3 способи навчити дитину робити уроки самостійно

Adoption
Date
  • 1902 Переглядів
Щоб дитина якісно вчилася, дуже важливо приділяти достатньо часу і уваги домашнім завданням, закріплюючи отриманий в школі матеріал. Але дітей не так просто посадити вдома за уроки. Школярі зазвичай знаходять будь-який привід, щоб їх не робити, аж до прояву ініціативи в прибиранні або миття посуду.
0042255_1441898618.jpg (153.66 Kb)

1. Встановіть час початку занять.

Після того, як дитина повернулася зі школи, дайте їй спокійно пообідати і відпочити. Але обов'язково встановіть певний час початку виконання домашніх завдань. Це може бути, наприклад, 5 годин вечора.

Кожен день в один і той же час дитина повинна сідати за уроки. Спочатку ви можете допомагати і нагадувати їй про це. Наприклад, "Діма, вже 5 годин, пора робити домашні завдання". Важливо також, щоб у дитини було своє робоче місце, а не, наприклад, кухонний стіл.

2. Встановлюйте часовий відрізок.

Якщо дитину ну дуже складно всадити за уроки, то встановлюйте певні мінімальні відрізки, наприклад, почніть з 10 хвилин. Почала вона виконувати завдання в 17:00, попрацювала 10 хвилин - може зробити перерву. Тільки спочатку потрібна ваша допомога і контроль, тому що сама дитина навряд чи буде все продуктивно виконувати.

Поступово збільшуйте час з 10 хвилин до 15 і т.д. Оптимально, якщо дитина буде виконувати одне велике домашнє завдання протягом 30 хвилин. Якщо за цей час вона не зможе зробити все, тоді робіть перерву, а потім вона знову повиннна повернутися за уроки. Тільки перерва не повинна бути занадто тривалою. Досить буде 10 хвилин.

3. Коли потрібна допомога дорослих?

Спочатку без вашої участі не обійтися. Важливо дитині допомагати і направляти її, а не виконувати уроки замість неї. Потім застосовуйте хитрощі. Наприклад, говоріть умовний сигнал "Катю, вже 5 годин, пора робити уроки, сідай за заняття, я через хвилину до тебе підійду".

Якщо дитина без вас не починає, то сідайте разом, але потім під приводом зателефонувати або зробити щось інше вийдіть з кімнати на кілька хвилин і обов'язково поверніться. Не забудьте похвалити дитину за те, що самостійно виконувала завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школяр, уроки, самостійність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!

Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки

Школярі | 18:00, 19.03.2020

Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!

Щоб не допустити захворювань ШКТ

Яким має бути ідеальний раціон школяра

Школярі | 15:00, 17.03.2020

Щоб не допустити захворювань ШКТ

Знімаємо стрес, вибудовуємо графік

Як попередити виникнення неврозу у школяра

Школярі | 14:00, 14.03.2020

Знімаємо стрес, вибудовуємо графік


Збалансований та правильний рацоін

Нестандартні ідеї: чим годувати дитину-школяра

Дитяче харчування | 15:00, 04.03.2020

Збалансований та правильний рацоін

Дитина боїться усних відповідей?

Як перемогти дитячий страх відповідати на уроках

Школярі | 16:00, 29.02.2020

Дитина боїться усних відповідей?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: