Які прийоми заборонені при лікуванні ГРВІ та грипу

Adoption
Date
  • 1527 Переглядів
Чим лікувати і чи лікувати взагалі - головні питання, які постають перед батьками щоразу, коли у дитини з'являються перші ознаки застуди або грипу. З настанням осені серед мам все частіше лунають розмови про застуду, бронхіти і т.д. Тож не дивно, адже після канікул діти повертаються в дитячий сад або школу, проводять більше часу в погано провітрюваних приміщеннях з сухим повітрям. Такі умови створюють сприятливе середовище для поширення вірусів.

0121_13.jpg (45.86 Kb)


Про найчастіші помилки в терапії вірусних захворювань: ось які прийоми заборонені, якщо ваша дитина захворіла респіраторним вірусним захворюванням.

Ви закриваєте всі вікна в будинку
Для якнайшвидшого одужання необхідні певні кліматичні умови, в тому числі прохолодне і зволожене повітря в будинку. В опалювальний сезон повітря часто сухе, що робить слиз в носі і бронхах більш в’язким, густим, що ускладнює його виведенню.

Оптимальними вважаються умови при температурі 21-22 ⁰С і вологості 50-60%.
Таке повітря зволожує слизові, полегшує дихання, сприяє більш легкому відкашлюванню і виведенню мокротиння з бронхів. Тому слід регулярно провітрювати приміщення, використовувати зволожувачі повітря і робити вологе прибирання.

Застосування неефективних противірусних препаратів
Сьогодні препаратами з доведеною дією є ліки проти вірусу грипу: озельтамівір і занамівір. На інші віруси дані препарати не діють. Противірусні препарати, так широко продаються в аптечних мережах, в більшості своїй це ліки з недоведеною клінічної ефективністю і безпекою. Вони не застосовуються в сучасній світовій медичній практиці.

ГРВІ - найбільш часта причина застосування різних лікарських засобів і процедур, найчастіше непотрібних, з недоведеною дією, нерідко викликають побічні ефекти. Тому дуже важливо роз'яснити батькам доброякісний характер хвороби і повідомити, яка передбачувана тривалість наявних симптомів, а також переконати їх в достатності мінімальних втручань. Противірусні препарати з імунотропною дією не роблять значимого клінічного ефекту, їх призначення недоцільне.

Закапувати в ніс судинозвужувальних препаратів
Основні принципи лікування нежиті при ГРВІ досить прості: промивання сольовими розчинами і зволоження повітря. Використовувати ж судинозвужувальні краплі потрібно тільки при гострій потребі, строго дотримуючись інструкції та враховуючи вік дитини.

Пам'ятайте, що застосування судинозвужувальних крапель більше 3-5 днів може викликати медикаментозний риніт.
Тому з ними треба бути обережними.

Приймати антибіотики просто так
Багато безконтрольно приймають антибіотики як профілактику бактеріального ускладнення. Це невірно!

Антибіотики може призначити тільки лікар, і вони застосовуються при бактеріальній інфекції.

Дослідження, проведені в 2015 році, показують, що прийом антибіотиків під час ГРВІ ніяк не впливають на тривалість хвороби, а ось кількість побічних ефектів від їх застосування велика.

Використання небулайзера без призначення лікаря
Небулайзер використовується при лікуванні застуди, яка супроводжується бронхообструктивним синдромом або стенозуючим ларинготрахеїтом (помилковий круп). Цей спеціальний прилад призначений для інгаляцій, він перетворює рідкі ліки в аерозоль і доставляє їх частки прямо в нижні дихальні шляхи (бронхи і легені). Сучасні прилади дуже ефективні, якщо їх правильно використовувати.

Саме лікар повинен підібрати лікарський препарат для небулайзерної терапії, розповісти про правила його застосування і здійснювати контроль ефективності лікування. Через небулайзер зазвичай використовуються бронхорозширюючі препарати, муколітики (засоби, що розріджують мокротиння, на основі амброксолу) і гормональні препарати. Іноді небулайзер з фізіологічним розчином може допомогти пом'якшити кашель і зволожити дихальні шляхи.

Однак категорично не можна наливати в прилад мінеральну воду, ефірні масла, різні настоянки і трав'яні відвари. Солі у мінеральній воді можуть призвести до некоректної роботи небулайзера, а різні масла і відвари - викликати важкий бронхоспазм.

Забороняється також дихати антигістамінними, антибіотиками або гормонами, призначеними для ін'єкцій. Це небезпечно.

Змушувати дитину дотримуватися суворого постільного режиму
Під час хвороби потрібно орієнтуватися на настрій і самопочуття дитини. Якщо вона хоче пограти, то не варто її змушувати лежати в ліжку. Активні ігри не приведуть до ускладнень, а навпаки, допоможуть уникнути застою мокротиння в бронхах. Всі лікувальні процедури краще проводити в ігровій формі. Наприклад, є небулайзери в формі милих тварин, можна їх використовувати для домашньої терапії, щоб знизити хвилювання дитини під час інгаляцій.

Приймати муколітики
До 6 років – не рекомендується, а до 3-х років – забороняється.

Кашель при ГРВІ, найчастіше пов'язаний з роздратуванням стінки глотки, її сухістю і в'язкістю слизу. Також причиною може бути утворення надлишкового слизу в носоглотці і її потрапляння на задню стінку. У всіх випадках необхідно зволоження носоглотки. Кашель сприяє видаленню з дихальних шляхів слизу і мокроти.

Муколітики ж, навпаки, збільшують кількість слизу, який дитині важко відкашлювати.

У маленьких дітей бронхи фізіологічно більш вузькі, і не розвинений кашльовий поштовх. В результаті стан може погіршитися, а кашель посилитися, в тому числі нічний. Мами зазвичай описують цей стан «як ніби давиться мокротою».

Організм неминуче стикається з вірусами, більшість з яких не вимагають спеціального лікування. Не варто відразу панікувати. Потрібно уважно стежити за станом дитини. При виникненні питань необхідно консультуватися з лікарем і дотримуватися його рекомендацій. Тоді будь-які застуди будуть не страшні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина хвора, лікування ГРВІ, противірусні


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дедалі більше країн світу починають пропонувати щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

Коли в Україні дітям робитимуть щеплення від коронавірусу?

Дитина | 05:00, 21.10.2021

Дедалі більше країн світу починають пропонувати щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Чому підвищена температура тіла чоловіками сприймається важче, ніж жінками?

Здоров'я | 07:00, 20.10.2021

Таке явище пояснюється психологічними і фізіологічними особливостями обох статей.

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за до

Ігри, які лікують: вправи для оздоровлення дихальної системи дитини

Дитина | 23:00, 19.10.2021

Холодна пора року особливо є небезпечною тим, що легко можна підхопити простудні захворювання або грип, особливо складно, коли хворіють діти. Як за допомогою ігор зміцнити імунітет дитини і допомогти швидше одужати?

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Гастрит у дитини: основні правила дієтичного харчування

Дитина | 21:00, 18.10.2021

Гастрит - досить поширене захворювання шлунка, яке останнім часом досить часто зустрічається не тільки у дорослих, але і у дітей різного віку.

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

Дихальна гімнастика для дітей при бронхіті: вправи для одужання

Дитина | 19:00, 18.10.2021

Крім ліків ефективно впоратися з бронхітом допоможуть спеціальні вправи з дихальної гімнастики.

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

5 перших симптомів цукрового діабету

Хвороби | 17:00, 18.10.2021

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи.

8 лікарів, яким обов'язково потрібно показати дитину до року

Дитина | 08:30, 18.10.2021

Свій перший плановий медичний огляд дитина проходить ще в пологовому будинку. Тоді оцінюють загальний стан новонародженого, беруть необхідні аналізи. Після виписки, малюка «передають» в поліклініку за місцем проживання. З цього моменту він буде відві

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: