Чому люди так агресивно поводяться в інтернеті?

Adoption
Date
  • 226 Переглядів
Найбільш відомий аналіз цього феномена, проведений психологом Джоном Салер в його роботі «Ефект розгальмування в інтернеті». Він перераховує шість основних причин того, чому ми по-різному спілкуємося з людьми онлайн і в реальності
2895_internet.jpg (41.76 Kb)


1. Ти мене не знаєш. Анонімність захищає як «реальну» репутацію критика, так і його самого - від відповідальності.

2. Ти мене не бачиш. Взаємодія лицем до лиця вимагає більшої емоційної залученості і конкретики, оскільки ми бачимо реакцію співрозмовника. Але складно засоромитися, якщо навіть не знаєш, кого образив. Ти для мене не людина, а екран комп'ютера, ха-ха.

3. Побачимося пізніше. Мені не доводиться чути негайну відповідь співрозмовника або навіть взагалі чекати його! Я просто висловлю на нього свої думки і зникну назавжди.

4. Це все в моїй голові. Салер вважає, що взаємодія в мережі спотворює реальність. Я можу придумуати про співрозмовника що завгодно в виправдання власних дій.

5. Це просто гра. Занадто часта реакція критиків, яких часом закликають до відповіді: «Чувак, ми ж в інтернеті!»

6. Ваші правила тут не працюють. Це інтернет, а в інтернеті обірвати чат - цілком нормально (хоча в житті встати і піти в розпал бесіди було б складно й грубістю).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: агресія, Інтернет, спілкування, комунікація, стрес


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Хочеш схуднути - мотивуй себе!

Як змусити себе схуднути?

Психологія | 06:20, 19.02.2018

Хочеш схуднути - мотивуй себе!

Лібідо - сексуальне бажання або статевий інстинкт.

Як підвищити своє лібідо?

Психологія | 22:00, 18.02.2018

Лібідо - сексуальне бажання або статевий інстинкт.

Трапляється, що батьки

У яких мам виростають діти-невдахи?

Мама | 01:00, 18.02.2018

Трапляється, що батьки "прищеплюють" дітям правильне виховання, доброту, дають хорошу освіту, але діти все одно не можуть самореалізуватися. Чому?

Вчені назвали причину, чому поріз паперовим листом особливо болючий, враховуючи, що це незначне пошкодження. Про це повідомляє Science Alert.

Чому так боляче порізатися папером?

Психологія | 20:30, 17.02.2018

Вчені назвали причину, чому поріз паперовим листом особливо болючий, враховуючи, що це незначне пошкодження. Про це повідомляє Science Alert.

Батьки далеко не завжди знають справжню картину навчального процесу їх дітей. Звісно, поки чадо ходить у початкову школу, у нього ще не настільки розв

Якщо дитина приховує свої оцінки від батьків

Психологія | 09:00, 17.02.2018

Батьки далеко не завжди знають справжню картину навчального процесу їх дітей. Звісно, поки чадо ходить у початкову школу, у нього ще не настільки розвинена фантазія, аби придумати, як приховати від батьків двійку. А ось у старшому віці - цілком можли

Іноді ми замислюємося, чому розходимося зі своїми другими половинками, ніби не все так погано було. З часом розуміємо, що хочемо повернути ту людину.

Ознаки, щоб дати другий шанс колишньому

Сімейні справи | 00:20, 17.02.2018

Іноді ми замислюємося, чому розходимося зі своїми другими половинками, ніби не все так погано було. З часом розуміємо, що хочемо повернути ту людину. Ось декілька ознак, які вказують на те, що ви можете дати другий шанс колишньому.

Психологи з'ясували, що гроші здатні купити щастя, але лише до певного часу. В різних країнах, своя межа. Широко поширена точка зору про те, що щастя

Скільки коштує щастя?

Психологія | 22:00, 16.02.2018

Психологи з'ясували, що гроші здатні купити щастя, але лише до певного часу. В різних країнах, своя межа. Широко поширена точка зору про те, що щастя не можна купити за гроші.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: