Кишенькові гроші для дитини: коли давати?

Adoption
Date
  • 496 Переглядів
Пропонуємо вам список простих правил, які допомагають виховати фінансову грамотність у дитини.

9812_284-620x385kll.jpg (26.67 Kb)

Оптимальний вік
 
Для перших кишенькових грошей оптимальними вважаються 6 років. Звичайно, можна давати і раніше, якщо дитина виявляє таке бажання і виявляє ознаки самостійності.
 
Однак тоді варто вчити дитину самостійно говорити з продавцями і здійснювати покупки. Можливо, дитина захотіла сама накопичити на жадану іграшку - такі пориви потрібно заохочувати з раннього віку, так як вони вчать цінувати гроші.
 
Скільки давати
 
Точну цифру мало хто береться називати, а ось фактори, від яких вона залежить, назвати можна. Це, перш за все, фінансове становище сім'ї, середній рівень необхідних витрат і середня сума кишенькових грошей у однолітків.
 
В принципі достатньо знати середню ціну на їжу в шкільній їдальні і вже відштовхуватися від неї.
 
Фахівці рекомендують згодом збільшувати розмір грошей, але при цьому видавати їх рідше. Так дитина навчиться їх грамотно розподіляти, розставляти пріоритети і не витрачати все в один присід. Якщо ж це дошкільник, то сума залежить від можливостей сім'ї і того, на що дитина хоче їх витрачати.
 
Обговоріть правила
 
Обговоріть з дитиною, як часто ви будете давати їй гроші і скільки. Бажано робити це раз на кілька днів, якщо дитина ще маленька. Після 12 років вже можна давати гроші раз на тиждень. Але це питання індивідуальних переваг.

Головне - не міняйте правил без необхідності і пояснень. Якщо вже довелося, то поясніть дитині всі обставини, постарайтеся домогтися розуміння, а не ставте просто перед фактом.
 
Гроші - необхідність, але не нагорода
 
Робити з грошей "винагороду" за хорошу поведінку або оцінки краще не варто. За них можна дати дитині бонус у вигляді похвали, але її поведінка аж ніяк не повинна позначатися на наявності чи відсутності у неї кишенькових грошей.
 
Адже це не торги і не ринок, де батько "купує" у дитини хорошу поведінку і позбавляє грошей при її відсутності. Тому, якщо кишенькові гроші необхідні дитині зважаючи на її вік, то вони повинні їй видаватися.
 
Не давайте слабину
 
Якщо дитина захопилася і спустила всю дану їй суму за один присід, то поборіть в собі бажання компенсувати її. Така поведінка тільки розбалує дитину, замість того щоб навчити витрачати свої гроші раціонально. Такі випадки неминучі і дуже корисні, так як допоможуть їй зрозуміти всю відповідальність, пов'язану з володінням грішми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гроші, діти і гроші, кишенькові гроші, психологія дитини


Система Orphus



ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Основні принципи навчити дитину визначати час за годинником

Дитина | 15:30, 21.02.2019

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Американські медики виявили дивовижний зв'язок: виявляється, серед дітей з тонкою, пошкодженою зубною емаллю частіше зустрічається синдром дефіциту ув

По зубах дитини можна зрозуміти чи є у неї проблеми з психікою

Психологія | 12:30, 21.02.2019

Американські медики виявили дивовижний зв'язок: виявляється, серед дітей з тонкою, пошкодженою зубною емаллю частіше зустрічається синдром дефіциту уваги і гіперактивності. У них також підвищений ризик психічних розладів у майбутньому. Цей висновок б

Деякі мами категорично проти призначення та застосування будь-яких антибіотиків, а інші, навпаки, при перших симптомах невеликої застуди мчать до ліка

Антибіотики дітям до 3 років: які можна?

Хвороби | 10:00, 21.02.2019

Деякі мами категорично проти призначення та застосування будь-яких антибіотиків, а інші, навпаки, при перших симптомах невеликої застуди мчать до лікарів за рецептами .Не можна однозначно сказати хто правий, а хто ні. Ось що кажуть педіатри з цього п

Наукові співробітники розповіли, що під час проведення комплексних випробувань їм вдалося дізнатися, чому діти не дуже полюблять вживати овочі і фрукт

Чому діти не люблять їсти фрукти й овочі

Дитина | 17:00, 20.02.2019

Наукові співробітники розповіли, що під час проведення комплексних випробувань їм вдалося дізнатися, чому діти не дуже полюблять вживати овочі і фрукти.

Академіки з Інституту психології, який знаходиться в Каліфорнії, запевняють, що діти виростають егоїстами через необмежений доступу до грошей.

Чому діти виростають егоїстами

Дитина | 15:30, 20.02.2019

Академіки з Інституту психології, який знаходиться в Каліфорнії, запевняють, що діти виростають егоїстами через необмежений доступу до грошей.

В основі кожного явища лежить якась причина. Так і зі страхом, він не буває безпідставним.

Чому у дітей з'являються страхи

Сімейні справи | 14:00, 20.02.2019

В основі кожного явища лежить якась причина. Так і зі страхом, він не буває безпідставним.

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрі

Які казки читати дітям

Сімейні справи | 12:30, 20.02.2019

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрібно «остерігатися» книг, які приведуть до емоційного перенапруження і, можливо, викличуть бажання по

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: