Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Adoption
Date
  • 411 Переглядів
Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

9095_4.jpg (28.34 Kb)


Переживання мами, викликані самотністю, відсутністю соціальної підтримки або важкою втратою можуть викликати у дитини мутацію мітохондріальної ДНК, що, своєю чергою, може стати причиною розвитку безлічі захворювань.

"Є безліч захворювань, які починаються в дитинстві і пов'язані з мітохондріальною дисфункцією, наприклад, астма, ожиріння, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, і аутизм", — каже доктор Келлі Брунст, провідний автор дослідження.

Період розвитку плоду — час, коли вплив навколишнього середовища на дитину особливо значний. Зміни в організмі, викликані навколишнім середовищем, відбуваються з часом і, ймовірно, починаються під час вагітності на молекулярному і клітинному рівні. Вони впливають на фізіологію дитини, що може мати несприятливі наслідки для здоров'я.

Щоб з'ясувати, як саме стрес матері може вплинути на розвиток дитини, вчені секвенували мітохондріальний геном і ідентифікували мутації в 365 зразках плаценти від матерів з Бостона і Нью-Йорка з 2013 по 2018 роки.

Результати дослідження показали, що у жінок, які відчувають підвищений психосоціальний стрес (від домашнього насильства, серйозних травм, фізичних або психічних захворювань і сімейних поневірянь) протягом усього життя, спостерігається більша кількість мутацій мітохондрій плаценти.

"Ідея, що лежить в основі цієї роботи, полягає в розумінні того, як материнський стрес і травми, впливають на функцію мітохондрій і, в кінцевому підсумку, на нейроповедінковий розвиток дитини. В рамках нашого дослідження ми запитували і про події, які могли статися до вагітності, навіть в дитинстві самої матері. Це говорить нам про те, що стрес, який жінка зазнала ще до вагітності, теж може вплинути на мітохондріальний геном плоду", — каже доктор Брунст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячі хвороби, стрес під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коричневі виділення під час вагітності: коли варто хвилюватися?

Здоров'я | 06:20, 21.03.2024

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: