Розвиток дитини 4-5 років

Adoption
Date
  • 413 Переглядів
Вік з 4 до 5 років надзвичайно цікавий і дуже відповідальний період, з точки зору розвитку дитини. Це час закінчення першої в житті дитячої кризи (криза 3 років) і початку активного інтелектуального, психологічного, емоційного і фізичного розвитку.
9241_rozvitok_ditini.jpg (28.45 Kb)


Мовлений розвиток дітей 4-5 річного віку нерозривно пов'язаний з їх інтелектуальним розвитком.

Значно поліпшується техніка вимови навіть складних звуків, дикція стає чіткіша.

Дитина безперешкодно користується особливостями мови, наприклад, з легкістю імітуючи голоси тварин. У промові з'являється виражена тональність. Це можна спостерігати при переказі, коли персонажі «нагороджуються» різними голосами і інтонаціями.

Найвідчутніше збільшується і словниковий запас дитини. Це особливо помітно в разі активної участі з боку батьків - читання книг, ведення бесід з дитиною про пристрій навколишнього світу, проведення розвиваючих занять і так далі.

У промові дитини активно використовується елемент порівняння, наприклад, шумить, як вітер або дзюрчить, як вода.

При переказі текстів, в мові закріплюються складні, розгорнуті пропозиції.

Що стосується інтелектуального розвитку, можна відзначити появу і закріплення у дитини цілого ряду нових навичок і умінь.

4-5 років - період активного руху, коли дитина вже досить опанувала власне тіло і виробився навик координації руху. Дитині життєво необхідний рух в будь-яких її проявах - рухливі ігри, фізичні вправи, прогулянки та інше. За допомогою фізичного навантаження дитина може скинути інтелектуальне (від навчальних занять) або емоційне напруження, пов'язане зі спілкуванням між дітьми.

Цей віковий період може характеризуватися серйозними змінами в рості і вазі дитини. Без постійного фізичного навантаження, вага дитини буде непомітно рости, що, в кінцевому підсумку, призведе до проблем в роботі ендокринної та імунної системи. В 4 роки дитина вже добре бігає, готова виконувати нескладні гімнастичні вправи - стійку на одній нозі, «місток», біг з перешкодами тощо.

Пам'ятайте, що дитині також необхідні періоди відпочинку. Фізичні вправи, в цей час, можна замінити більш тривалими прогулянками на свіжому повітрі або часом, проведеним всією сім'єю в басейні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток дитини, мовлення дитини, психологічне здоров'я


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Наукові співробітники розповіли, що під час проведення комплексних випробувань їм вдалося дізнатися, чому діти не дуже полюблять вживати овочі і фрукт

Чому діти не люблять їсти фрукти й овочі

Дитина | 17:00, 20.02.2019

Наукові співробітники розповіли, що під час проведення комплексних випробувань їм вдалося дізнатися, чому діти не дуже полюблять вживати овочі і фрукти.

Академіки з Інституту психології, який знаходиться в Каліфорнії, запевняють, що діти виростають егоїстами через необмежений доступу до грошей.

Чому діти виростають егоїстами

Дитина | 15:30, 20.02.2019

Академіки з Інституту психології, який знаходиться в Каліфорнії, запевняють, що діти виростають егоїстами через необмежений доступу до грошей.

В основі кожного явища лежить якась причина. Так і зі страхом, він не буває безпідставним.

Чому у дітей з'являються страхи

Сімейні справи | 14:00, 20.02.2019

В основі кожного явища лежить якась причина. Так і зі страхом, він не буває безпідставним.

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрі

Які казки читати дітям

Сімейні справи | 12:30, 20.02.2019

Батькам при виборі казки варто враховувати вік і характер дитини. Але при всіх розбіжностях дітей результат повинен бути один - радість. Батькам потрібно «остерігатися» книг, які приведуть до емоційного перенапруження і, можливо, викличуть бажання по

У дітей ще не достатньо сильні захисні бар'єри шлунково-кишкового тракту, і тому саме вони легка здобич для гельмінтів. Звідки вони беруться і як прот

Як вберегти дитину від глистів?

Дитина | 10:00, 20.02.2019

У дітей ще не достатньо сильні захисні бар'єри шлунково-кишкового тракту, і тому саме вони легка здобич для гельмінтів. Звідки вони беруться і як протистояти їм?

Команда академіків з Наукового центру дітей РАМН провела цікавий експеримент, в ході якого їм вдалося з'ясувати, чому сучасні діти мають слабке здоров

Чому теперішні діти мають низький ріст і слабке здоров'я

Дитина | 15:30, 19.02.2019

Команда академіків з Наукового центру дітей РАМН провела цікавий експеримент, в ході якого їм вдалося з'ясувати, чому сучасні діти мають слабке здоров'я і низький ріст.

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Правила стосовно подорожей з дітьми

Сімейні справи | 14:00, 19.02.2019

Декілька порад для батьків, які їдуть з дитиною у подорож.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: