Як кумири дітей можуть вплинути на їх психіку?

Adoption
Date
  • 474 Переглядів
У багатьох з нас є улюблені актори, музиканти, письменники і художники. Але ніколи відношення до кумирів не проявляється так яскраво, як в підлітковому віці.
68_kumiri.jpg (22.54 Kb)


Масштаби «лиха»

Перші кумири з'являються у дітей вже в 10-11 років, особливо яскраво це помітно серед дівчаток. Це можуть бути музиканти, герої фільмів і мультфільмів, актори і так далі.

Пік такого «фанатизму» зазвичай припадає на 13-15 років, в цьому віці підлітки також часто об'єднуються в різні фан-клуби. Лякає батьків і нездоровий, з їх точки зору, характер такого захоплення, і те, що син або дочка починає присвячувати йому так багато часу, що його не залишається ні на навчанні, ні на інші корисні справи.

І особливо хвилюються батьки, якщо дитина вибирає в кумири недостойного, на їхню думку, персонажа, наприклад: вульгарного персонажа молодіжного серіалу або рок-музиканта, який не приховує пристрастей до алкоголю і наркотиків.

Тільки не висміювати

Перш за все, важливо пам'ятати, що висміюванням, приниженням кумирів дитини, а тим більше будь-якими заборонами в спілкуванні з підлітком домогтися нічого не можна.

По-перше, це малоефективно, оскільки в цьому віці діти схильні діяти всупереч з особливою силою. По-друге, таке ставлення батьків до його захоплення, підліток сприймає як неповагу і приниження його власної особистості.

Чому так? Справа в тому, що дитина через порівняння з кумиром формує уявлення про самого себе і свої ідеали. Вона ніби «приміряє» на себе одяг кумира, його звички, характер, стиль життя і відповідає собі на питання «чи моє це». Крім того, спільні захоплення - спосіб стати «своїм» в групі однолітків, що для підлітка вкрай важливо.

Таким чином, сильні підліткові захоплення, які можуть здаватися дорослим дурною і безглуздою тратою часу, одні з найважливіших механізмів розвитку в цьому віці.

Прагнення до ідеалу

Найкраще навчитися дивитися на кумира дитини лише як на своєрідну модель. Адже підліток закоханий не в конкретну живу людину, а в певний ідеальний образ.

Які якості так приваблюють сина або дочку в кумирові? Чому вони так важливі для нього? Що відчуває ваш підліток, стоячи під вікнами улюбленого музиканта разом з іншими фанатами і чому це так важливо для нього? Що стоїть за бажанням дівчинки вийти заміж за улюбленого артиста?
Дайте відповідь на ці питання з боку дитини, і вам буде набагато зрозуміліше, що з нею відбувається в цей непростий період, які важливі завдання вона вирішує.

Якщо відносини довірливі, розмовляйте з сином або дочкою про їх захоплення. При цьому зовсім не потрібно прикидатися, ніби ви «теж фанат», якщо це не так, досить проявити щирий інтерес і повагу до думки і почуттів підлітка. Ви можете розповісти про своїх кумирів дитинства, роблячи акцент на тому, що саме приваблювало вас. Нехай дитина розповість про своє, будь-який подібна розмова про почуття, захоплення, вподобання допомагає підлітку краще розібратися в самому собі.

З кожною такою вдумливою розмовою емоції підлітка трохи вщухають, поступаючись місцем думкам про себе, про світ, про свої цінності і життєві плани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, дитина, розвиток дитини, підлітковий вік, кумири, фанат, знаменитості


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Неправильне планування робочого дня.

Основні помилки при плануванні робочого дня

Психологія | 22:00, 18.07.2018

Неправильне планування робочого дня.


«Твої гроші - тільки твої гроші! Його гроші - ваші спільні гроші!», - чим небезпечна така порада для сім'ї - читайте в нашому матеріалі.

«Твої гроші - тільки твої! Його гроші - ваші спільні гроші!»

Сімейні справи | 22:00, 17.07.2018

«Твої гроші - тільки твої гроші! Його гроші - ваші спільні гроші!», - чим небезпечна така порада для сім'ї - читайте в нашому матеріалі.

Коли на світ з'являється малюк, то життя кардинально змінюється. У жінки спрацьовує материнський інстинкт, а от я живеться татам - читайте далі.

Чого бояться молоді тати?

Тато | 09:30, 17.07.2018

Коли на світ з'являється малюк, то життя кардинально змінюється. У жінки спрацьовує материнський інстинкт, а от я живеться татам - читайте далі.

Колір малюнка дитини розповість про його відчуття.

Колір малюнка передає емоції малюка

Психологія | 15:30, 16.07.2018

Колір малюнка дитини розповість про його відчуття.

Психологи кажуть, що важливий не тільки розмір самого малюнка, а й розмір окремо взятих деталей.

Психологія дитячого малюнка: деталі мають значення

Психологія | 14:00, 16.07.2018

Психологи кажуть, що важливий не тільки розмір самого малюнка, а й розмір окремо взятих деталей.

5 порад із його книги

Топ-5 порад, як усім подобатися

Психологія | 10:00, 15.07.2018

5 порад із його книги "Розроби приємну особистість".

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: