Кишенькові гроші для дитини: коли давати?

Adoption
Date
  • 370 Переглядів
Пропонуємо вам список простих правил, які допомагають виховати фінансову грамотність у дитини.

9812_284-620x385kll.jpg (26.67 Kb)

Оптимальний вік
 
Для перших кишенькових грошей оптимальними вважаються 6 років. Звичайно, можна давати і раніше, якщо дитина виявляє таке бажання і виявляє ознаки самостійності.
 
Однак тоді варто вчити дитину самостійно говорити з продавцями і здійснювати покупки. Можливо, дитина захотіла сама накопичити на жадану іграшку - такі пориви потрібно заохочувати з раннього віку, так як вони вчать цінувати гроші.
 
Скільки давати
 
Точну цифру мало хто береться називати, а ось фактори, від яких вона залежить, назвати можна. Це, перш за все, фінансове становище сім'ї, середній рівень необхідних витрат і середня сума кишенькових грошей у однолітків.
 
В принципі достатньо знати середню ціну на їжу в шкільній їдальні і вже відштовхуватися від неї.
 
Фахівці рекомендують згодом збільшувати розмір грошей, але при цьому видавати їх рідше. Так дитина навчиться їх грамотно розподіляти, розставляти пріоритети і не витрачати все в один присід. Якщо ж це дошкільник, то сума залежить від можливостей сім'ї і того, на що дитина хоче їх витрачати.
 
Обговоріть правила
 
Обговоріть з дитиною, як часто ви будете давати їй гроші і скільки. Бажано робити це раз на кілька днів, якщо дитина ще маленька. Після 12 років вже можна давати гроші раз на тиждень. Але це питання індивідуальних переваг.

Головне - не міняйте правил без необхідності і пояснень. Якщо вже довелося, то поясніть дитині всі обставини, постарайтеся домогтися розуміння, а не ставте просто перед фактом.
 
Гроші - необхідність, але не нагорода
 
Робити з грошей "винагороду" за хорошу поведінку або оцінки краще не варто. За них можна дати дитині бонус у вигляді похвали, але її поведінка аж ніяк не повинна позначатися на наявності чи відсутності у неї кишенькових грошей.
 
Адже це не торги і не ринок, де батько "купує" у дитини хорошу поведінку і позбавляє грошей при її відсутності. Тому, якщо кишенькові гроші необхідні дитині зважаючи на її вік, то вони повинні їй видаватися.
 
Не давайте слабину
 
Якщо дитина захопилася і спустила всю дану їй суму за один присід, то поборіть в собі бажання компенсувати її. Така поведінка тільки розбалує дитину, замість того щоб навчити витрачати свої гроші раціонально. Такі випадки неминучі і дуже корисні, так як допоможуть їй зрозуміти всю відповідальність, пов'язану з володінням грішми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гроші, діти і гроші, кишенькові гроші, психологія дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Деякі діти пітніють, коли засинають, інші ж продовжують рясно пітніти всю ніч настільки, що і одяг, і навіть постіль чада можуть ставати вологими.

Чому дитина потіє вночі?

Дитина | 10:00, 18.09.2018

Деякі діти пітніють, коли засинають, інші ж продовжують рясно пітніти всю ніч настільки, що і одяг, і навіть постіль чада можуть ставати вологими.

Gaumard Scientific спеціалізується на розробці роботів і симуляторів. Новий гуманоїд Pediatric HAL S2225, представлений компанією, є практично повною

Створено рободитину для дослідів

Дитина | 23:00, 17.09.2018

Gaumard Scientific спеціалізується на розробці роботів і симуляторів. Новий гуманоїд Pediatric HAL S2225, представлений компанією, є практично повною копією живої дитини у віці 5-ти років. Призначення рободитини - допомогти в навчанні медиків і випро

Настав новий навчальний рік, і чимало дітлахів змінило звичну атмосферу рідної школи на іншу, хтось через переїзд на нове місце проживання, хтось з ін

Як позбутися стресу при зміні школи?

Дитина | 17:00, 17.09.2018

Настав новий навчальний рік, і чимало дітлахів змінило звичну атмосферу рідної школи на іншу, хтось через переїзд на нове місце проживання, хтось з інших причин, в будь-якому випадку, це вимагає періоду деякої адаптації та асиміляції в іншому колекти

Методи, які зможуть зацікавити дитину до нових предметів в школі.

Способи, які покажуть, що фізика і хімія - це цікаво

Дитина | 15:30, 17.09.2018

Методи, які зможуть зацікавити дитину до нових предметів в школі.

Піклуватися про правильне харчування дитини необхідно з раннього віку, адже саме зараз починають формуватися її звички в їжі. Необхідно продумати кожн

Чим годувати малюка під час полудня?

Дитина | 12:30, 17.09.2018

Піклуватися про правильне харчування дитини необхідно з раннього віку, адже саме зараз починають формуватися її звички в їжі. Необхідно продумати кожний прийом їжі - так ви зможете уникнути спонтанних перекусів, які не дуже сприятливо впливають на ор

Тимчасову заборону на їжу з глютеном дитині можуть призначити в якості доповнення при лікуванні від діатезу, харчової алергії, інтоксикації організму,

Безглютенова дієта: чим годувати дитину?

Дитина | 10:00, 16.09.2018

Тимчасову заборону на їжу з глютеном дитині можуть призначити в якості доповнення при лікуванні від діатезу, харчової алергії, інтоксикації організму, в тому числі при глистовій інвазії.

Ви вирішили своїй дитині купити новий рюкзак в школу, але не влітку, а саме зараз. Тоді ми вам допоможемо у виборі.

Чи є небезпечний шкільний рюкзак для дитини?

Дитина | 01:40, 16.09.2018

Ви вирішили своїй дитині купити новий рюкзак в школу, але не влітку, а саме зараз. Тоді ми вам допоможемо у виборі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: