Як батькам зберігати терпіння, виховуючи дітей?

Adoption
Date
  • 104 Переглядів
У дослідженні американських психологів, проведеному наприкінці 90-х років ХХ століття, батьки висловлювали свою думку з приводу того, яких якостей їм бракує. Із-поміж усіх названих рис перше місце посіло терпіння. Крім того, більшість батьків наголосили, що не хотіли б, аби діти успадкували їх нетерплячість.

4759_3.jpg (37.36 Kb)

Зрозуміло, не можна в усіх ситуаціях зберігати терпіння і стримувати фрустрацію. Однак помірне терпіння може значно поліпшити взаємини між батьками й дитиною.

Терпіння – це, імовірно, ключова навичка, яку батькам варто розвинути для ефективного спілкування з дітьми. Батькам часто здається, що втратити терпіння надто легко, а зберігати його, навпаки, практично неможливо. Щоб бути терплячими у спілкуванні з дитиною, дотримуйтеся таких рекомендацій.

Спілкуйтеся. Брак спілкування здатен зруйнувати будь-які стосунки. Розмовляйте з дитиною, повідомляйте їй новини, розглядайте з нею поточні події – словом, робіть усе, чого ви очікуєте від дитини. Спілкуйтеся зрозумілою їй мовою. Говоріть із дитиною так, щоб вона могла засвоїти життєві уроки, яких ви хочете її навчити.

Будьте завбачливі. Дозволяйте собі іноді сповільнитися, щоб дати дитині змогу виконати ті чи інші справи самостійно. Знаходьте для цього час і відповідні способи. Наприклад, якщо дитина перед виходом із дому в школу наполягає, щоб самотужки зав'язати шнурівки, а ви вже спізнюєтеся, запропонувати їй продовжити зав'язувати шнурівки вже в машині.

Зберігайте спокій у будь-яких ситуаціях. Секрет спокою – у тому, щоб не реагувати на поведінку дитини відразу ж. Негайна реакція може призвести до фрустрації. Зробіть невелику паузу, подумайте, що найліпше сказати або зробити в тій чи іншій ситуації, а потім відреагуйте. Зачекайте, коли зможете легко сказати дитині, що ви відчуваєте і з чим саме пов'язані ваші почуття.

Формуйте реальні очікування. Наші очікування з приводу поведінки дітей можуть бути набагато вищими, ніж діти в їхньому віці здатні задовольнити. Це, своєю чергою, може зашкодити самооцінці дитини й викликати в неї почуття невпевненості. Тому враховуйте вік дитини і рівень її психічного розвитку.

Давайте дитині достатньо простору. Якщо дитина наполягає на виконанні дій, які вам не подобаються, поясніть їй їх плюси й мінуси. Потім дайте дитині достатньо простору, щоб вона могла спокійно обдумати ваші слова і зробити на їх основі висновки. Краще пояснити дитині можливі наслідки її дій, ніж примушувати робити так, як ви хочете.

Взаємодіючи з дитиною, батьки певною мірою мають виявляти суворість, але нав'язувати їй свою думку не варто через імовірність небажаних наслідків. Наприклад, дитина може почати відкрито висловлювати протест проти ваших думок.

І, нарешті, запам'ятайте: те, як ви висловлюєте роздратування або гнів, навчає дитину керувати своїми емоціями. Навчіться давати раду своїм почуттям – і ваша дитина навчиться того ж самого. Згадайте випадки, коли ви виявляли терпіння, щоб порозумітися зі своїми колегами або знайомими. Якщо в цих ситуаціях ви могли бути терплячими, то вам до снаги бути такими і в стосунках із родиною. Життєві уроки, яких ви навчаєте дитину, виявляючи терпіння, вона засвоюватиме швидко й ґрунтовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зберігати терпіння, виховання дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Печінка тріски надзвичайно корисна. Кислоти групи Омега-3, йод, залізо, вітамін Д та інші, що входять до неї, допомагають зміцнити імунітет і відновит

Готуємо салат з печінкою тріски

Харчування | 02:30, 06.02.2023

Печінка тріски надзвичайно корисна. Кислоти групи Омега-3, йод, залізо, вітамін Д та інші, що входять до неї, допомагають зміцнити імунітет і відновити роботу статевої системи. Саме печінка тріски рекомендована при гормональних збоях або проблемах зі

Дослідження показують, що майже дві третини вагітних жінок стають більш чутливими та реагують на запахи навколо них під час вагітності — це ще один із

Гіперосмія при вагітності: що робити?

Вагітність та пологи | 01:30, 06.02.2023

Дослідження показують, що майже дві третини вагітних жінок стають більш чутливими та реагують на запахи навколо них під час вагітності — це ще один із ранніх симптомів вагітності.

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять ба

ТОП найкращих продуктів, які варто їсти під час вагітності

Вагітність та пологи | 00:30, 06.02.2023

Коли мова заходить про найкращі продукти для вагітних, спробуйте вибрати такі, які містять багато поживних речовин у кількох шматочках і не містять багато порожніх калорій. Це допоможе вам і вашій дитині отримати необхідні вітаміни та мінерали.

Тестостерон є стероїдним гормоном «чоловічого типу», відомим як андроген, і він безпосередньо відповідає за багато типів акне. Усередині пори вашої шк

Прищі та тестостерон: який зв'язок?

Консультації | 23:00, 05.02.2023

Тестостерон є стероїдним гормоном «чоловічого типу», відомим як андроген, і він безпосередньо відповідає за багато типів акне. Усередині пори вашої шкіри є крихітні залози, які виробляють шкірне сало.

Приготуємо смачну та корисну страву на вечрю з риби.

Готуємо лосося з рисом басматі, спаржею та овочами

Харчування | 21:00, 05.02.2023

Приготуємо смачну та корисну страву на вечрю з риби.

Приготуємо смачний та простий десерт з апельсинів та шоколаду!

Готуємо апельсини в шоколаді

Харчування | 17:00, 05.02.2023

Приготуємо смачний та простий десерт з апельсинів та шоколаду!

Цей сніданок і цікавий, і красивий і, найголовніше, смачний. А потрібні для приготування найпростіші інгредієнти.

Готуємо сніданок з бекону та перепелиних яєць

Харчування | 09:00, 05.02.2023

Цей сніданок і цікавий, і красивий і, найголовніше, смачний. А потрібні для приготування найпростіші інгредієнти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: