Кишенькові гроші для дитини: коли давати?

Adoption
Date
  • 427 Переглядів
Пропонуємо вам список простих правил, які допомагають виховати фінансову грамотність у дитини.

9812_284-620x385kll.jpg (26.67 Kb)

Оптимальний вік
 
Для перших кишенькових грошей оптимальними вважаються 6 років. Звичайно, можна давати і раніше, якщо дитина виявляє таке бажання і виявляє ознаки самостійності.
 
Однак тоді варто вчити дитину самостійно говорити з продавцями і здійснювати покупки. Можливо, дитина захотіла сама накопичити на жадану іграшку - такі пориви потрібно заохочувати з раннього віку, так як вони вчать цінувати гроші.
 
Скільки давати
 
Точну цифру мало хто береться називати, а ось фактори, від яких вона залежить, назвати можна. Це, перш за все, фінансове становище сім'ї, середній рівень необхідних витрат і середня сума кишенькових грошей у однолітків.
 
В принципі достатньо знати середню ціну на їжу в шкільній їдальні і вже відштовхуватися від неї.
 
Фахівці рекомендують згодом збільшувати розмір грошей, але при цьому видавати їх рідше. Так дитина навчиться їх грамотно розподіляти, розставляти пріоритети і не витрачати все в один присід. Якщо ж це дошкільник, то сума залежить від можливостей сім'ї і того, на що дитина хоче їх витрачати.
 
Обговоріть правила
 
Обговоріть з дитиною, як часто ви будете давати їй гроші і скільки. Бажано робити це раз на кілька днів, якщо дитина ще маленька. Після 12 років вже можна давати гроші раз на тиждень. Але це питання індивідуальних переваг.

Головне - не міняйте правил без необхідності і пояснень. Якщо вже довелося, то поясніть дитині всі обставини, постарайтеся домогтися розуміння, а не ставте просто перед фактом.
 
Гроші - необхідність, але не нагорода
 
Робити з грошей "винагороду" за хорошу поведінку або оцінки краще не варто. За них можна дати дитині бонус у вигляді похвали, але її поведінка аж ніяк не повинна позначатися на наявності чи відсутності у неї кишенькових грошей.
 
Адже це не торги і не ринок, де батько "купує" у дитини хорошу поведінку і позбавляє грошей при її відсутності. Тому, якщо кишенькові гроші необхідні дитині зважаючи на її вік, то вони повинні їй видаватися.
 
Не давайте слабину
 
Якщо дитина захопилася і спустила всю дану їй суму за один присід, то поборіть в собі бажання компенсувати її. Така поведінка тільки розбалує дитину, замість того щоб навчити витрачати свої гроші раціонально. Такі випадки неминучі і дуже корисні, так як допоможуть їй зрозуміти всю відповідальність, пов'язану з володінням грішми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гроші, діти і гроші, кишенькові гроші, психологія дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Переважно всі діти обожнюють надувати бульбашки, тому що вони переливаються всіма кольорами веселки, прозорі кульки викликали захват, і кожен намагавс

Як надути велику мильну бульбашку?

Дитина | 15:30, 15.11.2018

Переважно всі діти обожнюють надувати бульбашки, тому що вони переливаються всіма кольорами веселки, прозорі кульки викликали захват, і кожен намагався надути бульбашку більшу, ніж всі інші. Ми знаємо, як створити ідеальну й велику бульбашку.

Якщо дитина весь час вередує, доволі неслухняна, тоді вам потрібно дотримуватися декілька правил, що дитя перестало бути таким.

5 способів, щоб дитина слухалася батьків

Сімейні справи | 12:30, 15.11.2018

Якщо дитина весь час вередує, доволі неслухняна, тоді вам потрібно дотримуватися декілька правил, що дитя перестало бути таким.

Сьогодні, поряд з натуральними матеріалами (хутром і пухом), широко використовуються якісні синтетичні утеплювачі, такі як штучний пух- тінсулейт, хол

Які комбінезони найтепліші для дитини?

Одяг та мода | 10:00, 15.11.2018

Сьогодні, поряд з натуральними матеріалами (хутром і пухом), широко використовуються якісні синтетичні утеплювачі, такі як штучний пух- тінсулейт, холлофайбер, файбертек, поліфайбер, ізософт, файберскін. При чому, синтетичні наповнювачі зберігають те

Якщо дитина боїться здавати кров, що потрібно зробити, щоб допомогти їй справитися зі страхом - читайте далі.

Як допомогти дитині побороти страх здачі крові

Дитина | 15:30, 14.11.2018

Якщо дитина боїться здавати кров, що потрібно зробити, щоб допомогти їй справитися зі страхом - читайте далі.

Це, можливо, дивно, але дослідження американських вчених довело цікаву закономірність: найчастіше дитина «успадковує» число сексуальних партнерів, які

Чим більше партнерів було у матері, тим більше їх буде у її дитини

Мама | 12:30, 14.11.2018

Це, можливо, дивно, але дослідження американських вчених довело цікаву закономірність: найчастіше дитина «успадковує» число сексуальних партнерів, які були у його матері до пологів.

Більшість матерів задаються питанням, в якому віці краще всього це зробити, однак точної дати ніхто вам назвати не зможе. Проте, є деякі ознаки, які п

5 ознак, що пора відучувати дитину від спільного сну

Дитина | 10:00, 14.11.2018

Більшість матерів задаються питанням, в якому віці краще всього це зробити, однак точної дати ніхто вам назвати не зможе. Проте, є деякі ознаки, які передбачать, що пора переходити до роздільного сну.

Мило - це хімічний продукт, в який входять різні елементи, і якісь з них можуть викликати алергію у дитини, так і в дорослого.

У дитини алергія на мило: симптоми і лікування

Дитина | 17:00, 13.11.2018

Мило - це хімічний продукт, в який входять різні елементи, і якісь з них можуть викликати алергію у дитини, так і в дорослого.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: