Як кумири дітей можуть вплинути на їх психіку?

Adoption
Date
  • 288 Переглядів
У багатьох з нас є улюблені актори, музиканти, письменники і художники. Але ніколи відношення до кумирів не проявляється так яскраво, як в підлітковому віці.
68_kumiri.jpg (22.54 Kb)

Масштаби «лиха»

Перші кумири з'являються у дітей вже в 10-11 років, особливо яскраво це помітно серед дівчаток. Це можуть бути музиканти, герої фільмів і мультфільмів, актори і так далі.

Пік такого «фанатизму» зазвичай припадає на 13-15 років, в цьому віці підлітки також часто об'єднуються в різні фан-клуби. Лякає батьків і нездоровий, з їх точки зору, характер такого захоплення, і те, що син або дочка починає присвячувати йому так багато часу, що його не залишається ні на навчанні, ні на інші корисні справи.

І особливо хвилюються батьки, якщо дитина вибирає в кумири недостойного, на їхню думку, персонажа, наприклад: вульгарного персонажа молодіжного серіалу або рок-музиканта, який не приховує пристрастей до алкоголю і наркотиків.

Тільки не висміювати

Перш за все, важливо пам'ятати, що висміюванням, приниженням кумирів дитини, а тим більше будь-якими заборонами в спілкуванні з підлітком домогтися нічого не можна.

По-перше, це малоефективно, оскільки в цьому віці діти схильні діяти всупереч з особливою силою. По-друге, таке ставлення батьків до його захоплення, підліток сприймає як неповагу і приниження його власної особистості.

Чому так? Справа в тому, що дитина через порівняння з кумиром формує уявлення про самого себе і свої ідеали. Вона ніби «приміряє» на себе одяг кумира, його звички, характер, стиль життя і відповідає собі на питання «чи моє це». Крім того, спільні захоплення - спосіб стати «своїм» в групі однолітків, що для підлітка вкрай важливо.

Таким чином, сильні підліткові захоплення, які можуть здаватися дорослим дурною і безглуздою тратою часу, одні з найважливіших механізмів розвитку в цьому віці.

Прагнення до ідеалу

Найкраще навчитися дивитися на кумира дитини лише як на своєрідну модель. Адже підліток закоханий не в конкретну живу людину, а в певний ідеальний образ.

Які якості так приваблюють сина або дочку в кумирові? Чому вони так важливі для нього? Що відчуває ваш підліток, стоячи під вікнами улюбленого музиканта разом з іншими фанатами і чому це так важливо для нього? Що стоїть за бажанням дівчинки вийти заміж за улюбленого артиста?
Дайте відповідь на ці питання з боку дитини, і вам буде набагато зрозуміліше, що з нею відбувається в цей непростий період, які важливі завдання вона вирішує.

Якщо відносини довірливі, розмовляйте з сином або дочкою про їх захоплення. При цьому зовсім не потрібно прикидатися, ніби ви «теж фанат», якщо це не так, досить проявити щирий інтерес і повагу до думки і почуттів підлітка. Ви можете розповісти про своїх кумирів дитинства, роблячи акцент на тому, що саме приваблювало вас. Нехай дитина розповість про своє, будь-який подібна розмова про почуття, захоплення, вподобання допомагає підлітку краще розібратися в самому собі.

З кожною такою вдумливою розмовою емоції підлітка трохи вщухають, поступаючись місцем думкам про себе, про світ, про свої цінності і життєві плани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, дитина, розвиток дитини, підлітковий вік, кумири, фанат, знаменитості


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Чому сильним жінкам складно знайти чоловіка?

Психологія | 22:00, 19.01.2018

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Як знайти компроміс на початку відносин?

Сімейні справи | 22:00, 18.01.2018

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

Найпопулярніші чоловічі провокації

Сімейні справи | 20:30, 18.01.2018

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

4 незвичних факти про секс

Психологія | 22:00, 17.01.2018

Вчені регулярно досліджують секс і пов'язані з цим процесом речі, з'ясовуючи нові несподівані подробиці. Нижче наведені цікаві факти про інтимну сферу.

Розбираємося, з якими труднощами стикаються перфекціоністи і чим загрожує постійне бажання виглядати і виконувати все на 100%.

Головні проблеми перфекціоністів

Психологія | 11:00, 17.01.2018

Розбираємося, з якими труднощами стикаються перфекціоністи і чим загрожує постійне бажання виглядати і виконувати все на 100%.

У нас зараз тільки так і думають: якщо у вас немає чоловіка, значить з вами щось не так. Навіщо потрібен чоловік - мало хто пам'ятає. Але незаміжніх з

Не переживайте, якщо ви ще незаміжня

Психологія | 00:40, 17.01.2018

У нас зараз тільки так і думають: якщо у вас немає чоловіка, значить з вами щось не так. Навіщо потрібен чоловік - мало хто пам'ятає. Але незаміжніх засуджують, і це, звичайно, отруює життя.

Психологи радять прибирати ялинки в перший робочий день після свят, щоб налаштуватися на робочий лад, або за традицією, відразу після Старого Нового р

Коли найкраще прибрати ялинку?

Психологія | 22:00, 16.01.2018

Психологи радять прибирати ялинки в перший робочий день після свят, щоб налаштуватися на робочий лад, або за традицією, відразу після Старого Нового року.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: