Як кумири дітей можуть вплинути на їх психіку?

Adoption
Date
  • 581 Переглядів
У багатьох з нас є улюблені актори, музиканти, письменники і художники. Але ніколи відношення до кумирів не проявляється так яскраво, як в підлітковому віці.
68_kumiri.jpg (22.54 Kb)

Масштаби «лиха»

Перші кумири з'являються у дітей вже в 10-11 років, особливо яскраво це помітно серед дівчаток. Це можуть бути музиканти, герої фільмів і мультфільмів, актори і так далі.

Пік такого «фанатизму» зазвичай припадає на 13-15 років, в цьому віці підлітки також часто об'єднуються в різні фан-клуби. Лякає батьків і нездоровий, з їх точки зору, характер такого захоплення, і те, що син або дочка починає присвячувати йому так багато часу, що його не залишається ні на навчанні, ні на інші корисні справи.

І особливо хвилюються батьки, якщо дитина вибирає в кумири недостойного, на їхню думку, персонажа, наприклад: вульгарного персонажа молодіжного серіалу або рок-музиканта, який не приховує пристрастей до алкоголю і наркотиків.

Тільки не висміювати

Перш за все, важливо пам'ятати, що висміюванням, приниженням кумирів дитини, а тим більше будь-якими заборонами в спілкуванні з підлітком домогтися нічого не можна.

По-перше, це малоефективно, оскільки в цьому віці діти схильні діяти всупереч з особливою силою. По-друге, таке ставлення батьків до його захоплення, підліток сприймає як неповагу і приниження його власної особистості.

Чому так? Справа в тому, що дитина через порівняння з кумиром формує уявлення про самого себе і свої ідеали. Вона ніби «приміряє» на себе одяг кумира, його звички, характер, стиль життя і відповідає собі на питання «чи моє це». Крім того, спільні захоплення - спосіб стати «своїм» в групі однолітків, що для підлітка вкрай важливо.

Таким чином, сильні підліткові захоплення, які можуть здаватися дорослим дурною і безглуздою тратою часу, одні з найважливіших механізмів розвитку в цьому віці.

Прагнення до ідеалу

Найкраще навчитися дивитися на кумира дитини лише як на своєрідну модель. Адже підліток закоханий не в конкретну живу людину, а в певний ідеальний образ.

Які якості так приваблюють сина або дочку в кумирові? Чому вони так важливі для нього? Що відчуває ваш підліток, стоячи під вікнами улюбленого музиканта разом з іншими фанатами і чому це так важливо для нього? Що стоїть за бажанням дівчинки вийти заміж за улюбленого артиста?
Дайте відповідь на ці питання з боку дитини, і вам буде набагато зрозуміліше, що з нею відбувається в цей непростий період, які важливі завдання вона вирішує.

Якщо відносини довірливі, розмовляйте з сином або дочкою про їх захоплення. При цьому зовсім не потрібно прикидатися, ніби ви «теж фанат», якщо це не так, досить проявити щирий інтерес і повагу до думки і почуттів підлітка. Ви можете розповісти про своїх кумирів дитинства, роблячи акцент на тому, що саме приваблювало вас. Нехай дитина розповість про своє, будь-який подібна розмова про почуття, захоплення, вподобання допомагає підлітку краще розібратися в самому собі.

З кожною такою вдумливою розмовою емоції підлітка трохи вщухають, поступаючись місцем думкам про себе, про світ, про свої цінності і життєві плани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, дитина, розвиток дитини, підлітковий вік, кумири, фанат, знаменитості


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Лондонський собачий розплідник

Легше знайти кохання тому, хто має собаку

Психологія | 22:00, 18.10.2018

Лондонський собачий розплідник "The Kennel Clud" провів дослідження, яке показало, що власники собак щасливі в коханні. Фахівці виявили: 72% собачників одружені або перебувають у відносинах проти 55% людей без собак.

Психологи провели дослідження, щоб зрозуміти, які конкретно якості особистості допомагають людині залучати протилежну стать і зберігати довгі довірчі

Що допоможе людині знайти кохання?

Психологія | 22:00, 17.10.2018

Психологи провели дослідження, щоб зрозуміти, які конкретно якості особистості допомагають людині залучати протилежну стать і зберігати довгі довірчі відносини.

Як зазначає

Брехуни доволі розумні люди

Психологія | 22:00, 16.10.2018

Як зазначає "The Daily Mail" з посиланням на роботу Університету Единбурга, відомо, що брехлива людина може уникати зорового контакту, соватися на місці. Однак на практиці зазвичай ці ознаки відвертої брехні відсутні.

Люди можуть втратити немало кілограм, якщо будуть детально представляти себе в новій, бажаній вазі, кажуть фахівці Університету Портсмута. Як зазначає

Щоб бути стрункою, потрібно відчути себе в ідеальному тілі

Психологія | 06:20, 16.10.2018

Люди можуть втратити немало кілограм, якщо будуть детально представляти себе в новій, бажаній вазі, кажуть фахівці Університету Портсмута. Як зазначає "The Daily Mail", завдяки функціональним тренуванням по візуалізації (люди уявляли, як відчувають с

Риси зовнішності, які приємні для чоловіків.

Що притягує чоловіків у жінках?

Психологія | 22:00, 15.10.2018

Риси зовнішності, які приємні для чоловіків.

Нове кохання приходить тоді, коли людина внутрішньо до неї готова. Однак є певні моменти у вашому житті, які підкажуть, що доленосна зустріч не за гор

Ознаки, які вказують, що ви готові до нових романтичних відносин

Психологія | 22:00, 12.10.2018

Нове кохання приходить тоді, коли людина внутрішньо до неї готова. Однак є певні моменти у вашому житті, які підкажуть, що доленосна зустріч не за горами.

Дослідники з Бакнеллского університету вивчили жіночу і чоловічу стратегію залучення уваги.

Який він, чоловічий і жіночий флірт?

Психологія | 22:00, 11.10.2018

Дослідники з Бакнеллского університету вивчили жіночу і чоловічу стратегію залучення уваги.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: