Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Adoption
Date
  • 6057 Переглядів
Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

84_5.jpg (35.74 Kb)

Дослідники з Массачусетської лікарні (MGH) загального профілю виявили, що сильна емоційна прив’язаність дітей до домашніх тварин може привести до серйозного психологічного стресу, який служить індикатором депресії у дітей та підлітків протягом трьох і більше років після втрати улюбленого вихованця.

«Однією з перших серйозних втрат, з якими зіткнеться дитина, швидше за все, стане смерть домашньої тварини, і удар може бути травмуючим, особливо коли ця тварина відчуває себе членом сім'ї. Ми виявили, що цей досвід смерті домашніх тварин часто пов’язаний із загостренням симптомів психічного здоров’я у дітей, і що батьки і лікарі повинні розпізнавати і серйозно ставитися до цих симптомів, а не просто відмахуватися від них», — говорить Кетрін Кроуфорд, провідний автор дослідження.

Зв’язки, які діти формують з тваринами, можуть нагадувати безпечні людські відносини з точки зору забезпечення прихильності, захисту і заспокоєння. Більш того, діти часто звертаються до домашніх тварин, щоб утішитися і висловити свої страхи і емоційні переживання.

Хоча підвищенt співчуття, адекватна самооцінка і соціальна компетентність, які формуються в цьому випадку, явно корисні, зворотна сторона — це вплив на дітей смерті домашньої тварини.

Нова робота була заснована на вибірці з 6260 дітей з дослідження батьків і дітей компанії Avon (ALSPAC) в Брістолі, Англія. Ця популяційна вибірка рясніє даними, отриманими від матерів і дітей, які дозволили дослідникам відстежити досвід володіння домашніми тваринами і втрати домашніх тварин з раннього віку дитини до восьми років.

«Ми помітили, що зв’язок між смертю вихованця і симптомами психопатології в дитинстві маd місце незалежно від соціально-економічного статусу дитини або труднощів, які він вже пережив у своїй юного життя», — зазначає Ерін Данн, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, з Центру геномної медицини і Департаменту психіатрії MGH.

Дослідники також дізналися, що зв’язок між смертю домашньої тварини і посиленням психопатології буd більш вираженbv у хлопчиків, ніж у дівчаток — відкриття, яке здивувало їх в світлі попередніх досліджень — і що сила зв’язку не залежала від того, в якому віці дитина зіткнувся зі смертю, скільки разів і як давно це відбувалося. За словами Данна, це останнє відкриття говорить про «міцність зв’язку з домашніми тваринами, яка формується в дуже ранньому віці, і про те, як він може впливати на дітей протягом усього їх розвитку».

Дослідження MGH підкреслило важливість того, щоб батьки, опікуни та педіатри усвідомлювали і серйозно ставилися до короткострокових і довгострокових психологічних реакцій дітей на смерть домашньої тварини — реакцій, які можуть імітувати реакцію дитини на втрату інших важливих членів сім'ї.

«Дорослим необхідно звернути увагу на ці почуття. Вони можуть бути ознаками складного горя, і наявність когось, з ким можна поговорити, може бути надзвичайно корисним для дитини, яка сумує», — говорить Кроуфорд.

Дослідники виявили, що, з огляду на вік дітей, біологічну стать, звички сну, час на гаджети і рівень освіти батьків, у дітей з сімей, в яких є собаки, ймовірність виникнення загальних проблем з емоціями і соціальною взаємодією на 23% нижче, ніж у дітей, у яких не було собаки.

Діти з сімей, в яких були собаки, на 30% рідше брали участь в антигромадську поведінку, у них рідше зустрічалися проблеми зі спілкуванням з іншими дітьми, а також такі діти частіше надходили більш обачно і виважено.

Доцент Хейлі Крістіан, автор нової роботи, сказала: «Хоча ми очікували, що володіння собакою принесе деякі вигоди для добробуту маленьких дітей, ми були здивовані тим, що проста присутність собаки в сім'ї було пов’язана з багатьма позитивними формами поведінки і емоціями».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: домашні улюбленці, здоров'я дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Грижа - це отвір у черевній м'язовій стінці, через який пробивається кишкова або жирова тканина. Грижа є частим явищем під час вагітності та є результ

Грижа пупка під час вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 27.05.2022

Грижа - це отвір у черевній м'язовій стінці, через який пробивається кишкова або жирова тканина. Грижа є частим явищем під час вагітності та є результатом розтягування або розриву м’язів живота через підвищення тиску дитини, що росте всередині матки.

За словами дослідників, якщо під час вагітності мати страждає ожирінням, то це може вплинути на подальший розвиток дитини. Група епідеміологів, дієтол

Зайва вага під час вагітності впливає на IQ синів

Я вагітна | 12:00, 27.05.2022

За словами дослідників, якщо під час вагітності мати страждає ожирінням, то це може вплинути на подальший розвиток дитини. Група епідеміологів, дієтологів і дослідників в області гігієни навколишнього середовища при Школі громадського здоров’я імені

Існує така думка, що «вагітність — не хвороба», і що вже через місяць після пологів можна виглядати ідеально. Хто ж сперечається, можна. А можна і не

Коли можна повертатись до тренувань після пологів?

Післяпологовий період | 10:00, 27.05.2022

Існує така думка, що «вагітність — не хвороба», і що вже через місяць після пологів можна виглядати ідеально. Хто ж сперечається, можна. А можна і не виглядати.

Нестача цукру в організмі може призвести до сумних наслідків. Солодощі містять не лише цукор, а й необхідні для життєвої енергії вуглеводи.

Відмовлятися від цукру небезпечно для здоров'я дітей і дорослих - медики

Харчування | 08:00, 27.05.2022

Нестача цукру в організмі може призвести до сумних наслідків. Солодощі містять не лише цукор, а й необхідні для життєвої енергії вуглеводи.

Англійські дослідники встановили, що експозиція плоду по стресах матері здатна викликати порушення у його мозкових структурах, які негативно позначают

Стрес під час вагітності впливає на мозок плоду

Я вагітна | 07:00, 27.05.2022

Англійські дослідники встановили, що експозиція плоду по стресах матері здатна викликати порушення у його мозкових структурах, які негативно позначаються на здатності дитини до навчання і можуть стати причиною неврологічних проблем.

Здорова людина має спати в середньому 7-8 годин у нічний час. За даними ВООЗ, від безсоння страждають до 30% чоловічого населення планети і близько 40

3 продукти для тих, хто страждає від безсоння

Харчування | 05:00, 27.05.2022

Здорова людина має спати в середньому 7-8 годин у нічний час. За даними ВООЗ, від безсоння страждають до 30% чоловічого населення планети і близько 40% жіночого. Вживання яких продуктів на ніч допоможе це виправити?

Підтяжка живота — також відома як абдомінопластика — це косметична хірургічна процедура для покращення форми та зовнішнього вигляду живота.

Абдомінопластика: показання до застосування та протипоказання

Здоров'я | 17:00, 26.05.2022

Підтяжка живота — також відома як абдомінопластика — це косметична хірургічна процедура для покращення форми та зовнішнього вигляду живота.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: