Немовлята засудили насилля щодо інших

Adoption
Date
  • 137 Переглядів
Вчені з Японії дійшли висновку, що схильність людей до осуду та покарання третіх осіб за антисоціальну поведінку є радше вродженою властивістю, а не навченою. Вони показали, що навіть восьмимісячні немовлята розпізнають акт агресії відносно інших осіб та воліють карати агресора, про що написано в журналі Nature Human Behaviour.

2610_19.jpeg (14.42 Kb)

Спільною для людей різних культур та національностей є нетерпимість до ситуації, коли вони бачать, як хтось ображає іншу людину. Схильність до осуду й покарання таких осіб, які не чіпали їх особисто, але повелися антисоціально, часто називають унікальною властивістю людини. Чи є вона вродженою, або ж виникає у процесі навчання, передаючись від оточення, невідомо. Трохи ясності внесло у питання дослідження японських науковців із Університету Осаки, Жіночого університету Оцума та їхніх колег.

Вчені провели дослідження зі 120 восьмимісячними дітьми: у такому віці діти вже вміють прицільно дивитися на монітор та стежити за фігурами на ньому, але ще не залучалися до схожих дослідів. Їх спочатку знайомили із концепцією, що тривалий погляд на одну з геометричних фігур на екрані призводить до «покарання» — якщо вони достатньо довго дивитимуться на якусь із фігур, то на неї впаде скеля. Відтак дітям демонстрували взаємодії фігур, під час яких одна «ображала», штовхаючи, іншу, та стежили за їхнім поглядом — котру фігуру вони частіше карали.

Немовлята помітно частіше фіксували погляд (та спричиняли падіння каменю) на тих фігурах, які виступали агресором зі своєю антисоціальною поведінкою. Вчені провели три додаткові експерименти, які могли б дати альтернативне пояснення результатам, але зрештою найімовірнішим виявилося те, яке першочергово перевіряли: діти, які ще не вміють говорити та повноцінно комунікувати, уже схильні карати третіх осіб за антисоціальні провини. Автори вважають це свідченням того, що властивість таки є вродженою для людини, а не набутою в процесі розвитку соціальних взаємодій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: немовля, новонароджений, агресія серед дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді

Коли батькам потрібно хвилюватися через вагу дитини?

Дитина | 11:20, 21.04.2024

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді "розбавляючи" його смаколиками. Проте, є бабусі і дідусі, які обожнюють тішити малечу чимось смачненьким,

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: