Правила повноцінного діалогу з дитиною

Adoption
Date
  • 58 Переглядів
Як вести нормальну розмову, щоб не переходити на підвищений тон?

9770_887.jpg (63.98 Kb)

Щоб діалог вийшов корисним і повчальним для обох сторін, батькам необхідно дотримуватися пропорції між слухати і говорити. .

1. Важливо вважати дитину повноправним співрозмовником.

2. Потрібно, щоб форма розмови відповідала її змісту: важливі життєві питання не вдається вирішити за одну хвилину, а тривале обговорення дрібниць даремно витрачає нашу енергію і часто дратує.

3. Крім того, щоб бесіда не перетворилася в суперечку, тобі просто необхідно володіти культурою слова і зберігати спокій.

Ми часто навіть не намагаємося зрозуміти дітей, не визнаємо за ними права на власну думку, критикуємо їх, повчаємо тощо і іноді справа доходить до вельми агресивних напалок. Однак батькам слід пам'ятати, що, навіть коли є підстави для нашого роздратування, подібна тактика не приносить бажаного результату. Дитина затверджується в переконанні, що мама і тато не в змозі її зрозуміти і все почуте звертають проти неї. Крім того, нав'язуючи свою думку з приводу ситуації, що склалася, ми забираємо у малюка можливість самостійно міркувати, мати власне судження. У цьому випадку дитина зосереджується на захисті своєї правоти, своєї позиції. Батькам, перш за все, необхідно уважно вислухати дитину.

Старайтеся не перебивати малюка, поки він говорить. Твердження типу "розумію", "можу собі уявити" висловлюють наше згоду, схвалення його почуттів, мають у своєму розпорядженні до розмови. Не зайвим буде допомогти дитині висловити чіткіше її емоції: - тим самим ми "не закриваємо рот" дитині і підтримуємо його монолог, а також збільшуємо шанси на те, що малюк самостійно знайде вихід із ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Про що може розповісти дитячий малюнок

Виховання | 11:50, 30.11.2019

Аналізуємо кольори, штрихи і все решта

Місія нездійсненна?

10 кроків до подолання дитячої агресії

Виховання | 19:40, 26.11.2019

Місія нездійсненна?


Чи здатні батьки вчасно виправити ситуацію?

Дитина захопилася нецензурними словами - що робити?

Виховання | 15:05, 23.11.2019

Чи здатні батьки вчасно виправити ситуацію?


Вибирайте інші методи виховання!

5 причин того, чому дитину не можна бити

Виховання | 17:25, 19.11.2019

Вибирайте інші методи виховання!


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: