Дружба між сестрами - складна

Adoption
Date
  • 3750 Переглядів
Одне з досліджень психологів показало, що найбільш щасливими вважають себе батьки двох дочок.
Позитивними сторонами такого батьківства називають більше взаєморозуміння між дітьми і батьками, більше спільних ігор у дітей і менше сварок між ними. А ось батьки 4 доньок вважаються самими нещасними. І все ж багато батьків навіть двох доньок визнають, що дружба між сестрами залишається лише їх заповітною, батьківської мрією.

Чому справжня дружба між сестрами - це така складність? Цьому існує чимало підстав.
По-перше, психологи переконані, що світла, нескінченна дружба між сестрами - це просто один з найпоширеніших міфів суспільної свідомості. Насправді в цих відносинах більш природною є конкуренція.

Кожна дитина прагне залишитися самим головним для своїх батьків. Особливо гостро це буде проявлятися в разі народження другої сестри до завершення першої сестрою віку нарцисизму, коли дитина вважає себе центром світу, найбільш чудесною істотою. У нарцисизмі дитина тільки вимагає самих різних благ. До закінчення цього періоду вона не може бути вдячною, враховувати інтереси і бажання інших. Тому якщо сестричка з'явилася в нарцисичний період першої сестри, то старша почне компенсувати виниклу власну «неповноцінність», вивищувати себе і принижувати сестру різними способами. Звільнення агресії, самоствердження, зведення впевненості в собі і знецінення сестри часто буде відбуватися через лихослів'я, очорнення її достоїнств і вчинків.

Що робити батькам? З'ясування стосунків може тільки розпалити протистояння. Ситуація може вийти з-під контролю. Скажіть сестрі, яка намагається очорнити свою сестричку, що вас ранять ці слова (розкажіть про свої почуття, про почуття, які можуть виникнути у її сестри), не намагайтеся викрити, але зробіть всі спроби залагодити ситуацію. Недосягнутий планований результат може знизити бажання дитини повторити цей «трюк».

Часом батьки створюють конкуренцію ще й власними порівняннями сестер, особливо на людях. До речі, саме у дівчаток таких очевидних приводів для порівняння може набратися набагато більше, ніж між хлопчиками або різностатевими дітьми. Однією з найгостріших конкурентних тим завжди буде залишатися зовнішність. Не допускайте порівнянь, особливо в присутності інших.

До речі, уявлення про себе у дівчаток багато в чому буде формуватися саме на підставі місця по відношенню до сестри (хто красивіше, хто розумніший, хто акуратніше і т.п.). Важливо підтримувати самооцінку обох дівчаток на гідному рівні. Варто дати зрозуміти, що кожна дівчинка володіє своїми індивідуальними достоїнствами і порівняння просто неможливо.

По-друге, незалежно від статі, ворожнеча між дітьми готується ще до появи другої дитини. Збільшується дистанція між першою дитиною і мамою. Вона гірше себе почуває, до неї не можна просто застрибнути на руки через зростаючого живота, вона частіше не в настрої. Мало того, що дитині закритий звичний шлях до спілкування з мамою, так старшу ще й «радують» перспективою появи конкурента на любов мами з вимогою полюбити цей факт беззастережно.

З появою молодшої доньки може початися і тиск на старшу («як би вона чого не пошкодила») або просто з'являється бажання відігнати від немовляти («як би чого не сталося»). В цей же час традиції почитати старшої казку на ніч, піти погуляти в парк, і т.п. відходять у минуле. Тому не дивуйтеся, якщо старшій захочеться повернути молодшу в роддом, а то й викинути з балкона. «Тихим» проявом потреби до уваги може стати мокра простирадло ночами (чого не спостерігалося раніше і не пов'язане з хворобою), розбитий ваш улюблений предмет, істерики і т.п.

Отже, щоб дати шанс дружбу між сестрами в майбутньому, доведеться знайти достатній час і на спілкування зі старшою дочкою.

По-третє, дружба між сестрами не може бути безхмарним, якщо між батьками конфліктні відносини.

Якщо дорослі звикли висловлювати свої прикрості, образи, незгода, відчай у конфліктах, то й дівчатка легко скопіюють цей спосіб спілкування. Висновок очевидний, менше сварок на очах у дітей. Але і вирішувати проблеми потрібно, щоб вони «не висіли в повітрі» домашньої атмосфери.
Наступним фактором проти дружби між сестрами може стати примус старшої дівчинки до турботи про молодшу.

Саме дівчатка частіше стають няньками для молодших на відміну від старших братів. Поява ще однієї дитини - не привід позбавляти дитинства старшу дівчинку. Від цього відношення сестер не стануть міцнішими. Дитина повинна допомагати по настрою, для відчуття значущості і спочатку навіть в якійсь ігровій формі. Необхідно залучити її до турботи про молодшенької з метою допомогти вам, побути з вами разом, стати однією командою. Спілкування з молодшою ​​сестрою повинне приносити задоволення старшої. Це особливо важливо спочатку. Примус старшої доньки до раннього дорослішання може призвести до того, що вона може раніше почати зловживати алкоголем, сигаретами і шукати відсутню батьківську любов в ранніх статевих відносинах. А більш зручна роль молодшенької може змусити її зберігати інфантильність ще довго час.

Одностатеві діти змушені ще й проходити поділ речей.

Отже, позбавивши старшу улюбленого сукні або іграшки на користь молодшої, коли перша ще не була з цим згодна, ви самі створюєте новий привід для бою. Обов'язково радьтеся з таких питань зі старшою дівчинкою, запитуйте дозволу і привчіть до цього молодшу дочку.

Ревнощі у дівчаток буде присутній практично завжди. Але її рівень залежить від батьківської поведінки.

Наприклад, якщо одну сильно покарали, а з другої при цьому сюсюкають самим ніжним чином - без ревнощів тут не обійтися. Неравнозначное розподіл покупок, виконання бажань, вседозволеності в поведінці молодшої і при цьому усікання прав старшої - найпоширеніші провокатори.
Психологи довели, що конфлікти між сестрами виникають набагато частіше, ніж між братами або різностатевими дітьми, з причини підвищеної емоційності між ними.

Намагайтеся враховувати це, не розпалюючи емоційні виплеск з інших причин. А виливати агресію, гнів навчіть дітей не на один одного (спорт, биття подушок, крик у лісі і т.п.).

Цікаво те, що тепла дружба між сестрами зводить ризик депресії в дорослому віці до мінімуму. Тому батькам особливо важливо на початковому етапі примирити біологічні та психологічні особливості двох сторін, їх відносин, створюючи благополучний баланс для майбутнього. Якщо дружба між сестрами ніяк не встановлюється, залишається прийняти це і зупинитися на формально важливих відносинах. Це краще, ніж постійно змушувати дружити, піддаючи когось із дітей постійному психологічному насильству, маніпуляції і формувати бажання помститися, плекати почуття ненависті. Діти повинні бути щасливими - це найважливіша умова для будь-яких хороших відносин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Сестри. мама. стосунки, відносини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику

Вчимо дитину бути самостійною

Виховання | 23:55, 02.12.2020

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику прийняття власних рішень дитиною (звісно, якщо вони не шкодять її життю і здоров'ю).

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити

Як навчити дитину заробляти гроші у дорослому житті?

Виховання | 22:20, 02.12.2020

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити "якісно" і комфортно просто неможливо.

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути,

Як поводитись батькам, щоб дитина не виросла травмованою особистістю?

Сімейні справи | 19:55, 02.12.2020

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути, "переслідують" нас у дорослому житті. Не рідко в цьому вина самих батьків. Як то кажуть, якими б хоро

Як вкласти дитину спати?

Дитина | 18:00, 02.12.2020

Іноді дуже важко вкладати дитину до сну.

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Якщо власна дитина дратує: Поради для втомлених батьків

Сімейні справи | 00:40, 02.12.2020

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Чому діти переймаються своєю зовнішністю?

Дитина | 19:00, 30.11.2020

Комплекси щодо зовнішності часто турбують навіть дорослих людей. А що вже казати про підлітків.

Чому діти стають егоїстами?

Дитина | 23:00, 28.11.2020

Найголовніша причина дитячого егоїзму - байдужість батьків, які можуть не показувати свою любов і не проявляти турботу і увагу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: