Розвиток дитини 4-5 років

Adoption
Date
  • 196 Переглядів
Вік з 4 до 5 років надзвичайно цікавий і дуже відповідальний період, з точки зору розвитку дитини. Це час закінчення першої в житті дитячої кризи (криза 3 років) і початку активного інтелектуального, психологічного, емоційного і фізичного розвитку.
9241_rozvitok_ditini.jpg (28.45 Kb)

Мовлений розвиток дітей 4-5 річного віку нерозривно пов'язаний з їх інтелектуальним розвитком.

Значно поліпшується техніка вимови навіть складних звуків, дикція стає чіткіша.

Дитина безперешкодно користується особливостями мови, наприклад, з легкістю імітуючи голоси тварин. У промові з'являється виражена тональність. Це можна спостерігати при переказі, коли персонажі «нагороджуються» різними голосами і інтонаціями.

Найвідчутніше збільшується і словниковий запас дитини. Це особливо помітно в разі активної участі з боку батьків - читання книг, ведення бесід з дитиною про пристрій навколишнього світу, проведення розвиваючих занять і так далі.

У промові дитини активно використовується елемент порівняння, наприклад, шумить, як вітер або дзюрчить, як вода.

При переказі текстів, в мові закріплюються складні, розгорнуті пропозиції.

Що стосується інтелектуального розвитку, можна відзначити появу і закріплення у дитини цілого ряду нових навичок і умінь.

4-5 років - період активного руху, коли дитина вже досить опанувала власне тіло і виробився навик координації руху. Дитині життєво необхідний рух в будь-яких її проявах - рухливі ігри, фізичні вправи, прогулянки та інше. За допомогою фізичного навантаження дитина може скинути інтелектуальне (від навчальних занять) або емоційне напруження, пов'язане зі спілкуванням між дітьми.

Цей віковий період може характеризуватися серйозними змінами в рості і вазі дитини. Без постійного фізичного навантаження, вага дитини буде непомітно рости, що, в кінцевому підсумку, призведе до проблем в роботі ендокринної та імунної системи. В 4 роки дитина вже добре бігає, готова виконувати нескладні гімнастичні вправи - стійку на одній нозі, «місток», біг з перешкодами тощо.

Пам'ятайте, що дитині також необхідні періоди відпочинку. Фізичні вправи, в цей час, можна замінити більш тривалими прогулянками на свіжому повітрі або часом, проведеним всією сім'єю в басейні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток дитини, мовлення дитини, психологічне здоров'я


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вченими з Пенсільванського університету була створена нова наукова робота, яка довела користь вживання риби в повсякденному раціоні.

Рибна дієта покращує дитячий сон і інтелект

Дитина | 17:00, 17.10.2018

Вченими з Пенсільванського університету була створена нова наукова робота, яка довела користь вживання риби в повсякденному раціоні.

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університ

Взуття впливає на фізичні здібності дітей

Дитина | 15:30, 17.10.2018

Виявляється, взуття, яке ми носимо в дитинстві, впливає на наші фізичні здатності в майбутньому. До такого висновку прийшли вчені з Йенского університету (Німеччина), провівши дослідження.

Виявилося, діти, які здатні обманювати своїх батьків і вчителів, мають більш високі розумові здібності.

Чому брехня корисно впливає на дітей?

Дитина | 14:00, 17.10.2018

Виявилося, діти, які здатні обманювати своїх батьків і вчителів, мають більш високі розумові здібності.

Мама 6-річної дівчинки з Великобританії задала питання в соціальній мережі для батьків

Першокласниця вирішила зробити собі епіляцію

Косметологія | 14:00, 16.10.2018

Мама 6-річної дівчинки з Великобританії задала питання в соціальній мережі для батьків "Mumsnet". Жінка запитала у користувачів поради з приводу епіляції для своєї доньки - незважаючи на юний вік, дівчинка стала соромитися свого зовнішнього вигляду.

Американські учені рекомендують обов'язково укладати дітей спати після обіду - такий відпочинок позитивно впливає на навчання, на пам'ять дитини і її

Як зробити дитину відмінником?

Навчання | 10:00, 16.10.2018

Американські учені рекомендують обов'язково укладати дітей спати після обіду - такий відпочинок позитивно впливає на навчання, на пам'ять дитини і її успішність.

Як прикус впливає на здоров'я - читайте далі.

Проблеми з прикусом у дитини

Дитина | 09:30, 16.10.2018

Як прикус впливає на здоров'я - читайте далі.

Споживання цукру призводить дітей до жахливих вчинків

Дитина | 17:00, 15.10.2018

Діти і підлітки 11-15 років, які споживають занадто багато цукру, частіше бувають агресивними, п'ють, курять і відрізняються поганою поведінкою в цілому, відзначає "The Daily Mail". Як показало дослідження, діти майже в 3,5 рази частіше знущалися над

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: