Щоб уникнути попрілостей у немовляти

Adoption
Date
  • 1552 Переглядів
При порушенні гігієнічного догляду за шкірою в області підгузків, відмові від купання, рідкісній зміні підгузків і нераціональному використанні косметичних засобів у новонароджених можуть з'явитися попрілості і запалення. Запалені ділянки шкіри, пелюшковий дерматит, або, як кажуть у народі, попрілості, виникають при впливі на шкіру дитини різних зовнішніх факторів. Ці фактори можуть механічно подразнювати шкіру, наприклад, мокрі пелюшки або підгузок. Вологість і підвищена температура, а також бактерії і різні речовини, що містяться в калі і сечі (наприклад, аміак, ферменти), мають прямий пошкоджуючий вплив на клітини шкіри. Усі ці несприятливі фактори можуть мати не тільки подразнюючий, а й токсичний вплив на чутливу шкіру малюка. Тому батькам важливо пам'ятати, що навіть короткочасний контакт шкіри дитини з продуктами життєдіяльності може стати причиною появи запалення.Що ж необхідно зробити батькам, щоб уникнути виникнення попрілостей у новонародженого малюка? Цього можна досягти шляхом своєчасного і правильного очищення шкіри та захисту її від несприятливих впливів, зокрема контакту з сечею та калом.

1. Використовуємо одноразові підгузки. Для запобігання контакту шкіри з виділеннями (сечею та калом) доцільно використовувати сучасні одноразові підгузки, внутрішній целюлозний шар яких містить гелеутворюючий матеріал, що володіє високою вологовбиральною здатністю.

При появі перших ознак попрілостей рекомендується відмовитися від застосування багаторазових тканинних підгузків і перейти на одноразові підгузки, які слід обов'язково міняти через кожні 3-4 год, навіть вночі. Перевага цих підгузків полягає в тому, що сеча вбирається і утримується у внутрішньому шарі, і шкіра дитини не стикається з вологою.

2. Своєчасно міняємо підгузок і правильно підмиваємо. Багаторазовий підгузок потрібно міняти відразу ж, як тільки малюк зробив свої «справи», і великі, і маленькі. Зазвичай для підмивання малюка достатньо використовувати проточну воду. При підмиванні, особливо, коли є сильне забруднення шкіри каловими масами, необхідно використовувати дитяче мило. Сушать шкіру за допомогою рушників або пелюшок з м'якої бавовняної тканини промокальними рухами. В умовах, коли підмити дитину немає можливості (поліклініка, магазин, прогулянка на вулиці), можна змочити суху серветку маслом для немовлят або - що набагато практичніше - використовувати очищаючі вологі або промаслені серветки. Вони м'яко очистять шкіру дитини від виділень і одночасно збагатять шкіру поживними компонентами.

3. Захищаємо шкіру. Якщо батьки використовують у догляді за дитиною багаторазові підгузки, то після підмивання або очищення шкіри гігієнічними серветками рекомендується обробити шкіру малюка дитячим кремом, олією або молочком, які містять пантенол, гліцерин або ланолін. Ці речовини мають пом'якшувальний, зволожуючий і захисний ефект і будуть виконувати роль бар'єра між шкірою малюка і калом або сечею.

У тих випадках, коли на шкірі дитини вже з'явилося подразнення, необхідно використовувати спеціальний захисний крем під підгузок або мазь, до складу яких крім вищеназваних речовин входить оксид цинку. Оксид цинку надає підсушуючий вплив. Тому такий крем буде не тільки захищати шкіру від вологи і подразнення, а й забезпечувати виражений протизапальний ефект. Крем або мазь слід регулярно наносити при кожній зміні підгузка тонким шаром на уражені ділянки шкіри дитини до зникнення симптомів пелюшкового дерматиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ознаки апендициту у новонароджених

4. Не сповиваємо і не перегріваємо дитину. Щоб уникнути появи попрілостей рекомендується не перегрівати дитину і не сповивати, а з найперших днів одягати в сорочечки та повзунки, які забезпечують свободу рухів і доступ повітря до шкіри.

5. Влаштовуємо повітряні ванни. Це один з найбільш ефективних заходів у профілактиці та лікуванні попрілостей. Після підмивання, ще до того, як нанести мазь або крем, необхідно влаштувати дупці повітряну ванну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: випрілості, попрілості, дерматит, пелюшковий дерматит, новонароджений, немовля, дитина, підгузки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

В чому особливості? Повідомляє сайт Наша мама.

Як лікувати вітрянку у немовлят

Немовля | 16:00, 30.09.2020

В чому особливості? Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька порад. Повідомляє сайт Наша мама.

Як зберігати зціджене грудне молоко: 5 правил

Немовля | 15:00, 23.09.2020

Кілька порад. Повідомляє сайт Наша мама.

Чи є правила та поради? Повідомляє сайт Наша мама.

Як потрібно годувати дитину грудьми вночі

Немовля | 17:00, 17.09.2020

Чи є правила та поради? Повідомляє сайт Наша мама.

Перші лякаючі симптоми. Повідомляє сайт Наша мама.

Як розпізнати зневоднення у немовляти

Немовля | 19:00, 16.09.2020

Перші лякаючі симптоми. Повідомляє сайт Наша мама.

І кли період ненажерства мине? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому немовля постійно просить грудного молока

Немовля | 16:00, 12.09.2020

І кли період ненажерства мине? Повідомляє сайт Наша мама.

Які є

Чим відрізняється розвиток недоношеного малюка до року

Немовля | 16:00, 05.09.2020

Які є "норми"? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому вони виникають? Повідомляє сайт Наша мама.

Шість причин кишкових кольок у немовляти

Немовля | 18:00, 04.09.2020

Чому вони виникають? Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: