10 фактів, які вам потрібно знати про харчову алергію

Adoption
Date
  • 155 Переглядів
Алергія на харчові продукти може бути страшною, і до неї слід ставитися серйозно. Приблизно кожна 13 дитина має алергію на певну їжу, як правило, на молоко, яйця або сою. Щороку харчова алергія є причиною 200 000 відвідувань у відділення невідкладної допомоги.

3905_news_20221017_2_1.jpg (89.85 Kb)

Ось 10 істин про харчову алергію, які ви повинні знати.

1. Вісім продуктів, які викликають найбільше алергії
Всім продуктів — молоко, яйця, арахіс, соя, риба, молюски, горіхи та пшениця — є причиною приблизно 90 відсотків усіх харчових алергій. Ще одним поширеним алергеном є кунжут. Дорослі та діти, а також усі раси та етнічні групи знаходяться в зоні ризику.

2. Харчова алергія зростає
Близько 15 мільйонів американців і понад 17 мільйонів європейців мають харчову алергію, і ця кількість постійно зростає. Згідно з дослідженням, проведеним у 2013 році Центрами з контролю та профілактики захворювань, кількість дітей з харчовою алергією зросла на 50 відсотків між 1997 і 2011 роками без чіткої причини. Хороша новина полягає в тому, що, більшість хворих дітей «переростуть» свою алергію з віком.

3. Алергія відрізняється від непереносимості
Харчова алергія зачіпає імунну систему, тоді як харчова непереносимість, як правило, є реакцією травної системи. Звичайний люди повинні розуміти різницю між харчовою алергією та непереносимістю. Люди часто думають, що будь-яка побічна реакція є алергією, але це не так. Неможливо переоцінити серйозність алергії. Симптоми алергічної реакції включають висип або кропив’янку, біль у шлунку, нудоту, діарею, блювоту, хрипи, проблеми з ковтанням, набряк язика та губ і слабкий пульс. Навпаки, реакції на харчову непереносимість включають біль у шлунку, діарею, печію, головний біль і здуття живота.

4. Тести на алергію не є надійними
За словами доктора Джеймса Саблетта, алерголога з Луїсвілля, штату Кентуккі, позитивний аналіз шкіри або крові не обов’язково означає, що у пацієнта буде алергічна реакція. Саблетт каже, що він часто проводить «пробні тести», даючи пацієнтам продукти, на які у них нібито алергія. Сублетт додає: «Вони часто не реагують. Ось чому важливо звернутися до сертифікованого алерголога, щоб підтвердити та діагностувати потенційно серйозну проблему». Інша частина вашого діагностичного тестування може включати пробну елімінаційну дієту.

5. Все більше людей мають алергію на арахіс
Зростаюча кількість як дітей, так і дорослих, які страждають на алергію на арахіс, спантеличує вчених. Дослідження показують, що кількість дітей, які живуть з алергією на арахіс, зросла втричі між 1997 і 2008 роками, але точна причина невідома. Однією з теорій є «гігієнічна гіпотеза», яка припускає, що «чисте життя» та використання ліків для лікування інфекцій можуть зробити нашу імунну систему більш сприйнятливою до атаки на харчові білки. Інша теорія, характерна для арахісу, полягає в тому, що метод сухого смаження, а не кип’ятіння арахісу може збільшити ймовірність викликати алергію. Хороша новина полягає в тому, що приблизно 20 відсотків дітей з алергією на арахіс переростуть її. Важливо також зазначити, що алергія на арахіс не обов’язково означає, що у вас алергія на такі горіхи, як фісташки, мигдаль і волоські горіхи.

6. Діти можуть перерости харчову алергію
Є надія для мільйонів дітей, які страждають від харчової алергії. Недавнє опитування майже 40 000 дітей показало, що майже 27 відсотків переросли алергію приблизно у віці п’яти років.

7. Епінефрин перемагає антигістамінні
Анафілаксія, найнебезпечніша алергічна реакція, виникає майже у кожного 50 хворого на алергію. Проте, незважаючи на таку велику кількість, лише 11 відсотків хворих використовували епінефрин, підсумували дослідження. «Епінефрин є препаратом вибору для лікування анафілаксії, але люди часто спочатку використовують антигістамінний препарат», — каже доктор Майкл Пістінер, дитячий алерголог із Бостона. За словами доктора Пістінера, важкі алергічні реакції часто не виявляються та не лікуються відразу. «Чим довше ви чекаєте на лікування анафілаксії, тим більше вона може прогресувати і тим небезпечнішою стає», — додає Пістінер.

8. Часто виникають вторинні реакції
Багато людей припускають, що коли вони введуть автоін’єктор адреналіну й почуваються краще, епізод алергії закінчився й додаткове лікування не потрібне, але це може бути смертельною помилкою,.Існує відстрочена реакція, яка може статися через години після початкового епізоду, що часто може бути небезпечним для життя, особливо якщо у пацієнта немає додаткових автоін’єкторів адреналіну. Неправильно думати, що після першого епізоду ситуація зрозуміла. Людям з харчовою алергією завжди слід мати при собі більше одного автоін’єктора адреналіну, оскільки ефект може зникати вже через кілька хвилин. Друга доза також може знадобитися, якщо людина не реагує негайно.

9. Ресторани обслуговують людей, які страждають на харчову алергію
Ресторани стають все більш обізнаними про харчову алергію - навчають своїх співробітників і використовують різні технології приготування їжі - для тих, хто має алергію або непереносимість глютену. Ресторани сприймають це дуже серйозно, аж до того, що вони використовують різні контейнери для смаження риби, птиці та яловичини, щоб уникнути ризику перехресного зараження.

10. Непереносимість глютену – не означає алергію
Багато людей стверджують, що у них алергія на глютен, але, це радше харчова чутливість, ніж алергія. Целіакія, яка активується глютеном, є генетичним аутоімунним захворюванням, яке шкодить тонкому кишечнику, ускладнюючи засвоєння організмом поживних речовин. Люди з чутливістю до глютену мають труднощі з перетравленням глютену і можуть страждати на целіакію. Навпаки, харчова алергія є результатом надмірної реакції організму на білок у їжі. Хоча целіакія не є небезпечною для життя, вона може викликати серйозні проблеми без лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: 10 фактів, потрібно знати, про харчову алергію, алергія, їжа, алергія на їжу, молоко, яйця, арахіс, соя, риба, молюски, горіхи, пшениця


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мило – це хімічний продукт, у який входять різні елементи, і якісь із них можуть викликати алергію і в дитини, і в дорослого.

Якщо в дитини алергія на мило

Дитина | 05:00, 22.01.2023

Мило – це хімічний продукт, у який входять різні елементи, і якісь із них можуть викликати алергію і в дитини, і в дорослого.

Сезонна алергія, яку часто називають сінною лихоманкою або алергічним ринітом, вражає напрочуд велику кількість людей у всьому світі. Це відбувається,

Чи може алергія викликати запаморочення?

Алергія | 01:30, 18.01.2023

Сезонна алергія, яку часто називають сінною лихоманкою або алергічним ринітом, вражає напрочуд велику кількість людей у всьому світі. Це відбувається, коли наша імунна система надмірно реагує на алергени, які викликають алергічні реакції в нашому орг

Імунна система у дитини може бути дуже чутлива до компонентів, що входять до складу виділень собаки, у результаті чого з’являються алергічні реакції.

Перші симптоми дитячої алергії на шерсть собаки

Алергія | 07:00, 09.01.2023

Імунна система у дитини може бути дуже чутлива до компонентів, що входять до складу виділень собаки, у результаті чого з’являються алергічні реакції. На що саме виникає алергія, залежить від організму дитини. Це можуть бути і шерсть, і пил зі сторонн

Антибіотики, такі як пеніцилін, є антибактеріальними засобами, які використовуються для лікування інфекцій, спричинених такими мікроорганізмами, як ба

Симптоми алергії на антибіотики у немовляти

Дитина | 14:00, 08.01.2023

Антибіотики, такі як пеніцилін, є антибактеріальними засобами, які використовуються для лікування інфекцій, спричинених такими мікроорганізмами, як бактерії, гриби та паразити.

Закисають очі у новонародженого, а ти не знаєш, як краще діяти, щоб не нашкодити? Лікарка-інфекціоністка Олена Луцька розповіла, що робити в такому ви

Якщо у немовлят закисають очі

Здоров'я | 08:00, 07.01.2023

Закисають очі у новонародженого, а ти не знаєш, як краще діяти, щоб не нашкодити? Лікарка-інфекціоністка Олена Луцька розповіла, що робити в такому випадку.

Згідно з дослідженнями, проведеними на мишах, розчісування шкіри викликає низку імунних реакцій, кульмінацією яких є збільшення кількості активованих

Подряпини шкіри сприяють розвитку алергічних реакцій на їжу

Алергія | 01:30, 16.12.2022

Згідно з дослідженнями, проведеними на мишах, розчісування шкіри викликає низку імунних реакцій, кульмінацією яких є збільшення кількості активованих тучних клітин — імунних клітин, які беруть участь у алергічних реакціях — у тонкому кишечнику.

Почервоніння очей у вашої дитини може з’явитися з різних причин, від легкого кон’юнктивіту до більш серйозного увеїту. Ми можемо допомогти вам навчити

Чому у дитини червоні очі?

Дитина | 00:30, 13.12.2022

Почервоніння очей у вашої дитини може з’явитися з різних причин, від легкого кон’юнктивіту до більш серйозного увеїту. Ми можемо допомогти вам навчитися визначати симптоми важких станів, щоб ви знали, коли викликати лікаря.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: