8 міфів про людей з аутизмом

Adoption
Date
  • 2300 Переглядів
Аутизм — це вроджений розлад розвитку, який залишається з людиною на все життя. Людям з аутизмом складно висловлювати свої емоції так само, як іншим, і вони можуть зазнавати труднощів у соціалізації. За даними організації Autism Ukraine, з аутизмом народжується приблизно кожна сота дитина в світі.

5002_5.jpg (34.26 Kb)

Батьки часто плутають аутизм з особливостями дитячої поведінки і не надають цьому належного значення. Наприклад, якщо дитина не контактує з іншими дітьми, це можуть списувати на те, що їй просто з ними не цікаво або вона росте інтровертом. Однак з часом стає ясно, що малюк не «переросте» таку поведінку. Це — його особливість, яка буде з ним завжди.

Є кілька поширених ознак, за якими можна розпізнати аутизм у дітей. Наприклад, якщо дитина не дивиться вам в очі - уникає зорового контакту, не відгукується на своє ім'я, не використовує вказівні жести, тобто, замість того, щоб вказати на якийсь предмет своїм пальцем, бере мамину руку і підносить її до предмета.

Ще одна особливість у поведінці аутистів — схильність до повторюваних дій, обмежене коло інтересів або занять.

Нижче ми зібрали вісім популярних міфів про аутизм, які допоможуть батькам краще зрозуміти своїх дітей і навчать правильно ставитися до людей з цією особливістю.

Міф № 1: аутизм — це хвороба

Це найпопулярніший стереотип, який пов’язаний з браком інформації про аутизм. Насправді ж аутизм — не хвороба, а неврологічний розлад. Тобто, всього лише один з варіантів розвитку центральної нервової системи дитини.

Більш коректне формулювання: розлади аутистичного спектра. І ці розлади піддаються корекції, якщо вчасно звернутися до фахівців.

Відповідно, говорити, що хтось «хворий на аутизм» — неправильно. Це просто люди з аутизмом.

Міф № 2: аутизм заразний

Аутизм звичайно ж не заразний і не передається у спадок: у здорових батьків може народитися дитина з розладами аутистичного спектра.

Також аутизм не передається при контакті з іншими людьми, будь то діти або дорослі.

Міф № 3: у всьому винні батьки

Багато хто помилково вважає, що якщо дитина росте не такою як усі, в цьому стовідсотково винні батьки: мати, яка «не так» поводилася під час вагітності, «погані гени», помилки, допущені у вихованні або брак уваги з боку дорослих.

Насправді ж, аутизм — це зовсім не про питання виховання або догляду. Діти можуть бути такими незалежно від того, в якій сім'ї вони народилися або виросли.

Міф № 4: люди з аутизмом небезпечні для суспільства

Люди з аутизмом дійсно можуть виявляти агресію частіше, ніж інші. Але це не пов’язано з тим, що вони хочуть комусь нашкодити. Можливо, таким чином вони просто демонструють свої емоції: наприклад, зляться, що оточуючі погано їх розуміють.

Дітей з аутизмом часто може дратувати гучний звук або яскраве світло. Тому вже зараз Асоціація Child.ua веде переговори з українськими кінотеатрами, щоб раз на місяць по всій Україні для дітей з аутизмом проходили спеціальні покази: світло і звук в залі повинні бути приглушені.

Міф № 5: у людей з аутизмом — порушення розумових здібностей

В Україні аутизм почали діагностувати зовсім недавно. До цього лікарі просто не знали, що це за розлад, чому він виникає, чи можна його «лікувати» і як це робити. У деяких регіонах, якщо ми говоримо про маленькі населені пункти де-небудь в глибинці, лікарі часто ставлять діагноз «шизофренія» дитині, у якої насправді аутизм. Просто тому що толком не знають, що це таке.

Насправді ж, якщо у дитини і є будь-які психічні порушення, що підтверджується діагнозом фахівця, це ніяк не пов’язано з аутизмом.

Дитина з аутизмом дійсно поводиться не так як всі, реагує на звичні життєві обставини по-іншому. Але якщо вона не відгукується на ім'я або не реагує, коли її кличуть батьки — це зовсім не означає, що вона їх не чує або не розуміє.

Міф № 6: люди з аутизмом не можуть адаптуватися до життя в соціумі

Можуть, якщо, звичайно, в дитинстві батьки не поставлять на них хрест, приділятимуть дітям належну увагу і знайдуть правильний підхід.

Серед відомих людей — чимало тих, у кого є розлади аутистичного спектра. Це й відомий поп-артист Енді Ворхол, актори Ентоні Хопкінс і Робін Вільямс, режисер Стенлі Кубрик, актриса і співачка Кортні Лав.

Дітей з аутизмом виховують світові знаменитості Сильвестр Сталлоне, Гері Коул, Тоні Брекстон і багато інших.

По всьому світу людей з аутизмом працевлаштовують нарівні з іншими. В Україні, наприклад, таких людей на роботу запрошує мережа супермаркетів Ашан.

Міф № 7: всі аутисти — генії

Люди з аутизмом дійсно можуть бути дуже талановитими, але не більше ніж всі інші. Хтось знаходить себе у творчості: пише картини чи творить музику, хтось грає в театрі або знімається в кіно.

Творчість — лише один із способів самовираження, інструмент, за допомогою якого люди з аутизмом можуть розповісти іншим про свої почуття, емоції і переживання.

Міф № 8: аутизм можна вилікувати

Ми вже писали, що аутизм — не хвороба. А значить, і повністю вилікуватися від нього теж не можна. У світі не існує універсальних ліків, які допомогли б людям з аутизмом позбутися цієї особливості повністю.

Однак іноді тим, у кого є розлади аутистичного спектра, дійсно призначають медикаменти — щоб врівноважити їх загальний стан. Іноді з їх допомогою знижують тривожність і рівень депресії, допомагають впоратися з гіперактивністю.

Регулярні заняття, підвищена увага, робота з фахівцями — все це може допомогти батькам виростити з дитини з аутизмом цілком самостійного, всебічно розвиненого дорослого, який зможе адаптуватися в соціумі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аутизм, ознаки аутизму


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Жінки іноді можуть відчувати раптовий ріст грудей. Збільшення грудей часто відбувається через нормальні гормональні зміни. Але іноді це є симптомом ос

Причини раптового збільшення грудей

Консультації | 01:30, 13.05.2022

Жінки іноді можуть відчувати раптовий ріст грудей. Збільшення грудей часто відбувається через нормальні гормональні зміни. Але іноді це є симптомом основного захворювання.

Дослідники зі США виявили, що спілкування з котами допомагає дітям з аутизмом покращити емпатію і знизити тривожність.

Дітям з аутизмом потрібне спілкування з котами - дослідження

Дитина | 07:00, 07.05.2022

Дослідники зі США виявили, що спілкування з котами допомагає дітям з аутизмом покращити емпатію і знизити тривожність.

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітн

Як часто можуть повторюватись викидні?

Патологія | 12:00, 02.05.2022

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітностей. З технічної точки зору, викидень трапляється, коли ембріон або плід не виживає у матці в перш

Миготлива аритмія - це нерегулярний і часто дуже прискорений серцевий ритм (аритмія), який може призвести до утворення тромбів у серці. Аритмія підвищ

Що таке миготлива аритмія?

Хвороби | 23:00, 17.04.2022

Миготлива аритмія - це нерегулярний і часто дуже прискорений серцевий ритм (аритмія), який може призвести до утворення тромбів у серці. Аритмія підвищує ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серцевих ускладнень.

Антифосфоліпідний синдром - це стан, при якому імунна система помилково створює антитіла, які атакують тканини в організмі. Ці антитіла можуть виклика

Антифосфоліпідний синдром: причини та симптоми

Хвороби | 19:00, 15.04.2022

Антифосфоліпідний синдром - це стан, при якому імунна система помилково створює антитіла, які атакують тканини в організмі. Ці антитіла можуть викликати утворення тромбів в артеріях і венах.

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх суп

Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю?

Сімейні справи | 05:00, 13.04.2022

В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України.

Гострі кондиломи зароджуються тільки у 1-2% людей, інфікованих ВПЛ «низького ризику». Розвиток кондилом і ймовірні подальші рецидиви можливі лише при

Родимки на статевих органах: про які хвороби вони свідчать?

Хвороби | 07:00, 28.03.2022

Гострі кондиломи зароджуються тільки у 1-2% людей, інфікованих ВПЛ «низького ризику». Розвиток кондилом і ймовірні подальші рецидиви можливі лише при ослабленні місцевого і загального імунітету. Зазвичай загострені кондиломи зароджуються в місцях, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: