Профілактична вакцинація проти коронавірусу з 12 років: кому з дітей варто зробити щеплення

Adoption
Date
  • 660 Переглядів
Європейська комісія зареєструвала першу вакцину проти коронавірусу для дітей та підлітків віком від 12 років. Наскільки безпечною є вакцина? Яким дітям вона рекомендована? Відповіді на питання.

9677__116567037_gettyimages-1287271384.jpg (14.78 Kb)


Закриття шкіл, обмеження контактів та заборона на спорт та активний відпочинок — під час пандемії коронавірусу дітям та підліткам довелося багато від чого відмовитися. Адже і вони можуть захворіти на COVID-19 і стати розповсюджувачами вірусу. Завдяки інтенсивній вакцинації вже вдалося захистити кілька мільйонів дорослих від тяжкого перебігу хвороби. Європейська комісія зареєструвала вакцину проти коронавірусу для дітей та підлітків віком від 12 років.

COVID-19 – це хвороба, яка становить потенційну загрозу життю. Однак діти та підлітки віком від 12 до 17 років, які не мають інших захворювань, вкрай рідко хворіють тяжко. Як показують дослідження, вони заражаються коронавірусом рідше, ніж дорослі і, схоже, менш заразні самі. Лише близько одного відсотка дітей та підлітків від 12 до 17 років, які захворіли на COVID-19, потрапляють до лікарні. Смертельні випадки досі поодинокі і спостерігаються серед дітей та підлітків, які страждають на інші важкі захворювання.

Оскільки ризик важкого захворювання COVID-19 для дітей та підлітків відносно низький, то й співвідношення «користь-ризик» між хворобою та щепленням не таке, як у випадку з дорослими. Тому комісія STIKO не дає загальних вказівок щодо щеплення для осіб віком від 12 років, але рекомендувала профілактичну вакцинацію проти коронавірусу для особливо вразливих дітей та підлітків, які страждають на певні захворювання. Відповідно до рекомендації STIKO до таких захворювань відносяться:

- ожиріння (> 97-го відсотка індексу маси тіла (ІМТ)),

- вроджений або набутий імунодефіцит або релевантна імуносупресія,

- вроджені вади серця синього типу (сатурація спокою <80%),

- тяжка серцева недостатність,

- важка легенева гіпертензія,

- хронічні легеневі захворювання із тривалим обмеженням функції легень,

- хронічна ниркова недостатність,

- хронічні неврологічні або нервово-м'язові захворювання,

- злоякісні пухлинні захворювання,

- синдром Дауна,

- синдромні захворювання, що супроводжуються серйозними порушеннями,

- декомпенсований цукровий діабет.

Також STIKO рекомендує прищепити від COVID-19 дітей, які тісно контактують з незахищеними особами (наприклад, з молодшими братами/сестрами, вагітними або з алергією на певні компоненти вакцини проти коронавірусу). Те саме дійсне і для підлітків, які навчаються на професії, пов'язані з підвищеним ризиком зараження, або які працюють за такою спеціальністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ковід, вакцина, діти, профілактика, шеплення, тип вакцини, побічні дії, поради, чим колоти, хвороби


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вірус Зіка (ZIKV) – РНК-вмісний вірус роду Flavivirus, що зумовлює лихоманку слабкої або помірної вираженості, а у 80% випадків інфекція взагалі є аси

Що таке вірус Зіка?

Хвороби | 00:30, 20.04.2022

Вірус Зіка (ZIKV) – РНК-вмісний вірус роду Flavivirus, що зумовлює лихоманку слабкої або помірної вираженості, а у 80% випадків інфекція взагалі є асимптоматичною. У 20 % випадків симптоми проявляються після інкубаційного періоду від 3 до 12 днів.

Дифтерія – це дуже заразна інфекція, яка вражає ніс і горло, а іноді і шкіру. Дифтерія може бути серйозною хворобою, а іноді й летальною, особливо у д

Дифтерія: симптоми та лікування

Хвороби | 19:00, 16.04.2022

Дифтерія – це дуже заразна інфекція, яка вражає ніс і горло, а іноді і шкіру. Дифтерія може бути серйозною хворобою, а іноді й летальною, особливо у дітей, якщо її не лікувати швидко. Вакцинація може запобігти цьому.

З моменту впровадження вакцини проти COVID-19 експерти в галузі охорони здоров’я працювали понаднормово, щоб боротися з дезінформацією про потенційні

Вчені: вакцини проти COVID не впливають на фертильність

Щеплення | 08:30, 10.04.2022

З моменту впровадження вакцини проти COVID-19 експерти в галузі охорони здоров’я працювали понаднормово, щоб боротися з дезінформацією про потенційні побічні ефекти уколів. Однією з найбільш поширених занепокоєнь щодо вакцини є переконання, що вона п

Чому зараз, навіть у такий непростий час, важливо звернути увагу на це питання?

Вакцинація дітей в умовах війни: як і де можна зробити щеплення?

Щеплення | 12:00, 30.03.2022

Чому зараз, навіть у такий непростий час, важливо звернути увагу на це питання?

Українська фармацевтична компанія “Дарниця” вироблятиме оральний протиковідний препарат Pfizer.

Українська компанія вироблятиме ліки від COVID-19 за ліцензією Pfizer

Щеплення | 17:00, 23.03.2022

Українська фармацевтична компанія “Дарниця” вироблятиме оральний протиковідний препарат Pfizer.

Якщо ви виїжджаєте до Польщі як біженець, але ще не вакциновані проти COVID-19, ви можете зробити щеплення після прибуття в країну.

Вакцинація проти коронавірусу для біженців у Польщі: програма

Щеплення | 23:00, 18.03.2022

Якщо ви виїжджаєте до Польщі як біженець, але ще не вакциновані проти COVID-19, ви можете зробити щеплення після прибуття в країну.

Оновлено рекомендації Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації (SAGE) Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони стосуються вакци

ВООЗ: Рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу вагітних та годуючих

Щеплення | 17:00, 26.02.2022

Оновлено рекомендації Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації (SAGE) Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони стосуються вакцинації вагітних та годуючих жінок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: