Як батькам знати, що у дитини стрес і як їй допомогти?

Adoption
Date
  • 26 Переглядів
Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить розуміння у мами з татом. Як батькам розпізнати стрес у своєї дитини?

9617_3.jpg (27.3 Kb)


Невелика кількість стресу може бути навіть позитивною. Адже це вважається емоційним струсом. Однак варто пам'ятати, що надмірний стрес впливає не тільки на поведінку, а й на здоров’я дитини.

Які ознаки стресу у дитини

► Дошкільнята в більшості випадків погано сплять і їдять, неконтрольовано плачуть, відчувають злість, дратівливість і тривогу.

► Дітям молодшого шкільного віку характерне помітне погіршення успішності, засмучення або бентеження. Також у них може виникнути небажання йти до школи, піти спати або брати участь в спільних заняттях.

Яскравою ознакою стресу можуть бути постійні нічні кошмари, непослух, агресія або часте роздратування. При цьому батькам може здатися, що у дитини поганий настрій. Проте якщо це відбувається регулярно, не виключено, що йдеться про стрес.

► У дітей середнього і старшого шкільного віку також знижується успішність, змінюється режим сну і харчування. Проте можуть виникнути такі серйозні проблеми, як вживання алкоголю або наркотиків, часті скарги на фізичний стан, одержимість питанням своєї ваги, прояви агресії або жорстокості.

Що робити батькам
Найбільш поширені причини стресу у дитини:

- недовірливі взаємини з близькими;
- відсутність підтримки;
- великі зміни в сім'ї (розлучення, переїзд або народження дитини);
- надмірно щільний графік;
- "синдром відмінника" або острах зробити помилку, острах незадовільної оцінки;
- нездатність опанувати шкільним матеріалом.

Для того, щоб допомогти дитині побороти ці проблеми, доведеться докласти чимало зусиль. Для початку батькам варто поспілкуватися з дитиною. Обговорити все, що її бентежить і намагатися підтримати дитину, наскільки це можливо. Важливо при цьому спробувати утриматися від критики.

Розуміння з боку батьків — один з головних чинників, який може вплинути на стан дитини та допомогти їй вийти зі стресу. Саме тому потрібно більше часу приділяти розмовам і спільній активності. Наприклад, це може бути похід в кіно, боулінг, атракціони.

Якщо спроби подолати проблему за допомогою розмов не приносять результату: дитина стає замкнутою, більш нещасною або пригніченою, має проблеми в школі, з друзями або родиною, не може контролювати свою поведінку або гнів — тоді зверніться до фахівця.

Психологи також радять пам’ятати про те, що батьки є головним прикладом для дитини. Насамперед робіть все можливе, щоб тримати власний стрес під контролем й керувати ним здоровим способом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, стрес


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку

Які слова син має почути від мами?

Мама | 12:00, 26.02.2021

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку "крутого" хлопця. Така фраза у майбутньому допоможе вистояти проти важких життєвих ситуацій та стати душевно стійкою дорослою людиною.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам пер

У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Профілактика і лікування | 08:00, 26.02.2021

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступо

4 хитрощі, як вкласти дитину спати

Дитина | 07:00, 26.02.2021

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступово та повільно готувати дитину до сну. Наприклад, батьки можуть доєднатися до гри малечі та сказати,

Як пасивне куріння шкодить дитині?

Дитина | 06:20, 26.02.2021

Діти змушені бути пасивними курцями, якщо їхні батьки курять.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: