Як кількість дітей в сім'ї впливає на психіку батьків?

Adoption
Date
  • 191 Переглядів
Команда китайських і американських учених під час дослідження з’ясувала, що психологічна стабільність дітей і підлітків безпосередньо залежить від кількості їхніх братів і сестер – що їх більше, то більше проблем.

0725_12.jpeg (33.54 Kb)

Психологи вивчали поведінку і психічний стан дітей середнього шкільного віку в США і Китаї, тож річ точно не в культурних особливостях.

Результати дослідження свідчать, що діти з великих сімей мали дещо гірше психічне здоров’я, ніж діти з менших родин. Цей вплив був особливо помітний у сім’ях, де вікова різниця між братами та сестрами становила рік або менше.

Дослідники опитали 9 100 восьмикласників у США і 9 400 у Китаї (середній вік – 14 років), ставлячи їм запитання про їхнє психічне здоров’я.

З’ясувалося, що в Китаї підлітки, у яких взагалі не було братів і сестер, показали краще психічне здоров’я. У США було виявлено, що діти, в яких не було братів і сестер або в яких були тільки одна сестра чи один брат, мають схоже психічне здоров’я.

Але що більше в дитини було братів/сестер, то гіршим було її психічне здоров’я загалом, показує дослідження. Причому ця тенденція проявляла себе сильніше в тих дітей, які мали старших братів і сестер.

Співавтор дослідження, професор соціології в Університеті штату Огайо (США) Дуг Дауні висуває гіпотезу, що такі тенденції є наслідком дефіциту “батьківського ресурсу”.

"Якщо ви думаєте про батьківські ресурси як про пиріг, одна дитина означає, що вона отримує весь пиріг. Але коли ви додаєте більше братів і сестер, кожна дитина отримує менше ресурсів і уваги від батьків, і це може вплинути на її психічне здоров’я", – пояснює Дауні.

Але є й інші потенційні пояснення. Наприклад, підлітки з кращим психічним здоров’ям походили з сімей з найвищими соціально-економічними перевагами. У США це часто були сім’ї з однією або двома дітьми. У Китаї це були сім’ї з однією дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кількість дітей в сім'ї


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Ви можете їх порахувати?

Україна має рекорд. Найбільша родина

Сімейні справи | 23:00, 02.04.2024

Ви можете їх порахувати?

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Чому діти і дорослі сприймають час по-різному?

Дитина | 07:40, 01.04.2024

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: