Чого чекати від вагітності жінкам, які курять?

Adoption
Date
  • 1412 Переглядів
За даними статистики, все більше число жінок сьогодні палить постійно, багато роблять це від випадку до випадку, і пристрасть до тютюну молодіє - сьогодні сигаретками бавляться зовсім юні дівчатка у віці 14-15 років. Палити чи не палити - це вибір кожного, однак, якщо настає вагітність - це особливий випадок, тепер жінка несе відповідальність не тільки за своє життя і здоров'я, але і за майбутнього малюка, і те, яким він народиться.

5226_698199_1000.jpg (30.17 Kb)

Тільки в загальних рисах, основними негативними моментами куріння під час вагітності можуть бути - народження недоношених дітей або підвищення ризику смертності відразу після пологів. Також основними є низький вага новонароджених до народження, різного роду каліцтва і патології, підвищений ризик переривання вагітності на всіх строках, ризик придбання дітьми вроджених захворювань і аномалій обміну речовин. Можуть бути відстрочені прояви тютюнового отруєння в утробі у вигляді психічних захворювань або інтелектуальних порушень, а для матері - ризик преклампсії і еклампсії під час вагітності (сильні набряки, різке підвищення тиску і білок в сечі).

Всі несприятливі зміни організму, що палять під час вагітності жінок можна розділити на три групи:
- патології з боку материнського організму,
- патології з боку внутрішньоутробного розвитку плода,
- патології такого періоду та старших дітей.

Варто пам'ятати, що протягом дев'яти місяців організм матері і плода є однією, єдиною цілою системою, і коли жінка робить чергові затяжки, дитину буквально огортає димом, як завісою, з-за чого у нього виникає різкий спазм судин і гіпоксія тканин. При цьому на тлі куріння виникають проблеми головного органу вагітності - плаценти, яка істотно відрізняється від некурящих жінок. Плацента стає більш тонкою і округлою, гірше справляється зі своїми основними функціями. При цьому в неї можуть виникати великі інфаркти або відшарування плаценти, що призводить до формування переривання вагітності, смертності плода або різкого уповільнення його розвитку.

Якщо жінка курила до зачаття, в період вагітності і після того, як дитина з'явилася на світ, тоді за даними вчених відбувається різке підвищення кількості викиднів, а також підвищення пологової діяльності в термін, коли дитина абсолютно не готова до народження. У зв'язку з цим різко підвищується кількість недоношених дітей і тих, у кого дуже мала маса тіла для комфортного існування після пологів. При курінні відбувається безліч порушень, що впливають на становлення грудного вигодовування, знижуються адаптаційні здібності малюків і частішають випадки серйозних хвороб новонароджених. Особливо великий ризик народження дітей з видимими або внутрішніми народженими дефектами, які приречені на страждання з самого народження. Крім того, діти курящих матерів, що б вони там не говорили, помітно будуть відставати від інших дітей до фізичних і психічних показниках розвитку. Крім того, доведеними є і факти несприятливого впливу нікотину при вагітності на кровообіг майбутньої матері і, особливо на дрібні судини, а також зниження засвоєння плодом кисню з крові. особливо згубними стають нікотин і окис вуглецю (чадний газ) для переносячи кисню гемоглобіном плода до тканин. Нікотин також викликає спазми матки і погіршення кровопостачання плаценти - малюк знаходиться в стані легкої задухи майже постійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, які притипоказані під час вагітності

Якщо все вище сказане загальновідомо, але деякі факти нікотинової залежності мало відомі, так, наприклад, канцерогени, що містяться в тютюновому димі, надають різко гнітючий ефект на формування і подальшу функцію статевої системи малюків. Якщо це дівчинка, у неї буде знижена кількість яйцеклітин в яєчниках, а якщо це хлопчик - у нього формуються подальші проблеми з потенцією. Іншими словами, вони можуть стати безплідними. Куріння вагітної волею неволею робить плода пасивним курцем і залежним від нікотину спочатку, і у таких дітей закладаються порочні зв'язки і схильність до раннього формування поганих звичок до куріння вже в ранньому віці - ще підлітками вони можуть долучитися до сигарет і алкоголю (спрацьовує внутрішньоутробна пам'ять). При народженні такі діти можуть страждати від нікотинового голоду і можуть вести себе дуже капризно, погано сплять, і при народженні можуть вчасно не зробити перший вдих, що призведе до реанімації.

Не менш шкідливо куріння і для самої майбутньої матері, їй ця вагітність дасться дуже нелегко, вона буде протікати з ускладненнями у вигляді ранніх токсикозів вагітності або формування пізнього гестозу. На тлі куріння можуть проявитися проблеми варикозного розширення вен, порушення в травленні з запорами або болями в животі, запаморочення і перепади тиску. Куріння також призводить до вираженого дефіциту аскорбінової кислоти (вітаміну С), що приводить до формування таких патологій організму вагітної як проблеми з засвоєнням білка, депресивні розлади та зниження імунітету.

Якщо пара планує вагітність, значить, вони серйозно підходять до батьківства і природно, повинен постати питання про відмову від куріння. Важливо створити для майбутнього малюка найбільш здорові і повноцінні умови зачаття і розвитку. Основа планування - це приведення в порядок свого фізичного і емоційного здоров'я, поповнення всіх запасів організму і час позбавлення від шкідливих звичок. Тому, куріння з плануванням вагітності повинні бути несумісні зовсім відмовитися від сигарет потрібно обом партнерам. Якщо ж ні - здатність до зачаття знижується вдвічі, навіть при процедури ЕКО, так як відмирають яйцеклітини і погіршуються функції сперматозоїдів. І майбутньому татові теж потрібен відмова від куріння, оскільки нікотин згубно впливає не тільки на жінку, але і на чоловіка, а 50% генетичної інформації малюка - це татові гени. Тому, кидати курити треба ще ДО етапу планування, або хоча б з його початком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, здоров'я, жінка, плід, дитина, сигарети, шкода, викидень, передчасні пологи, шкідливі звички, куріння


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Корисні поради для майбутніх мам

Як знизити тиск при вагітності без ліків

Я вагітна | 15:45, 17.09.2019

Корисні поради для майбутніх мам

Ще один аргумент для майбутніх мам

Як вітаміни можуть знизити ризик аутизму дитини

Я вагітна | 01:20, 17.09.2019

Ще один аргумент для майбутніх мам

Чому воду потрібно пити постійно?

5 проблем вагітної, які може вирішити проста вода

Я вагітна | 19:25, 16.09.2019

Чому воду потрібно пити постійно?

Що робити, якщо сон вперто не бажає приходити?

Вісім способів побороти безсоння у вагітної

Я вагітна | 11:30, 16.09.2019

Що робити, якщо сон вперто не бажає приходити?


Будь-якого болю можна позбутися!

Чотири проблеми вагітних, які можна вилікувати без ліків

Я вагітна | 22:09, 12.09.2019

Будь-якого болю можна позбутися!

В чому причина головної болі?

Чому вагітну жінку тривожать мігрені

Я вагітна | 11:25, 12.09.2019

В чому причина головної болі?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: