конфліктів, невротичних розладів. Кар'єрні провали, ситуації, коли людина не мо

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль

Хто такі токсичні батьки?

Психологія | 11:20, 18.07.2024

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль, жорстку сімейну ієрархію, ігнорування, перевагу однієї дитини над іншою, постійну критику, маніпул

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: