Мультфільми для малят - шкідлива розвага?

Adoption
Date
  • 1785 Переглядів
Є багато різних способів, які можуть допомогти батькам розвивати уяву своїх дітей, впливати на їхнє мислення, щоб вони справді виросли людьми, які вміють думати, які можуть бути креативними. Крім того, хорошою практикою у системі виховання є показувати дітям мультфільми. Звичайно, сама ідея демонструвати малюкові мультфільми може здатися спірною: не всі мультики - корисні, але є й стрічки, які позитивно впливають на психіку дитини.

Мультфільми, де персонажі активно рухаються, дітям на користь – малюкам потрібно прищепити знання, що фізична активність необхідна. Наприклад, в Міністерстві охорони здоров’я Великобританії провели дослідження дитячих програм та мультфільмів і оголосили, що найкращий - це «Скубі-Ду». У цьому мультику герої постійно від когось тікають, і це допомогло їм зайняти лідерську позицію в списку найбільш здорових дитячих персонажів.

Є така точка зору, що радянські мультфільми корисніші за західні. Якщо західні мультики лають за яскравість на шкоду здоровому глузду, то радянська мультиплікація теж не бездоганна. Серед цих стрічок є справжні анімаційні шедеври – наприклад, «Їжачок у тумані». Але це насправді не дитячий мультфільм: багато похмурих фарб, розпливчаті образи, медитативний сюжет про пошук себе в тумані – це історія для підлітків, а маленька дитина насилу вловить в ній сенс.

В радянській мультиплікації також присутня й тема смерті (герой вбиває Кощія Безсмертного) і руйнівні моделі поведінки.

Психологи склали список мультфільмів, які буде корисно подивитися дітям у ранньому віці.

Отже, найпопулярнішими серед них є:

"Маленький Енштейн" (для дітей з 6 місяців)

Напевно, батьки будуть дуже здивовані, побачивши вперше цей «мультфільм». На екрані будуть хаотично переміщатися предмети, іграшки, тварини, грати класична музика, час від часу будуть чутні окремі слова. Ніякого сенсу в цьому, на перший погляд, немає. Але багато дітей із задоволенням дивляться ці картинки і слухають класичну музику, невдовзі швидко починають повторювати слова і впізнавати героїв мультфільму. Мультфільм створений за участю психологів, які допомогли підібрати оптимальні образи для дітей.

"Маленькі Енштейни" (для дітей з 3 років)

Незважаючи на співзвучність назв, з попереднім мультфільмом у нього не так вже багато спільного. «Маленькі Ейнштейни» - це проект компанії "Walt Disney", яка вже багато років залишається символом якості у світі дитячої анімації. У цьому мультфільмі група малюків подорожує по всьому світу в спеціальній музичній ракеті, вивчає класику музики, живопису, відвідує різні країни і знайомить своїх маленьких глядачів з культурою, історією, природними явищами.

"Вулиця Сезам" (для дітей з 2-3 років)

В ефірі ця навчальна програма з З листопада 1969 року. До нині кількість випущених серій становить вже понад 4 тисячі.«Вулиця Сезам» - явище унікальне, вже не одне покоління американців фактично виросло на цій передачі. Регіональні проекти були запущені в цілому ряді країн, у тому числі і в сусідній Росії, де передача виходила кілька років на різних каналах.

Над випусками «Вулиці Сезам» працюють педагоги і психологи, адже кумедні герої цієї програми не просто навчають дітей буквам і рахунку, але й ненав'язливо розповідають дитині про норми поведінки і моральні цінності, суспільство і життя в соціумі. Програма спрямована на виховання активної життєвої позиції, боротьбу з негативними рисами характеру і тощо.

"Лунтик" (для дітей від 3-х років)

Мультсеріал «Лунтик» можна назвати однією з найкращих російських стрічок для дітей останніх років. Головний герой цього мультфільму дуже незвичайний і добрий - він швидко знайшов відгук у серцях дітей. Лунтик вчить малюків правилами етикету, допомагає у формуванні моральних цінностей, а також розповідає про призначення різних речей в простій, доступній формі.

"Клуб Міккі Мауса" (для дітей від 2-х років)

Ще один мультфільм студії "Walt Disney". Цього разу головним героєм мультфільму став сам легендарний Міккі. Зі своєю подружкою Мінні він навчить дітей розпізнавати кольори, форми, предмети, вирішувати логічні задачки. Герої постійно пропонують дітям виконувати разом з ними прості фізичні вправи.

Звісно, є ще багато цікавих і корисних фільмів для малят. Не поспішайте показувати дітям "Шрека", "Льодовиковий період" тощо. Такі стрічки призначені уже для дітей старшого віку.

Наприклад, такий мультик як "Губка Боб" радять не показувати дітям до 10 років, психологи сподіваються, що потім дитині буде просто не зовсім цікаво це дивитися.

Сенсу в серіалі немає, жарти вкрай примітивні. Дитина буде робити дивні вчинки після перегляду:кидати речі, стукати когось по голові тощо. Якщо батьки прагнуть аби їхня дитина деградувала, то «Губка Боб» - найкращий спосіб реалізації цього плану.До речі, в штаті Вірджинія проводили експеримент: групі дошкільнят показували кілька серій одного мультфільму, а потім перевіряли їх на концентрацію уваги, агресивність, гіперактивність. Після «Губки Боба» діти показали найгірші результати.

Цікаво, як наголошують дослідження вчених, що мультики Діснея впливають на хлопчиків, як порнофільми на дорослих чоловіків. З точки зору змісту порнофільми і діснеївські мультики - абсолютно протилежні речі. Але вони практично ідентичні з погляду їх ролі у формування свідомості.
Дослідники відзначили, що любов до мультиків з романтичним змістом поступово переростає в любов до порнофільмів.

Діти пізнають через зорові образи. А мультфільми мовою цих зорових образів несуть із екранів інформацію дітям. Дуже важливо, що саме батьки будуть показувати дитині. Адже якщо на екрані демонструють насильство, агресію, то, швидше за все, малюк сприйматиме таку модель поведінки й спробує її реалізувати в житті.

Читайте також про дитячу телеманію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, мультфільми, психологія


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus

Новини по темі

Не годуйте себе

10 уроків, які ви отримаєте в шлюбі

Сімейні справи | 22:30, 24.11.2015

Не годуйте себе "завтрами"Потрібно жити тут і зараз - у вас ніколи не буде достатньо грошей або інших ресурсів, щоб рухатися вперед: заводити дітей або домашніх улюбленців, подорожувати... Кращий момент для цього - тут і зараз!

Дізнайся, що тобі подобається в чоловікахПостарайся проаналізувати, чому ви розлучилися, що ти просто терпіти в ньому не могла, а що сталося з вини тв

7 уроків, які ти винесеш з розлучення

Мама | 13:00, 24.11.2015

Дізнайся, що тобі подобається в чоловікахПостарайся проаналізувати, чому ви розлучилися, що ти просто терпіти в ньому не могла, а що сталося з вини твоїх власних недоліків.

Шакіра і Жерар Піке, Дженніфер Лопес і Каспер Смарт, Тільда Свінтон та Сандро Коппу і багато інших пар демонструють, що вік у стосунках не має жодного

Чому чоловіки обирають старших за себе жінок

Сімейні справи | 08:10, 24.11.2015

Шакіра і Жерар Піке, Дженніфер Лопес і Каспер Смарт, Тільда Свінтон та Сандро Коппу і багато інших пар демонструють, що вік у стосунках не має жодного значення. Так чому ж сьогодні у світі стільки пар, де жінка - старша: мода чи "серцю не накажеш"? Д

Неправильна самооцінкаТи за всяку ціну намагаєшся привернути його увагу, щохвилини доводячи йому, як ти прекрасна. Безумовно, ти розумна, добра і крас

5 причин, через які він може піти

Мама | 06:30, 24.11.2015

Неправильна самооцінкаТи за всяку ціну намагаєшся привернути його увагу, щохвилини доводячи йому, як ти прекрасна. Безумовно, ти розумна, добра і красива. Але чи варто постійно акцентувати на цьому його увагу? Тим самим ти виховуєш у свого чоловіка к

1. Сварки призводять до розлученняДо розлучення призводять замовчування проблеми. А якщо ви, нехай шумно, але вирішуєте її, це призводить навпаки - до

7 міфів про стосунки у шлюбі

Мама | 01:20, 24.11.2015

1. Сварки призводять до розлученняДо розлучення призводять замовчування проблеми. А якщо ви, нехай шумно, але вирішуєте її, це призводить навпаки - до зміцнення стосунків.

Налагодити стосунки зі свекрухою життєво важливо. Ну навіщо вам, двом розумним жінкам, ділити чоловіка? Безперечно, для кожної мами її син – най-най,

Як налагодити стосунки зі свекрухою?

Сімейні справи | 00:50, 24.11.2015

Налагодити стосунки зі свекрухою життєво важливо. Ну навіщо вам, двом розумним жінкам, ділити чоловіка? Безперечно, для кожної мами її син – най-най, найулюбленіший і найдорожчий, і вона для нього – єдина жінка в житті. І ніхто не здатен переконати ї

1. Не варто відразу ж пакувати речіПіти від коханого - це останній засіб. Це підійде, якщо ти просто не бачиш іншого виходу. Доти - постарайся зібрати

Він зраджує. Помилки, які тобі не можна робити

Мама | 00:20, 24.11.2015

1. Не варто відразу ж пакувати речіПіти від коханого - це останній засіб. Це підійде, якщо ти просто не бачиш іншого виходу. Доти - постарайся зібрати якомога більше інформації про те, що відбувається, поспостерігай за ним, проаналізуй. Інформований

Коментарі до новини

Інформація
Шановний читач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під свохм іменем.