Дитина - пасивний курець: чим шкідливе вдихання диму

Adoption
Date
  • 2864 Переглядів
Як під час розвитку в уробі мами, так і після пологів

5535_9.jpeg (37.64 Kb)


Ми всі знаємо, що пасивне куріння завдає не меншої шкоди здоров'ю, ніж активне, але рідко коли замислюємося, що пасивними курцями можуть бути діти - під час свого внутрішньоутробного розвитку, якщо погану звичку паління має батько чи хтось з рідних майбутньої мами, а також після пологів.

Якщо курець - сама мама, то вона ставить малюка на ранніх термінах виношування в небезпечну ситуацію, коли захисний бар'єр, а саме плацента, ще не сформувався. На цій стадії містяться в тютюновому димі і вдихувані майбутньою мамою шкідливі речовини можуть вплинути на процес закладки і розвитку нервової трубки у малюка. Крім того, збільшується ризик порушень у розвитку головного мозку.

На більш пізніх термінах вагітності ситуація створюється не менш серйозна. Здавалося б, плацента повинна хоча б частково затримувати шкідливі речовини, але працювати в умовах «задимлення» їй стає набагато складніше. Кожна затяжка супроводжується потужним судинним спазмом.

Лікарі наголошують: у жінок, що палять на 19% і на 33% вища ймовірність передчасних пологів. Ще у них частіше народжуються діти з вадами серця, косоокістю, дефектами розвитку носоглотки. Якщо майбутня мама викурює більше 10 сигарет в день, то в два рази підвищується ризик народження малюка з низькою вагою (при цьому в 2,2 рази частіше вага новонароджених виявляється нижче 2,5 кг). Ці відхилення від норми пов'язані з тим, що містяться в тютюновому димі оксид вуглецю і нікотин негативно впливають на ріст і розвиток майбутньої дитини. Ті ж самі порушення можуть статися і в тому випадку, якщо вагітна жінка стає пасивним курцем.

Якщо малюк стає пасивним курцем після народження, його здоров'я теж опиняється під загрозою. Якщо один з членів сім'ї викурює в квартирі 1-2 пачки сигарет в день, нікотину в сечі малюка буде стільки ж, скільки в 2-3 сигаретах. У таких дітей частіше розвиваються респіраторні захворювання, запалення легенів, нічний кашель і бронхіти. Було також встановлено, що нікотин і інші токсичні частки тютюнового диму сприяють появі всіляких алергічних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, пасивне куріння


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: