Які проблеми зі здоров'ям найчастіше виникають у першачків?

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Шкільні роки – це найбільш захопливий період життя, сповнений нових знань, відкриттів і друзів. Найособливіший він для малюків, які вперше переступають поріг школи, адже в них ще немає жодного досвіду й абсолютно все приносить нові враження. І та ж відсутність практики робить першачків та учнів молодших класів більш уразливими, тому їм дуже потрібна допомога батьків, щоб уберегтися від стресів, недуг та інших небезпек. Медична статистика невтішна: на час отримання атестата діти мають по 2–3 хронічні хвороби.

3162_11.jpeg (28.24 Kb)


Проблема 1: болить живіт
Більшість школярів не шанують здорове харчування. Головні порушення: неправильний режим (неправильний або відсутній сніданок, переїдання на вечерю або їжа на ніч) і/або неправильний раціон (обмаль фруктів і овочів, вживання недостатнього обсягу рідини).

ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ

- Затримка росту. Ріст кістково-м’язової системи прямо залежить від наявності будівельного матеріалу, зокрема білків. А при неправильному харчуванні зменшується кількість продуктів, які їх містять, що гальмує розвиток організму.
- Анемія. Порушення режиму харчування може викликати дефіцит заліза і вітаміну В12 (фолієвої кислоти). Через це дитина поступово втрачає бажання вчитися, її увага розсіюється, постійно відчувається сонливість, тобто присутні всі ознаки анемії.
- Гастрит. З’ява відрижки, поганого запаху з рота і печії можуть свідчити про гастрит. Ця хвороба дуже полюбляє стрес, втому і нервові навантаження, а якщо до них додати перекус шоколадкою, то небезпека стрімко зростає. Отримавши з солодощів вуглеводи, мозок помилково вважає, що дитина поїла, і віддає наказ виділяти шлунковий сік, коли у шлунку порожньо. Одночасно в роті утримується постійне солодке середовище – ідеальний плацдарм для розвитку мікробів.
- Гострі кишкові інфекції. Збудники кишкових інфекцій потрапляють в організм не лише з неякісною їжею. Причиною захворювання може стати недотримання санітарії у їдальні школи або навіть кулькова ручка, яку передавали по всьому класу.

Проблема 2: погіршення зору
Перший клас несе дитячим очам постійне стресове навантаження, як на уроках, так і під час підготовки домашніх завдань. А малечі ще ж обов’язково заманеться подивитися телевізор чи пограти на комп’ютері.

ЯКІ РИЗИКИ ВИНИКАЮТЬ

- Короткозорість. Кожен третій хлопчик, який приходить у перший клас з нормальним зором, стає короткозорим. Коли інтенсивні заняття читанням і письмом доповнюються тривалим переглядом телевізора чи комп’ютерними іграми, порушується кровопостачання очей, що позначається на їхньому стані. Дитина починає постійно мружитись, бо погано бачить вдалину. Велике значення для розвитку короткозорості має малорухливий спосіб життя – хвороба рідко прогресує у дітей, які займаються спортом.
- Спазм акомодації. Через спазм м’язи весь час напружені, при роботі на близькій відстані постійно відчувається зорова втома. Школярі з перенапруженим м’язом зіниці стають дратівливими, швидко втомлюються і скаржаться на головний біль.
- Амбіопія. Слід насторожитися, якщо дитина заплющує одне око під час читання чи перегляду телевізора або повертає голову в бік, дивлячись на предмет перед собою. Така поведінка може сигналізувати про «ледаче око» або амбіопію, коли одне око бачить гірше, ніж інше. Окрім нездатності мозку до зіставлення двох зображень, хвороба може привести до втрати зору – спочатку в слабшому оці, а згодом і в сильнішому. Ви, можливо, зустрічали діток з пластиром на одному зі скелець окулярів – саме така методика застосовується для лікування амбіопії.

Проблема 3: викривлення хребта
Мабуть, око уважних батьків не раз помічало, в яких позах їхні дітки малюють, пишуть, ліплять з пластиліну чи роблять аплікації. Це може відбуватися практично будь-де – за дорослим письмових столом, на кухні, на колінах…

І поза дитини в цей час теж буває дуже різною: то плече опущене, то нога закладена під себе, то ледве балансують на краю стільця, який відсунутий далеко від стола. Усі перераховані фактори спричинені відсутністю власного робочого куточка, організованого з урахуванням віку, росту й інших вимог. Плюс неправильно підібраний рюкзак – і спина першокласника у зоні підвищеного ризику.

Проблема 4: нерви
Адаптація до нового середовища – це великий стрес. Кілька тижнів першачки притираються один до одного. Окреслюються лідери, улюбленці вчителів, і, на жаль, хтось може стати ізгоєм. Щоб почуватися впевненіше, дітки можуть брати із собою іграшку. Але нерідко це викликає глузування однокласників.

Багато юних школяриків некомунікабельні. І вони ще більше замикаються, якщо інші діти не запрошують їх у свою компанію. Батьки помічають зміну поведінки вдома, з’являється агресія, грубість. Така поведінка – це спроба дитини дати відсіч, реакція на прояви агресії і жорстокості у школі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: проблеми зі здоров'ям, першачки, першокласник, дитина, школяр


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікр

Перша їжа дитини визначає її імунітет на все життя: дослідження

Дитяче харчування | 08:20, 29.11.2023

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора. Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Як дитячий організм реагує на стакан газованої води?

Дитяче харчування | 07:30, 29.11.2023

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. А

Про що може говорити хронічна втома?

Здоров'я | 02:00, 29.11.2023

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. Але коли занепад сил стає нормою і постійним відчуттям, варто бити на сполох! Це може були СХВ – синд

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві

Мама, істери! Лікарі розповіли, що жіноча істерика корисна для здоров'я

Мама | 07:30, 28.11.2023

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві тисячі жінок, які проживали зі своїм партнером.

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важлив

Чистота для здоров'я: Як хімчистка матрацу покращує боротьбу з алергіями

Здоров'я | 12:48, 27.11.2023

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важливу роль у боротьбі з алергіями та забезпечує здоровий сон.

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Яка хвороба загрожує мамам, які не займаються сексом?

Секс | 08:20, 27.11.2023

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: