8 міфів про людей з аутизмом

Adoption
Date
  • 2726 Переглядів
Аутизм — це вроджений розлад розвитку, який залишається з людиною на все життя. Людям з аутизмом складно висловлювати свої емоції так само, як іншим, і вони можуть зазнавати труднощів у соціалізації. За даними організації Autism Ukraine, з аутизмом народжується приблизно кожна сота дитина в світі.

5002_5.jpg (34.26 Kb)


Батьки часто плутають аутизм з особливостями дитячої поведінки і не надають цьому належного значення. Наприклад, якщо дитина не контактує з іншими дітьми, це можуть списувати на те, що їй просто з ними не цікаво або вона росте інтровертом. Однак з часом стає ясно, що малюк не «переросте» таку поведінку. Це — його особливість, яка буде з ним завжди.

Є кілька поширених ознак, за якими можна розпізнати аутизм у дітей. Наприклад, якщо дитина не дивиться вам в очі - уникає зорового контакту, не відгукується на своє ім'я, не використовує вказівні жести, тобто, замість того, щоб вказати на якийсь предмет своїм пальцем, бере мамину руку і підносить її до предмета.

Ще одна особливість у поведінці аутистів — схильність до повторюваних дій, обмежене коло інтересів або занять.

Нижче ми зібрали вісім популярних міфів про аутизм, які допоможуть батькам краще зрозуміти своїх дітей і навчать правильно ставитися до людей з цією особливістю.

Міф № 1: аутизм — це хвороба

Це найпопулярніший стереотип, який пов’язаний з браком інформації про аутизм. Насправді ж аутизм — не хвороба, а неврологічний розлад. Тобто, всього лише один з варіантів розвитку центральної нервової системи дитини.

Більш коректне формулювання: розлади аутистичного спектра. І ці розлади піддаються корекції, якщо вчасно звернутися до фахівців.

Відповідно, говорити, що хтось «хворий на аутизм» — неправильно. Це просто люди з аутизмом.

Міф № 2: аутизм заразний

Аутизм звичайно ж не заразний і не передається у спадок: у здорових батьків може народитися дитина з розладами аутистичного спектра.

Також аутизм не передається при контакті з іншими людьми, будь то діти або дорослі.

Міф № 3: у всьому винні батьки

Багато хто помилково вважає, що якщо дитина росте не такою як усі, в цьому стовідсотково винні батьки: мати, яка «не так» поводилася під час вагітності, «погані гени», помилки, допущені у вихованні або брак уваги з боку дорослих.

Насправді ж, аутизм — це зовсім не про питання виховання або догляду. Діти можуть бути такими незалежно від того, в якій сім'ї вони народилися або виросли.

Міф № 4: люди з аутизмом небезпечні для суспільства

Люди з аутизмом дійсно можуть виявляти агресію частіше, ніж інші. Але це не пов’язано з тим, що вони хочуть комусь нашкодити. Можливо, таким чином вони просто демонструють свої емоції: наприклад, зляться, що оточуючі погано їх розуміють.

Дітей з аутизмом часто може дратувати гучний звук або яскраве світло. Тому вже зараз Асоціація Child.ua веде переговори з українськими кінотеатрами, щоб раз на місяць по всій Україні для дітей з аутизмом проходили спеціальні покази: світло і звук в залі повинні бути приглушені.

Міф № 5: у людей з аутизмом — порушення розумових здібностей

В Україні аутизм почали діагностувати зовсім недавно. До цього лікарі просто не знали, що це за розлад, чому він виникає, чи можна його «лікувати» і як це робити. У деяких регіонах, якщо ми говоримо про маленькі населені пункти де-небудь в глибинці, лікарі часто ставлять діагноз «шизофренія» дитині, у якої насправді аутизм. Просто тому що толком не знають, що це таке.

Насправді ж, якщо у дитини і є будь-які психічні порушення, що підтверджується діагнозом фахівця, це ніяк не пов’язано з аутизмом.

Дитина з аутизмом дійсно поводиться не так як всі, реагує на звичні життєві обставини по-іншому. Але якщо вона не відгукується на ім'я або не реагує, коли її кличуть батьки — це зовсім не означає, що вона їх не чує або не розуміє.

Міф № 6: люди з аутизмом не можуть адаптуватися до життя в соціумі

Можуть, якщо, звичайно, в дитинстві батьки не поставлять на них хрест, приділятимуть дітям належну увагу і знайдуть правильний підхід.

Серед відомих людей — чимало тих, у кого є розлади аутистичного спектра. Це й відомий поп-артист Енді Ворхол, актори Ентоні Хопкінс і Робін Вільямс, режисер Стенлі Кубрик, актриса і співачка Кортні Лав.

Дітей з аутизмом виховують світові знаменитості Сильвестр Сталлоне, Гері Коул, Тоні Брекстон і багато інших.

По всьому світу людей з аутизмом працевлаштовують нарівні з іншими. В Україні, наприклад, таких людей на роботу запрошує мережа супермаркетів Ашан.

Міф № 7: всі аутисти — генії

Люди з аутизмом дійсно можуть бути дуже талановитими, але не більше ніж всі інші. Хтось знаходить себе у творчості: пише картини чи творить музику, хтось грає в театрі або знімається в кіно.

Творчість — лише один із способів самовираження, інструмент, за допомогою якого люди з аутизмом можуть розповісти іншим про свої почуття, емоції і переживання.

Міф № 8: аутизм можна вилікувати

Ми вже писали, що аутизм — не хвороба. А значить, і повністю вилікуватися від нього теж не можна. У світі не існує універсальних ліків, які допомогли б людям з аутизмом позбутися цієї особливості повністю.

Однак іноді тим, у кого є розлади аутистичного спектра, дійсно призначають медикаменти — щоб врівноважити їх загальний стан. Іноді з їх допомогою знижують тривожність і рівень депресії, допомагають впоратися з гіперактивністю.

Регулярні заняття, підвищена увага, робота з фахівцями — все це може допомогти батькам виростити з дитини з аутизмом цілком самостійного, всебічно розвиненого дорослого, який зможе адаптуватися в соціумі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аутизм, ознаки аутизму


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Лікар-гастроентеролог Аліна Дзагурова: через безконтрольний прийом риб’ячого жиру можуть виникати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Мамам на замітку: Ризик раку грудей може підвищуватися через неправильний прийом риб'ячого жиру

Патологія | 09:30, 01.04.2024

Лікар-гастроентеролог Аліна Дзагурова: через безконтрольний прийом риб’ячого жиру можуть виникати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Проблеми з потенцією чоловіків здебільшого виникають у віці старше 40 років. Основними причинами еректильної дисфункції є стрес, ожиріння, куріння, а

Сіль в їжі погано позначається на чоловічій потенції

Здоров'я | 00:30, 01.04.2024

Проблеми з потенцією чоловіків здебільшого виникають у віці старше 40 років. Основними причинами еректильної дисфункції є стрес, ожиріння, куріння, а також проблеми зі здоров’ям – гіпертонія, діабет. Але є й інші фактори способу життя, які можуть пог

Часто батьки на прийомі чують від лікаря, що у дитини діагностовано шуми в серці. Чи потрібно цього лякатися і що робити розповіла лікарка-кардіоревма

Шуми в серці у дитини: що робити?

Патологія | 10:30, 25.03.2024

Часто батьки на прийомі чують від лікаря, що у дитини діагностовано шуми в серці. Чи потрібно цього лякатися і що робити розповіла лікарка-кардіоревматологиня KinderKlinik Інна Антоненко.

Для того, щоб переконатися в тому, що дитина здорова, або встановити точний діагноз, педіатр або дитячий фахівець вузького профілю призначає ультразву

Чому важливо робити УЗД дітям?

Дитина | 01:20, 25.03.2024

Для того, щоб переконатися в тому, що дитина здорова, або встановити точний діагноз, педіатр або дитячий фахівець вузького профілю призначає ультразвукову діагностику або УЗД. Це найбільш безпечний та простий спосіб діагностики стану органів та систе

Пупкова грижа — це випинання внутрішніх органів через фіброзне кільце пупка. Найчастіше назовні виходять петлі кишківника, стінка шлунка або великий с

Що треба знати про пупкову грижу у дітей?

Дитина | 08:30, 23.03.2024

Пупкова грижа — це випинання внутрішніх органів через фіброзне кільце пупка. Найчастіше назовні виходять петлі кишківника, стінка шлунка або великий сальник. У дітей ця проблема виникає переважно в перші місяці життя, що пов'язано з анатомічними особ

Багато хто стикався з онімінням в руках вранці після пробудження. Найчастіше це пов’язано з незручною позою під час сну. Але якщо ваші руки німіють уж

Оніміння рук під час сну може вказувати на патологію

Патологія | 01:20, 22.03.2024

Багато хто стикався з онімінням в руках вранці після пробудження. Найчастіше це пов’язано з незручною позою під час сну. Але якщо ваші руки німіють уже довгий час, варто проконсультуватися з лікарем.

Вагінальні виділення - це рідина, яка складається з епітеліальних клітин, транссудату (серозної рідини незапального характеру), мікрофлори та слизу. В

Вагітнальні виділення у жінки: норма і патологія

Мама | 12:10, 19.03.2024

Вагінальні виділення - це рідина, яка складається з епітеліальних клітин, транссудату (серозної рідини незапального характеру), мікрофлори та слизу. Виділення виконують функцію захисту піхви від пересихання та потрапляння інфекцій (ІПСШ, дріжджових і

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: