Вчені відкрили механізм біологічного годинника людини

Adoption
Date
  • 2059 Переглядів
1212121528_1379063284.jpg (25.88 Kb)

Науковці повідомили про своє відкриття: вони змогли виявити біологічний годинник в геномі людини.
Дослідники з Каліфорнії відкрили подобу "вбудованих" годин, які оцінюють ступінь зношеності того чи іншого людського органа, тканин і клітин людини, і їх вік.

Фахівці переконані, що деякі тканини тіла, наприклад, молочної залози у жінок, старіють швидше, ніж увесь інший організм. Для початку зупинки процесу старіння вченим необхідно визначити метод вимірювання біологічного віку клітин організму. Чим і займалися вчені Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса з 2009 року.

Професор Стів Хорват для розробки "годин" зосередився на процесі хімічної зміни ДНК-метилування. Він підібрав близько 8 000 зразків тканин і клітин з 51 типу, узятих з різних органів організму, і проаналізував, як вік людини впливає на рівень метилування ДНК з моменту ембріонального розвитку і до 101 року. Для фіксації змін, що відбуваються учений встановив свого роду "нульовий меридіан" в 353 маркерах, які змінюються з віком і присутні по всьому тілу подібно до того, як залишаються кола в стовбурі дерева, при зрізі якого за їх кількістю визначають вік дерева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: [INVALID URL BB CODE]

Годинник неодноразово виявлялися абсолютно точними. Це дуже схвилювало дослідника і, за словами Хорварта, він навіть був приголомшений отриманими результатами. Про що й поспішив поділитися з світом. Проте варто відзначити, що збіг годин біологічного віку тканин і віку людини спостерігалося не завжди. Вчений відкрив той факт, що тканини молочної залози жіночого організму старіють швидше, ніж сама жінка, а саме: навіть найздоровші тканини грудей приблизно на 2-3 роки старші за інші частини тіла жінки.

У своєму дослідженні професор Хорват розглянув також плюрипотентні стовбурові клітини, тобто науково змінені. У результаті з’ясувалося, що щодо віку організму все нові стовбурові клітини є немов новонародженими. Процес трансформації клітин людського тіла в плюрипотентні стовбурові клітини скидає біологічний годинник до нуля, що доводить можливість вченими «переводу» біологічного годинника організму і встановлення їх на нульову позначку.

Ще один важливий факт — швидкість роботи годин прискорюється або сповільнюється в залежності від віку людини. Таким чином, найшвидший хід годинника спостерігається в період дитинства, а років до 20 хід годинника сповільнюється і фіксується на одній постійній швидкості. Клітини організму новонароджених дітей з генетичним захворюванням, що викликає передчасне старіння, є абсолютно нормальними, що відображає реальний хронологічний вік клітин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старість, молодість, вчені, дослідження, вік, годинник, новини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бишкек, 15 января 2024 года - С течением времени и нарастающим вливанием цифровых технологий в повседневную жизнь, открытие банковской карты в Киргизи

Цифровая революция в финансах: узнайте, как легко стать обладателем банковской карты в Киргизии!

Новини | 01:07, 19.01.2024

Бишкек, 15 января 2024 года - С течением времени и нарастающим вливанием цифровых технологий в повседневную жизнь, открытие банковской карты в Киргизии стало еще более доступным и удобным. Новые технологии позволяют жителям страны воспользоваться циф

А як ви поводите себе на роботі?

Батькам на замітку. Як створювати дружню робочу атмосферу

Новини | 20:00, 18.01.2024

А як ви поводите себе на роботі?

Останнім часом пріоритети роботодавців змінилися.

Чому робота на одному місці може зашкодити батькам

Новини | 20:00, 15.01.2024

Останнім часом пріоритети роботодавців змінилися.

Нам усім непросто увімкнутися в робочий ритм після того, як ми трохи розслабилися.

Як правильно повернутися на роботу після свят

Новини | 20:00, 04.01.2024

Нам усім непросто увімкнутися в робочий ритм після того, як ми трохи розслабилися.

Сьогодні поговоримо про те, як подолати цей неприємний стан.

Батькам на замітку. Як уникнути похмілля після свят

Новини | 21:00, 03.01.2024

Сьогодні поговоримо про те, як подолати цей неприємний стан.

Експерти стверджують, що в 90% випадків ДТП трапляються через людський фактор.

Як батькам вберегти себе та дітей від аварій на дорозі

Новини | 17:00, 01.01.2024

Експерти стверджують, що в 90% випадків ДТП трапляються через людський фактор.

Звичайні квіти можуть заворожувати своєю красою, але сухоцвіти вражають своєю витонченістю та довговічністю. Продаж сухоцвітів та букетів з них на сай

Сухоцвіти в дизайні та подарунках: чарівність та довговічність

Новини | 11:25, 27.11.2023

Звичайні квіти можуть заворожувати своєю красою, але сухоцвіти вражають своєю витонченістю та довговічністю. Продаж сухоцвітів та букетів з них на сайті DonPion https://donpion.ua/type/ – це унікальна можливість долучитися до тенденції використання н

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: