Чому на жінок тиснуть з народженням дітей?

Adoption
Date
  • 111 Переглядів
Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народження дитини здавна мало свої сенси: поява маляти у сімʼї віщувала добро, злагоду, розвиток та процвітання. А ось народження дитини у незаміжньої жінки засоромлювалося, і матір, і дитина часто ставали обʼєктами знущань. Нині такі дії назвали б стигматизацією та булінгом. І хоч завдяки розвитку феміністичних наративів зараз народження та зростання дитини без батька не є проблемою, однак сам факт появи немовляти досі залишається чинником впливу на жінок.

2994_2.jpg (22.82 Kb)


Нині виховувати дитину можуть як жінки, так і чоловіки, а також пари між жінками або між чоловіками. Адже головне у питаннях виховання — давати любов, підтримку та базове матеріальне забезпечення, з можливістю показати: любов може бути різною, і в цьому її унікальність.

Однак у цьому матеріалі ми акцентуємо на гетеросексуальних жінках. Зазвичай саме їх вважають “хорошими матерями”: вони заміжні, здорові, середнього віку та потерпають від запитань рідних та ледь знайомих людей під час свят чи випадкових зустрічей: “А коли вже дітки?”

Такі очікування, які висуває суспільство до жінок, створюють так званий життєвий календар.

Це неначе “розклад”, де чітко визначено, що більшість жінок вибудовують своє життя так, щоб народити дітей.

У такому випадку суспільство створює й нові умови, не дотримавшись яких жінка, ймовірно, стикнеться з осудом. Наприклад, із нерозумінням стикаються молоді дівчата та жінки, що народжують до 20 років. Їм кажуть: “Зарано, краще б ще погуляла”.

А ось тим, хто спочатку прагне реалізуватися в інших сферах життя, а лише після 30 років наважується на материнство, хтось таки й скаже: “А не запізно? Чого так довго?” Таких матерів часто звуть “старонароджуючими”.

Ще два десятки років тому на жінку, що до 25 років ще не народила навіть однієї дитини, могли скоса поглядати. Ті ж, хто вагітніли після 30 років, часто могли почути неприємні слова у свою сторону.

А півстоліття тому вагітна жінка 25 років вже вважалася “старонароджуючою”.

Сьогодні перші пологи після 35 років стали нормою. Хоча лікарі й надалі звертають увагу породіль на рівень ризику вагітніти та народжувати після зниження фертильності, а також наголошують на підвищенні ризику народити дитину з інвалідністю.

Водночас разом із розвитком науки та медицини жінки все частіше наважуються на зріле та свідоме материнство, визнають створення сімʼї та народження дітей не головною ціллю їхнього життя.

Гінекологиня та лікарка УЗД Аліна Полюхович пояснила, що чітких вікових рамок, коли народжувати вже не можна — не існує. За її словами, допоки є оваріальний резерв, то жінка може народити дитину.

"Зрозуміло, що чим старша жінка, тим менший оваріальний резерв", — каже лікарка.

Чому жінки стали народжувати пізніше
Як ми зазначали вище, жінка під час своїх молодих років стикається з тиском з боку рідних та навіть знайомих, які у тій чи іншій розмові обовʼязково згадають важливість народження дітей якнайшвидше. Однак зі схожим тиском стикаються й жінки після 40, яким натякають на внуків у їхньому віці.

Видання Гендер в деталях це явище визнало “репродуктивним тиском” й описало його як таке, де материнство розглядається як ядро жіночої ідентичності.

У “розклад” чи то таймінг материнства вписано конструювання ідентичності бабусі, що у суспільстві також є ознакою “нормальності”. Раннє материнство дає можливість побути бабусею.

На жінок репродуктивного віку тиснуть так само, як і на їхніх матерів, які ще не стали бабусями. Старше покоління часто “пресує” власних дітей, немов “рятуючи” обох від стигматизації: мовляв, ти станеш матірʼю, а я — бабусею, встигну тобі допомогти з онуками та виконаю свою місію.

Пізнє материнство: переваги та недоліки
У зрілого материнства є не тільки переваги, але й недоліки.

"Ми маємо розуміти, що кожна жінка має дуже свідомо підходити до цього рішення і повинна проконсультуватися зі своїми лікарями: ендокринологами, гінекологами", — каже Богдана Валігура.

Також ми маємо зважувати на те, що після 35 років кількість хромосомних мутацій у дитини збільшується. Існують рекомендовані генетичні тести для того, щоб перевірити це. Також зменшується й кількість енергії у жінки на виховання дітей.

З іншого боку, жінка після 35 найчастіше буває набагато стійкіша в економічному і соціальному плані, більш незалежна від чоловіка чи батьків.

Тобто така матір має умови безпеки, а також знає, хто вона — реалізована жінка отримує від материнства більше задоволення.

На наявність такого задоволення однозначно впливає й психологічна підготовка жінки до нового етапу свого життя. Однак психологиня Богдана Валігура вважає, що до пізнього материнства призвела не популярність роботи з психологами, а наявність фінансової змоги виховати наступне покоління.

"Я маю мізерний відсоток клієнтів, які відкладають своє батьківство через те, що їм треба розібратися в собі чи пожити для себе, підготуватися до цього, пропрацювати певні проблеми".

"Я думаю, що цей вплив є дуже несуттєвим, набагато більше на це рішення впливають освіта, гроші, можливості реалізуватися, а зараз, безперечно, ще й війна", — висновує експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності, як завагітніти, вагітність, народження дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 ро

Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Плануємо дитину | 06:20, 17.03.2024

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обі

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні фа

Сурогатне материнство: куди звертатись в Україні?

Плануємо дитину | 11:20, 10.03.2024

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні факти, які ви повинні знати.

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати д

Як зрозуміти жінці, чи хоче вона мати дітей?

Плануємо дитину | 00:30, 01.03.2024

50 років тому материнство було головною метою для жінки, але зараз створення родини у більшості не в пріоритеті. Якщо ви не впевнені, чи хочете мати дітей, то як прийняти правильне рішення?

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються

Чоловіки набирають зайву вагу, коли вперше стають батьками - дослідження

Тато | 14:50, 28.02.2024

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються і новоспечені батьки.

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нор

Чим пізніше ви станете татом, тим краще буде для вашої дитини - медики

Плануємо дитину | 08:30, 27.02.2024

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нормально. А вже рішення народити дитину і зовсім вимагає зваженого і відповідального підходу.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чи

Вчені виявили, що інсульт може передаватися від батьків до дітей

Хвороби | 08:30, 21.02.2024

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чиї батьки стикалися з подібним захворюванням.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: