Вчені кажуть, що підтримка інших у стресові часи може зменшити ризик генетичної депресії

Adoption
Date
  • 345 Переглядів
Підтримати людину, коли вона переживає стрес, завжди гарна ідея. Але нове дослідження показує, що підтримка може бути особливо важливою для тих, чия генетична структура підвищує ймовірність розвитку депресії.

9932_0_19.jpg (55.52 Kb)


Дослідження показує важливість соціальної підтримки для буферизації ризику розвитку симптомів депресії в цілому, використовуючи дані двох дуже різних груп людей, які перебувають у стресовому стані: нових лікарів, які пройшли найбільш інтенсивне навчання, і людей похилого віку, чиє подружжя нещодавно померло.

Але найбільший ефект був помічений у тих, хто мав найбільшу генетичну варіацію, що підвищувала ризик депресії.

У дослідженні використовувалися дані двох довгострокових досліджень, які охоплюють генетичні дані, настрій, навколишнє середовище та інші дані популяцій учасників.

Одним з них є Intern Health Study, до якого беруть участь першокурсники-ординатори (їх ще називають інтернами) у Сполучених Штатах і за їх межами.

Інше – дослідження здоров’я та пенсії, яке базується на Інституті соціальних досліджень і фінансується Національним інститутом старіння.

Дані були отримані від 1011 інтернів, які проходили навчання в лікарнях по всій країні, майже половина з яких були жінки, а також від 435 осіб, які нещодавно овдовіли, 71% з яких були жінки, які мали дані з опитувань, проведених до та після смерті їхнього подружжя.

Порівняно з особами в дослідженні, які мали низькі показники полігенного ризику депресії, лікарі та вдови з вищими показниками ризику мали більш високі показники депресії після втрати соціальної підтримки, але також мали нижчі показники депресії, коли вони отримували соціальну підтримку під час стресових ситуацій.

Дослідження припускає, що можна зробити більше, щоб націлити соціальну підтримку на тих, хто може отримати найбільшу користь.

Гени, стрес і соціальні зв'язки

«Наші дані показують широку варіативність рівня соціальної підтримки, яку люди отримували в ці стресові часи, і те, як він змінювався з часом», — сказала авторка дослідження Дженніфер Клірі, докторантка психології в Мічиганського університету. «Ми сподіваємося, що ці висновки, які включають оцінку генетичного ризику, а також показники соціальної підтримки та депресивних симптомів, висвітлюють взаємодію генів із середовищем і, зокрема, важливість соціальних зв’язків у ризику депресії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підтримка, стресові часи, зменшити ризик генетичної депресії, депресія, гени, стрес


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Після поповнення в родині у бабусь і дідусів відкривається друге дихання. Найсучасніші бабусі по знаку Зодіаку.

Астрологи назвали найбільш сучасних бабусь за знаком Зодіаку

Сімейні справи | 09:30, 28.02.2024

Після поповнення в родині у бабусь і дідусів відкривається друге дихання. Найсучасніші бабусі по знаку Зодіаку.

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослід

У грудному молоці знайдений компонент, який відповідає за розум дитини

Немовля | 00:30, 28.02.2024

Речовини, що містяться в материнському молоці, відіграють важливу роль у розвитку нервової системи зростаючої дитини. У новій роботі на цю тему дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго і Лос-Анджелеського дитячого госпіталю встановили, що

Вона викликає суцільний дискомфорт.

Чому вас так часто мучить печія

Здоров'я | 21:00, 27.02.2024

Вона викликає суцільний дискомфорт.

Колір волосся визначається спеціальним пігментом — меланіном. Зниження його синтезу призводить до появи сивого волосся. В середньому — нормальний вік,

Причини сивини у дітей

Дитина | 12:10, 27.02.2024

Колір волосся визначається спеціальним пігментом — меланіном. Зниження його синтезу призводить до появи сивого волосся. В середньому — нормальний вік, при якому починає проявлятися сивина волосся вважається 25-43 роки. Але до 50 років 50% людей мають

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нор

Чим пізніше ви станете татом, тим краще буде для вашої дитини - медики

Плануємо дитину | 08:30, 27.02.2024

В наш час і чоловіки, і жінки все частіше вступають у шлюб після 30 років, а то і взагалі не пов'язують себе формальними зв'язками. І це абсолютно нормально. А вже рішення народити дитину і зовсім вимагає зваженого і відповідального підходу.

Існують рослини, які чудово очищають повітря і борються зі шкідливими токсинами. Такі квіти фахівці рекомендують розташовувати у дитячій кімнаті, оскі

5 рослин, які варто поставити у дитячій кімнаті

Дитина | 01:20, 27.02.2024

Існують рослини, які чудово очищають повітря і борються зі шкідливими токсинами. Такі квіти фахівці рекомендують розташовувати у дитячій кімнаті, оскільки це позитивно позначається на здоров'ї дитини.


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: