Як українська молодь може вступити до польських ліцеїв та ВНЗ?

Adoption
Date
  • 373 Переглядів
Батьки завжди прагнуть забезпечити своїм дітям найбільш якісну освіту. Дуже часто вибір падає на закордонні навчальні заклади – в основному, європейські. Так, найбільшою популярністю на сьогоднішній день користуєтся навчання в Польщі https://proekt-obk.com/. Це країна, де пропонують не лише високу якість освіти, але й всі можливості для подальшого розвитку молоді, офіційного працевлаштування за фахом.

navchannia-v-pol-shchi.jpg (50.08 Kb)

Давайте подивимось, які переваги освіти в Польщі найбільше приваблюють українську молодь:

  • легкість вступу як до коледжів і ліцеїв, так і до ВНЗ;
  • невисока ціна і за навчання, і за проживання та харчування;
  • можливість отримати європейський диплом;
  • можливість опанувати інші іноземні мови на хорошому рівні;
  • високий рівень підготовки молоді;
  • легкість вивчення польської мови, необхідної для вступу;
  • безліч можливостей для розвитку молоді тощо.

У статті буде йти мова про середню, а також вищу освіту. Адже розпочати навчання молоді українці у Польщі можуть уже після 9-го класу, а потім продовжити навчання в Польщі в одному з обраних університетів.

Вступ до ліцеїв та технікумів Польщі

Варто наголосити, що вчитися у багатьох закладах середньої освіти безкоштовно можуть не лише поляки, але й українці та інші іноземці. Що це за клади освіти та як туди вступити? Це ліцеї та технікуми. Основна різниця між ними полягає у тривалості навчання та у кінцевому результаті. Пояснимо: у технікумах вчаться 4 роки (на рік довше, ніж у ліцеях) та отримують кваліфікацію. Тобто після закінчення технікуму можна влаштовуватись на роботу за фахом, а можна продовжувати вчитись. Після закінчення ліцею молодь отримує атестат зрілості та переважно вступає до університетів, аби отримати фах та вищу освіту.

Ще одна перевага вступу до польських закладів освіти – легкість вступу. Так, потрібно лише надати пакет документів та підтвердити, що учень володіє польською мовою на рівні, достатньому для навчання. Підтвердити це можна за допомогою сертифікату про знання мови, пройшовши курси або ж пройшовши співбесіду. Цей нюанс потрібно уточнювати у ліцеї чи технікумі, куди ви будете вступати.

Що стосується житла, то учні мають змогу оселитися у гуртожитки. Харчується молодь у їдальнях. Також можна купувати продукти у супермаркетах, ціни там такі ж, як і в українських мережах супермаркетів.

Вступ до кращих університетів Польщі

Можна одразу після закінчення школи в Україні вступати до польських ВНЗ. Умови вступу тут прості: ніхто не вимагає результатів ЗНО та середнього балу атестату. Абітурієнти зараховуються на основі поданих документів, а за бажання навчатися безкоштовно повинні здавати екзамени. До речі: претендувати на безкоштовну освіту мають право лише українці, що мають карту поляка або виграли відповідний грант. Також можна спробувати свій сили та пройти чималий конкурс, проте кількість таких місць – обмежена.

Зазвичай молодь вчиться платно. Скільки коштує така освіта? В UMCS в Любліні – від 1,2 тис. євро за рік, у Варшавській політехніці – від 2 тис. євро, у Ягеллонському університеті – від 840 євро. Завдяки якісному навчанню в Польщі, отриманню європейського диплома молодь має змогу знайти хорошу роботу за фахом як у Польщі, так і поза її межами. Фактично, це і є основною причиною, яка спонукає молодь їхати вчитись за кордон.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги:


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Як, зрештою, й узагалі послабити ваш імунітет

Не переживайте: стрес може сприяти зараженню коронавірусу

Новини | 16:00, 20.04.2020

Як, зрештою, й узагалі послабити ваш імунітет

Багато представниць прекрасної половини людства комплексують через свою усмішку, а точніше – через стан зубів. Асиметрія, неправильний прикус змушують

Брекети: як вибрати ортодонта і що треба знати про догляд за брекетами

Новини | 15:53, 15.04.2020

Багато представниць прекрасної половини людства комплексують через свою усмішку, а точніше – через стан зубів. Асиметрія, неправильний прикус змушують і чоловіків, і жінок відмовлятись від щирих усмішок. А все дарма. Адже таку проблему можна легко ви

Як це доводять лікарі?

Внуки продовжують бабусям життя

Новини | 13:00, 02.04.2020

Як це доводять лікарі?

Хочете обійтися без допомоги різноманітних клінінгових служб? Є чудова можливість!

Мінімийки Karcher – ідеальний помічник кожної родини

Новини | 12:17, 02.04.2020

Хочете обійтися без допомоги різноманітних клінінгових служб? Є чудова можливість!

Балетки всегда являлись на редкость комфортной и вариативной вещью. При этом всем данная обувь практически всегда выглядит крайне женственно и изящно.

Как носить платье с балетками?

Новини | 12:01, 26.03.2020

Балетки всегда являлись на редкость комфортной и вариативной вещью. При этом всем данная обувь практически всегда выглядит крайне женственно и изящно. Многие уверены, что именно балеткам самое место быть в комплекте с платьями.Какое платье под балетк


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: