Післяпологові інфекції: як виявити ознаки

Adoption
Date
  • 228 Переглядів
Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

6611_d0b1d0bed0bbd0b8-d0b2d0bdd0b8d0b7d183-d0b6d0b8d0b2d0bed182d0b0.jpg (24.54 Kb)


Ваше тіло зазнає серйозних змін, оскільки воно переходить до того, що ви більше не вагітні, і незалежно від того, чи ви народжували вагінально чи через кесарів розтин, у вас, швидше за все, є рани, які гояться. На довершення всього, ви виснажені.

Однак якщо ви починаєте відчувати себе дуже неприємно або некомфортно, або біль посилюється, а не зменшується, можливо, ви маєте справу з післяпологовою або післяпологовою інфекцією.

Ці бактеріальні інфекції, які можуть розвинутися протягом декількох днів після пологів, є рідкісними, але потенційно шкідливими. Тож варто знати, на які тривожні ознаки після пологів слід звернути увагу та як звернутися за допомогою.

Які бувають типи післяпологових інфекцій?
Післяпологові інфекції можуть виникати через відкриті виразки на матці (на місці плаценти), розриви шийки матки, піхви чи промежини (особливо, якщо у вас була епізіотомія), або розріз, якщо у вас був кесарів розтин.

Деякі з найпоширеніших місць, де можуть утворюватися інфекції, це слизова оболонка матки, м’язи матки або плями навколо матки. Але не всі післяпологові інфекції в області малого тазу — вони також можуть виникнути у вашому сечовому міхурі або нирках, якщо вас катетеризували.

Що викликає післяпологові інфекції?
За оцінками, від 5 до 7 відсотків жінок розвивається інфекція після пологів, з вищими показниками серед тих, хто народив за допомогою кесаревого розтину.

Післяпологові інфекції не є типовими, але вони можуть розвинутися, коли шкідливі бактерії потрапляють у репродуктивний тракт або розірвані тканини (наприклад, розрив піхви або кесарів розтин) після пологів.

Багато інфекцій виникають через кесарів розтин . Пологи перед незапланованим кесаревим розтином , що може спричинити додаткову травму матки, шийки матки, піхви чи промежини, ще більше підвищують ризик.

Але кесарів розтин не єдиний винуватець післяпологових інфекцій. Жінки, які мали передчасний розрив плодових оболонок, також піддаються більшому ризику.

Більше того, інфекції частіше трапляються у жінок із затриманою плацентою, у тих, у кого були розриви шийки матки чи піхви, а також у тих, хто неодноразово проходив вагінальний огляд під час пологів або мав сильну кровотечу після пологів .

Які ознаки післяпологової інфекції?
Симптоми післяпологової інфекції спочатку можуть бути нечіткими та відрізнятися залежно від місця інфікування. Але загалом вони позначені такими знаками, як:

Лихоманка та грипоподібні симптоми, які виникають протягом трьох днів після пологів, може сигналізувати про те, що ваше тіло намагається боротися з інфекцією. Ви також можете відчувати слабкість, озноб, головний біль або відчувати себе менше, ніж зазвичай.
Біль у животі або тазі, який не проходить. Біль може бути інтенсивним, боліти або палити під час сечовипускання.
Почервоніння, виділення або набряк навколо розрізу кесаревого розтину, розриву промежини або епізіотомії. Через інфекцію дискомфорт посилиться, а не покращиться.
Виділення з піхви з неприємним запахом. Це також може бути ознакою того, що щось не так.
Постійна кровотеча або кровотеча, яка стає сильнішою, разом із згустками крові.

Як лікують післяпологові інфекції?
Післяпологові інфекції можуть швидко стати серйозними або навіть загрожувати життю, тому майже завжди потребують лікування антибіотиками. Ліки можна вводити перорально або через крапельницю, залежно від інфекції та її тяжкості.

Більшість антибіотиків, які використовуються для лікування післяпологових інфекцій, безпечні для прийому під час годування груддю. Але якщо ви годуєте грудьми, ви все одно повинні підтвердити у свого лікаря, що рекомендоване лікування сумісне з грудним вигодовуванням, і дізнатися про можливі ризики.

Наприклад, такі антибіотики, як ципрофлоксацин і офлоксацин, безпечні для годуючих мам, зазвичай не рекомендуються в якості першої лінії лікування, оскільки жінкам рекомендується зціджувати і не давати дитигі молоко принаймні дві години після прийому дози.

Ваш лікар працюватиме з вами, щоб знайти найкращий варіант лікування, який дозволить вам безпечно годувати дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Післяпологові інфекції, ознаки, мама, сайт для мам, вагітність, пологи, інфекції, кесарів розтин, розтин, інфекції після родів, Післяпологові травми, промежини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після пологів організм жінки повністю змінюється. Змінюється майже все - ставлення до продуктів, засвоюваність поживних речовин, швидкість росту м'язо

Особливості тренувань пресу після пологів

Післяпологовий період | 12:00, 07.03.2023

Після пологів організм жінки повністю змінюється. Змінюється майже все - ставлення до продуктів, засвоюваність поживних речовин, швидкість росту м'язової маси або, м'язовий відгук.

У середньому лікарі радять почекати шість тижнів після пологів. Але перед відновленням статевого життя відвідайте гінеколога, щоб бути впевненою в том

Секс після пологів: Як отримувати задоволення?

Післяпологовий період | 10:00, 05.03.2023

У середньому лікарі радять почекати шість тижнів після пологів. Але перед відновленням статевого життя відвідайте гінеколога, щоб бути впевненою в тому, що секс пройде гладко у всіх сенсах. Якщо ви поки не відчуваєте бажання, не варто квапити події.

Терапія є ключовою частиною лікування післяпологової депресії (ППД). Але в той час, коли ви, ймовірно, вже почуваєтеся приголомшеними та виснаженими,

5 видів терапії післяпологової депресії

Післяпологовий період | 14:00, 15.02.2023

Терапія є ключовою частиною лікування післяпологової депресії (ППД). Але в той час, коли ви, ймовірно, вже почуваєтеся приголомшеними та виснаженими, з’ясування найкращого типу терапії для лікування вашої ППД може здатися чималим завданням.

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та

Зайва вага, гормональний збій та зів'яла шкіра: як відновити тіло після пологів

Післяпологовий період | 10:00, 13.02.2023

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та психіки. Досить часто після пологів молоді мами стикаються із зародженням комплексів та неприйняття

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних с

Що потрібно на виписку з пологового будинку

Вагітність та пологи | 10:00, 08.02.2023

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних ситуацій, слід подбати про список необхідних речей наперед. Розглянемо основні корисні поради та реко

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Післяпологові інфекції: як виявити ознаки

Післяпологовий період | 19:00, 06.02.2023

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні

Мікробіом грудного молока містить дріжджі та грибки: як це впливає на немовлят?

Мама | 23:00, 04.02.2023

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні гриби та бактерії є важливими пробіотиками для здоров’я немовлят.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: