Як відрізнити гіперактивність дитини від інших порушень

Adoption
Date
  • 8531 Переглядів
Точний діагноз вдається встановити не одразу

8511_1118189c512f84da12fce90d205161d4_shutterstock_111282158.jpg (42.27 Kb)


Гіперактивність проявляється в нездатності малюка до самоконтролю, однак діяти в повній мірі усвідомлено дитина вчиться не раніше 5-7 років. Це означає, що поставити діагноз можна тільки після 4,5-5 років. До цього часу всі діти багато рухаються, неохоче слухаються батьків, нерідко порушують правила.

Важливо також не плутати гіперактивність з невихованістю або змінами в поведінці на тлі стресової ситуації, оскільки в останніх двох випадках нетиповими витівками малюк намагається повідомити дорослим про свою проблему.

У гіперативності є три головних симптоми: труднощі з концентрацією уваги, імпульсивна поведінка, підвищена рухова активність. У маленьких дітей межа між нормою і відхиленням розмита, і оцінювати ці параметри повинен лікар.

1. Підвищена рухова активність проявляється в тому, що після 4 років малюк не може і хвилини посидіти спокійно: він раз у раз вискакує зі стільця, постійно кудись зривається і тікає. Його рухи здаються надмірними і неорганічно. Особливо яскраво контраст помітний на дитячому майданчику. Але в більш ранньому віці ці симптоми не повинні насторожувати.

2. Імпульсивність означає нездатність дотримуватися прийнятих в сім'ї або в іншому колективі правил. З звичайним малюком завжди можна домовитися, а от гіперактивний малюк робить тільки те, що йому хочеться. При цьому він прекрасно розуміє, про що його просять, але не може впоратися зі своїми емоціями. Якщо після 4,5 року малюк не відчуває рамок, це привід задуматися.

3. Труднощі з концентрацією уваги у дітей до 5 років проявляються в тому, що вони не можуть довести розпочату справу до кінця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, гіперактивність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: