Психолог розповіла, що потрібно враховувати батькам, які віддають дитину до школи під час війни

Adoption
Date
  • 831 Переглядів
Психолог Світлана Ройз опублікувала список із 10 речей, які потрібно пам'ятати батькам та вчителям під час війни.

1923_8b.jpg (27.9 Kb)

1. Літній відкат в знаннях — цього року ми не можемо спрогнозувати, скільки часу потрібно відвести на повторення матеріалу. До звичного "літнього відкату" приєднався ще стрес — це впливає на роботу довгострокової пам’яті. Дітям важливо пояснити, щоб зняти їх тривогу — все поступово пригадаємо.
2. Багато дітей відвикли писати — ручкою на папері. У багатьох точно зміниться почерк, ми можемо спостерігати деякий регрес в письмових навичках. (Все згодом повернеться, важливо частіше і дорослим, і малюкам — давати вправи на розслаблення м’язів, пам’ятати, що зараз темп навчання і темп письма буде уповільнюватися).
3. Діти (і дорослі), що пережили досвід травматизації — часто на деякий час, поки не стабілізуються, "забувають" правила орфографії. (На наслідки ковіду у багатьох наклався стрес. Можливо, ігри зі словами, кросворди, картки будуть допоміжні).
4. Можуть бути складності із предметами та знаннями, що пов’язані з просторовою орієнтацією (це одночасно і геометрія, тригонометрія і те, що пов’язане з прийменниками "над", "за", "під", "через".) Нам потрібні будь-які активності, де б дитина могла створювати 3Д-моделі — лего, пластилін, орігамі, ліпка, спорт, гра на музичних інструментах.
5. Травматичний досвід ускладнює сприйняття абстрактних понять — саме зараз потрібна наочність, прикладні, практичні, конкретні, зрозумілі знання та дії.
6. Навички читання — у кожного з нас (дорослих та дітей) була своя адаптація до стресу — хтось почав вчитися і більше читати, а хтось досить не може сконцентруватись. Навички читання у дітей можуть погіршитись — нам важливо пам’ятати, що це тимчасово. Все відновиться.
7. Довгострокова пам’ять — процеси запам’ятовування інформації можуть бути ускладнені. Коли ми переживаємо стрес — робота гіпокампа, що відповідає в тому числі і за довгострокову пам’ять — пригнічується (починаємо з маленьких об’ємів інформації, закріплюємо все в діях, в рухах) — на перервах рухатись обов’язково!
8. Діти під час навчання можуть крутити щось в руках, гойдатися на стільці — це не відволікання, це їх спосіб "відгальмувати" зайві сигнали — багато дітей так, навпаки, концентрується. Можливо, включити такі рухи — руханки в навчальний процес.
9. Багато дітей за цей час звикли тримати телефон в руках — це для них символ керованості, контрольованості. Потрібно подумати, що з цим робити — може, включати додатки в телефонах в процес навчання.
10. Дітей може більше, ніж в інші роки, дратувати те, що не відчувається практичним. Важливо готуватись до питань — як це використовувати, можливо давати більше проєктної роботи.

Безпека. Будь-який процес навчання починається з відчуття безпеки. (наскільки зараз можливо). Безпека — це наша передбачуваність, знання правил, знання території, недоторканість тілесна, повага до кордонів, зрозумілі правила, "безпечний простір" — коли дитина навіть на своєму місті може "усамітнитися" — вигадати жест, який це показує). Можна починати урок з того, що всі стукають долонями по столах, створюють з олівців, малюють коло — свій захищений простір

Близкість. Єдність — можливо, починати урок з пісні, співати разом, можливо, створити свій девіз, ритуали привітання — прощання, робити загальні проєкти, разом допомагати ЗСУ, висаджувати рослини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, школа під час війни, навчання під ча війни


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новин

Якщо дитина боїться води

Дитина | 14:50, 12.05.2024

Як тільки ви опускаєте дитину у ванну, вона починає плакати, а іноді все доходить до істерики? Сумна новина - ваше маля боїться купатися. Хороша новина: це не смертельно і не назавжди. Що робити, щоб син чи дочка полюбили цей процес?

Сучасні діти вже не лягають спати о дев'ятій годині вечора, вони багато часу проводять з гаджетами і набагато менше перебувають на свіжому повітрі, ні

Як нестача сну впливає на успішність школярів?

Школярі | 08:30, 12.05.2024

Сучасні діти вже не лягають спати о дев'ятій годині вечора, вони багато часу проводять з гаджетами і набагато менше перебувають на свіжому повітрі, ніж їхні батьки у дитинстві. Усе це має свій відбиток на якості сну дитини. І сьогодні ми поговоримо п

Навчаючи дитину з раннього віку поважати кожного і приймати його таким, яким він є, ми допомагаємо їй адаптуватися до життя, заодно виховуючи людину,

Як навчити дитину інклюзії?

Дитина | 14:50, 11.05.2024

Навчаючи дитину з раннього віку поважати кожного і приймати його таким, яким він є, ми допомагаємо їй адаптуватися до життя, заодно виховуючи людину, котра зуміє поважати кожного і не примірюватиме стереотипи, насаджані суспільством.

Батьки, чиї діти вже ходять до школи, мабуть, зауважували, наскільки сучасні діти неуважні, вони часто літають в хмарах, або взагалі не чують, що їм г

Як розвивати увагу в дитини?

Розвиток дитини | 11:20, 10.05.2024

Батьки, чиї діти вже ходять до школи, мабуть, зауважували, наскільки сучасні діти неуважні, вони часто літають в хмарах, або взагалі не чують, що їм говорить вчитель на уроці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: