Зайва вага, гормональний збій та зів'яла шкіра: як відновити тіло після пологів

Adoption
Date
  • 148 Переглядів
Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та психіки. Досить часто після пологів молоді мами стикаються із зародженням комплексів та неприйняттям себе, адже їхнє тіло кардинально змінюється.

4583_1.jpg (25.33 Kb)


Щодня, гортаючи Instagram, можна побачити сотні "досконалих" жінок: усміхнених і гармонійних, люблячих і коханих, з красивими, здоровими дітьми та ідеальними формами, які не змінилися після вагітності. Проте в реальному житті більшість жінок після пологів не можуть дивитися на своє відображення у дзеркалі. Тепер вони бачать лише розтягнення, що з'явилися після дев'яти місяців "очікування дива", живіт зі складками та груди, які більше не дозволяють носити декольте. Тому вони запитують себе: "Невже з цим зіткнулася лише я?".

Насправді – ні! Тисячі жінок у всьому світі пережили або просто зараз переживають той самий стан. Одна з основних психологічних проблем молодої мами – неприйняття "нового" власного тіла. І цей діапазон може бути різним: від легкого невдоволення собою – до затяжної важкої депресії.

У чому основа неприйняття свого тіла
В основі цієї проблеми – психологічний стан матері. Варто пам’ятати, що ще до початку щасливого материнства жінка проходить неабиякі випробування протягом дев’яти місяців вагітності, а одразу після пологів на її плечі лягає ще більше відповідальності. Емоційне та моральне виснаження, фізичні перевтоми, апатія, гормональний збій – всі ці фактори властиві жінкам після пологів. Якщо не звертати уваги на свій емоційний стан, можна з легкістю заробити післяпологову депресію.

Якщо ви помітили у себе появу комплексів, дратівливість та накопичену втому, не нехтуйте здоров’ям:

- зверніться по допомогу до спеціаліста;
- дайте собі право на відпочинок;
- прийміть той факт, що ці зміни вже сталися у вашому житті;
- діліться своїм станом із близькими людьми, не замикайтеся в собі.

Проте, є проблеми, які самою лише психологічною підтримкою та прийняттям свого тіла, на жаль, не вирішити. Після пологів жіноче тіло неабияк змінюється. Часто спроби повернути "допологове" тіло спортом марні, адже спорт не може прибрати провисання шкіри, позбавити проблем у зоні бікіні та повернути форму грудей. В такі миті жінки, які бояться хірургічного втручання, вирішують залишили все, як є. Однак варто пам'ятати, що в основі оперативних втручань не завжди лише бажання мати естетичний вигляд, а й медичні показання.

Що таке діастаз
Діастаз – це розбіжність правого та лівого прямих м'язів живота пропорційно до білої лінії (волокниста структура передньої черевної стінки, розташованої саме посередині). В ідеалі, після пологів м’язи "повертаються" на місце, а живіт знову має підтягнутий вигляд. Якщо цього не відбувається, з'являється діастаз.

Чому так відбувається? Плід, який росте, тисне на передню черевну стінку, що і викликає розходження м’язів живота. Впливає на цей процес і гормон релаксин, який виділяється в організмі майбутньої мами. Він пом’якшує сухожилля, розслабляє живіт і робить м’язи надто еластичними. В разі сильних проявів діастазу жінку турбує біль та важкість у зоні живота, а фізичні навантаження можуть лише погіршити ситуацію. За відсутності тонусу м’язів мамі після пологів навіть важко тримати дитину на руках. На жаль, це не єдина проблема, яка може спричинити емоційні розлади жінки після пологів.

Як повернути сексуальне життя
Одна з недооцінених проблем – це складність сексуального життя після пологів. Тканини в зоні бікіні певний час потребують відновлення, але що відбувається згодом?

За час роботи я чула багато історій, які починалися так: "Мій чоловік більше мене не хоче", "Я не відчуваю свою сексуальність", "Материнство змусило мене набрати зайву вагу", "Я не хочу жити з таким тілом". Якщо ви відчуваєте схожі емоції, пам'ятайте – ви не сама, і ваша проблема може бути вирішена.

Відновлення "допологового" тіла
Після пологів важливо підтримувати свій емоційний та психологічний стан. Якщо ви відчуваєте депресивні прояви – зверніться до психолога. Для поліпшення зовнішнього вигляду та тонусу м’язів необхідні регулярні заняття зі спортивним реабілітологом. Якщо мрієте повернути собі "допологове" тіло, зверніться на консультацію до пластичного хірурга.

Які операції для відновлення підходять жінкам після пологів
Процес природних пологів залишає надлишок шкіри навколо живота і ослаблені м'язи.

Абдомінопластика – операція націлена на підтягування жирових тканин у зоні живота та ушивання діастазу, внаслідок якої жінки можуть отримати більш плаский і підтягнутий живіт із міцними м’язами.

Мамопластика – підтягування грудей або збільшення їх імплантами. За бажання можна поєднати навіть обидві ці процедури.

Інтимна пластика – дозволяє повернути сексуальне життя. Порушення в інтимній зоні після пологів призводять до дискомфорту, втрати лібідо та відмови від інтимного життя. Жінки втрачають впевненість у собі, скаржаться на біль під час статевого акту та сечовипускання.

Вагінопластика – дозволяє усунути дефекти, рубці та розтягнення стінок вагіни. Комплексне відновлення та одночасне проведення декількох із цих операцій має назву "mommy makeover" ("перетворення матусі").

Коли можна робити операцію
Зазвичай рекомендують оперуватися не раніше ніж через 6 місяців після закінчення годування дитини грудьми. Саме стільки потрібно організму для відновлення. Операцію також варто робити тоді, коли ваша вага досягла найкращих показників, наближених до допологових. Після "mommy makeover" чи будь-якої операції з комплексу ви знову можете народжувати, але не варто забувати, що наступна вагітність позначиться на результаті операції.

Будьте щасливі, насолоджуйтесь своїм материнством та не забувайте піклуватися про власне тіло та здоров’я!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: після пологів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після пологів організм жінки повністю змінюється. Змінюється майже все - ставлення до продуктів, засвоюваність поживних речовин, швидкість росту м'язо

Особливості тренувань пресу після пологів

Післяпологовий період | 12:00, 07.03.2023

Після пологів організм жінки повністю змінюється. Змінюється майже все - ставлення до продуктів, засвоюваність поживних речовин, швидкість росту м'язової маси або, м'язовий відгук.

У середньому лікарі радять почекати шість тижнів після пологів. Але перед відновленням статевого життя відвідайте гінеколога, щоб бути впевненою в том

Секс після пологів: Як отримувати задоволення?

Післяпологовий період | 10:00, 05.03.2023

У середньому лікарі радять почекати шість тижнів після пологів. Але перед відновленням статевого життя відвідайте гінеколога, щоб бути впевненою в тому, що секс пройде гладко у всіх сенсах. Якщо ви поки не відчуваєте бажання, не варто квапити події.

Терапія є ключовою частиною лікування післяпологової депресії (ППД). Але в той час, коли ви, ймовірно, вже почуваєтеся приголомшеними та виснаженими,

5 видів терапії післяпологової депресії

Післяпологовий період | 14:00, 15.02.2023

Терапія є ключовою частиною лікування післяпологової депресії (ППД). Але в той час, коли ви, ймовірно, вже почуваєтеся приголомшеними та виснаженими, з’ясування найкращого типу терапії для лікування вашої ППД може здатися чималим завданням.

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та

Зайва вага, гормональний збій та зів'яла шкіра: як відновити тіло після пологів

Післяпологовий період | 10:00, 13.02.2023

Для кожної жінки вагітність – новий етап у житті. Початок материнства є водночас неймовірною емоційною подією, складним випробуванням для організму та психіки. Досить часто після пологів молоді мами стикаються із зародженням комплексів та неприйняття

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних с

Що потрібно на виписку з пологового будинку

Вагітність та пологи | 10:00, 08.02.2023

Виписка з пологового будинку – урочиста та зворушлива подія для молодих батьків. Проте, щоб процес пройшов максимально гладко і без непередбачуваних ситуацій, слід подбати про список необхідних речей наперед. Розглянемо основні корисні поради та реко

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Післяпологові інфекції: як виявити ознаки

Післяпологовий період | 19:00, 06.02.2023

Пологи можуть зробити вас уразливими до післяпологових або післяпологових інфекцій. Ось на що варто звернути увагу.

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні

Мікробіом грудного молока містить дріжджі та грибки: як це впливає на немовлят?

Мама | 23:00, 04.02.2023

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні гриби та бактерії є важливими пробіотиками для здоров’я немовлят.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: