Батьки самі провокують погану поведінку дитини - психологи

Adoption
Date
  • 2974 Переглядів
Виявляється, у поганій поведінці дитини потрібно шукати "коріння" батьківських помилок. І ось яких.

6956_12.jpg (33.55 Kb)


Діти воліють аби на них насварилися, ніж цілком проігнорували.

Але, нажаль, батьки часто ігнорують дітей, і все через шалений темп нашого життя, перенасиченість різними справами і обов’язками. Можливо через це ми не помічаємо хороших вчинків наших чад і забуваємо їх хвалити за ці вчинки (що дуже важливо). Дитина поводиться добре, не завдає клопотів, - от і чудово, приймаємо це як належне. Натомість, коли дитина зробить щось погане – моментально звертаємо на це увагу. З однієї сторони – це природно. Але дітям вкрай потрібна увага батьків, тому вони можуть зробити неправильні висновки: «Мама й тато звертають на мене увагу лише тоді, коли я нечемний (а). Отже треба робити побільше неправильного, тоді весь час буду в центрі уваги».

Мусимо вчитися помічати, коли наші діти поводяться добре, і винагороджувати їх за це увагою та похвалою. Практикуючі сімейні психологи наводять безлічі прикладів, коли проблеми з поведінкою дітей у різних сім’ях стрімко вирішувались після того, як батьки змінювали «концепцію похвали» (назвемо це так).

Ще одна важлива деталь: похвала має стосуватися конкретної поведінки. Набагато легше сказати: «Дякую, що відчинив мені двері, коли ми виходили з супермаркету», ніж «Сьогодні ти поводився дуже галантно».

Часом буває, що є проблема у конкретній ситуації, наприклад дитина стабільно розкидає свої речі, приходячи зі школи, забуваючи класти портфель і верхній одяг на місце. В таких випадках буває не так легко підмітити момент, коли вона все ж зробить все «як треба», аби похвалити її за це. Проте, якщо Ви будете уважними, то обов’язково вдасться все ж впіймати цей момент, похваливши дитину: «Дякую, що ти сьогодні не розкинув свої речі, а поклав їх на місце. Горджуся тобою!». Коли дитина розуміє, що привертає увагу батьків (якої так прагне, і якої часом так бракує) вже не поганою поведінкою, а хорошою, - одразу відпадає потреба погано поводитись задля додаткових «знаків уваги» в вигляді зауважень чи докорів.

Батьки мусять весь час зміцнювати відсутність негативної поведінки, хвалячи дитину навіть за те, що ця поведінка не проявляється. Може хтось скаже: «Це вже занадто». Але даний метод є дуже ефективним, він справді допомагає батькам коригувати поведінку дітей без істерик і зайвих клопотів. Це набагато дієвіше, ніж звертати увагу на дитину лише тоді, коли вона поводиться погано. Такий підхід має ще й додаткові переваги, а саме – дитина стає впевненішою в собі, росте її самооцінка та мотивація добре поводитися.

Основний висновок, який хочеться підвести: діти потребують нашої уваги, вона є для них винагородою. А вже ми, батьки, самі маємо вирішити: зосереджувати увагу на добрій поведінці дитини, чи на поганих вчинках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, мама, тато, погана поведінка


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Усі батьки хочуть облаштувати дитині дитячу кімнату мрії. Батьки задаються питанням, як зробити кімнату затишною і безпечною? 7 помилок, які відбувают

7 помилок, які роблять батьки при облаштуванні дитячої кімнати

Дитина | 21:00, 19.10.2021

Усі батьки хочуть облаштувати дитині дитячу кімнату мрії. Батьки задаються питанням, як зробити кімнату затишною і безпечною? 7 помилок, які відбуваються при облаштуванні дитячої кімнати, читайте в статті.

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці пре

Як підвищити лібідо після пологів?

Мама | 08:30, 19.10.2021

Зниження статевого потягу - це одна з найпоширеніших проблем в сімейних взаєминах. Дуже часто з цим неприємним явищем стикаються саме представниці прекрасної статі.

Негативний дитячий досвід (НДД) погіршує життєві обставини та здоров'я людей в зрілому віці. Особливо – в сім'ях, де обидва партнери стикалися з анало

Люди з негативним дитячим досвідом вибирають собі партнерів з такою ж проблемою

Психологія | 05:00, 17.10.2021

Негативний дитячий досвід (НДД) погіршує життєві обставини та здоров'я людей в зрілому віці. Особливо – в сім'ях, де обидва партнери стикалися з аналогічними проблемами.

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей де

Виписка з пологового будинку: речі, які потрібно підготувати

Дитина | 21:00, 16.10.2021

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей день пройшов гладко для молодої матусі?

Психологи і сексологи говорять частіше про фізичну зраду. Адже тут, як кажуть, «результат на обличчя». Але небезпечнішою за фізичну зраду може бути ем

Що таке емоційна зрада і чому вона небезпечніша за фізичну?

Сімейні справи | 08:30, 14.10.2021

Психологи і сексологи говорять частіше про фізичну зраду. Адже тут, як кажуть, «результат на обличчя». Але небезпечнішою за фізичну зраду може бути емоційна, коли між чоловіком і жінкою інтиму може і не бути.

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Звання "Батько-герой" пропонують ввести в Україні

Сімейні справи | 05:00, 14.10.2021

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої

Знаки Зодіаку, які найчастіше розлучаються

Психологія | 14:00, 12.10.2021

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої половинки за двері, вимагають розлучення. Отже, хто ж розлучається найчастіше і чому?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: