Вчені кажуть, що підтримка інших у стресові часи може зменшити ризик генетичної депресії

Adoption
Date
  • 197 Переглядів
Підтримати людину, коли вона переживає стрес, завжди гарна ідея. Але нове дослідження показує, що підтримка може бути особливо важливою для тих, чия генетична структура підвищує ймовірність розвитку депресії.

9932_0_19.jpg (55.52 Kb)

Дослідження показує важливість соціальної підтримки для буферизації ризику розвитку симптомів депресії в цілому, використовуючи дані двох дуже різних груп людей, які перебувають у стресовому стані: нових лікарів, які пройшли найбільш інтенсивне навчання, і людей похилого віку, чиє подружжя нещодавно померло.

Але найбільший ефект був помічений у тих, хто мав найбільшу генетичну варіацію, що підвищувала ризик депресії.

У дослідженні використовувалися дані двох довгострокових досліджень, які охоплюють генетичні дані, настрій, навколишнє середовище та інші дані популяцій учасників.

Одним з них є Intern Health Study, до якого беруть участь першокурсники-ординатори (їх ще називають інтернами) у Сполучених Штатах і за їх межами.

Інше – дослідження здоров’я та пенсії, яке базується на Інституті соціальних досліджень і фінансується Національним інститутом старіння.

Дані були отримані від 1011 інтернів, які проходили навчання в лікарнях по всій країні, майже половина з яких були жінки, а також від 435 осіб, які нещодавно овдовіли, 71% з яких були жінки, які мали дані з опитувань, проведених до та після смерті їхнього подружжя.

Порівняно з особами в дослідженні, які мали низькі показники полігенного ризику депресії, лікарі та вдови з вищими показниками ризику мали більш високі показники депресії після втрати соціальної підтримки, але також мали нижчі показники депресії, коли вони отримували соціальну підтримку під час стресових ситуацій.

Дослідження припускає, що можна зробити більше, щоб націлити соціальну підтримку на тих, хто може отримати найбільшу користь.

Гени, стрес і соціальні зв'язки

«Наші дані показують широку варіативність рівня соціальної підтримки, яку люди отримували в ці стресові часи, і те, як він змінювався з часом», — сказала авторка дослідження Дженніфер Клірі, докторантка психології в Мічиганського університету. «Ми сподіваємося, що ці висновки, які включають оцінку генетичного ризику, а також показники соціальної підтримки та депресивних симптомів, висвітлюють взаємодію генів із середовищем і, зокрема, важливість соціальних зв’язків у ризику депресії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підтримка, стресові часи, зменшити ризик генетичної депресії, депресія, гени, стрес


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Американські дослідники з університету Північної Кароліни провели дослідження, де з’ясували, що банани є найбільш тонізуючими фруктами.

Вчені назвали найкращий фрукт на сніданок

Харчування | 05:00, 09.06.2023

Американські дослідники з університету Північної Кароліни провели дослідження, де з’ясували, що банани є найбільш тонізуючими фруктами.

У сучасному світі все більше людей приймають малорухливий спосіб життя, проводячи багато часу в сидячому положенні або мало займаючись фізичною активн

Як малорухливий спосіб життя впливає на організм?

Здоров'я | 14:00, 08.06.2023

У сучасному світі все більше людей приймають малорухливий спосіб життя, проводячи багато часу в сидячому положенні або мало займаючись фізичною активністю. Цей тривалий період нездорового способу життя веде до численних негативних наслідків для нашог

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може впливати на інтелект дитини?

Вагітність та пологи | 12:00, 08.06.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Дієта, збагачена бобовими та жирною рибою, може допомогти

Як відтермінувати менопаузу у жінок?

Мама | 10:00, 08.06.2023

Дієта, збагачена бобовими та жирною рибою, може допомогти "відтермінувати" менопаузу у жінок. Науковці переконані, що поїдання вишуканих вуглеводів, таких як макарони, може прискорити її початок. Дослідники з Лідського університету зібрали дані про п

У країні довгожителів Китаї культ їжі піднесений до рангу найбільшого з мистецтв. І не дарма – щоденний раціон може подовжити або скоротити життя. Ось

Що їдять довгожителі?

Здоров'я | 07:00, 08.06.2023

У країні довгожителів Китаї культ їжі піднесений до рангу найбільшого з мистецтв. І не дарма – щоденний раціон може подовжити або скоротити життя. Ось кілька простих правил, за якими живуть жителі Піднебесної.

Найчастіше надлишкова пітливість виникає при фізичних навантаженням чи високій температурі. У таких випадках це явище цілком нормальне. Проте причиною

Як зменшити надмірне потовиділення?

Здоров'я | 05:00, 08.06.2023

Найчастіше надлишкова пітливість виникає при фізичних навантаженням чи високій температурі. У таких випадках це явище цілком нормальне. Проте причиною надлишкової пітливості або гіпергідрозом можуть бути збої в роботі систем людини.

Лляна олія, отримана з насіння льону, є цінним джерелом харчових речовин і має багато корисних властивостей для організму. Вона використовується як до

Користь лляної олії для організму

Здоров'я | 01:30, 08.06.2023

Лляна олія, отримана з насіння льону, є цінним джерелом харчових речовин і має багато корисних властивостей для організму. Вона використовується як добавка до їжі і дієтарний продукт, завдяки своїм поживним речовинам та потужному впливу на здоров'я л

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: