5 грубих помилок у вихованні хлопчиків

Adoption
Date
  • 439 Переглядів
Деякі батьки допускають у вихованні синів помилки, які не дозволяють їм перетворитися в справжніх чоловіків. Яких правил потрібно дотримуватися при вихованні хлопчиків? І чого слід уникати батькам, які виховують синів? Читайте, що говорять про це провідні психологи.

3640_11.jpg (29.41 Kb)

Але перш ніж розглядати основні батьківські помилки, дорослим важливо пам’ятати про те, що діти завжди наслідують приклад мами і тата. Якщо слова дорослих розходяться з їх діями, то чого очікувати від дитини?

Які помилки часто допускають батьки при вихованні синів?
1. Гіперопіка
Особливо надмірно опікати своїх синів люблять мами, вони жертвують заради дітей всім і дуже пишаються своїм вчинком. Але така тактика поведінки матері вкрай небезпечна для майбутнього чоловіка. Якщо мама завжди все вирішує за сина, виконує за нього важку роботу, оберігає від будь-яких складнощів, то він зросте не впевненим у собі, безініціативним і слабохарактерним чоловіком, який буде вважати, що всі навколо йому щось винні.

Батьки, безумовно, повинні піклуватися про своїх дітей, але при цьому не можна пригнічувати прояв самостійності дітей. Справжня любов – це прийняття людини з усіма її позитивними і негативними якостями. Синів не можна надмірно опікати, нехай вони самі пройдуть через труднощі і отримають свій досвід. Це не означає, що батькам зовсім не потрібно брати участь у вихованні дитини, це означає, що дорослим слід пояснити, як правильно поводитися з небезпечними предметами (колючими, ріжучими), як правильно плавати, кататися на ковзанах, боксувати та інше.

2. Спроба заміни батька
На жаль, багато матерів змушені виховувати синів поодинці і вони намагаються замінити їм обох батьків Але таким мамам потрібно розуміти, що стати татами вони не зможуть ніколи, вони повинні залишатися жіночними і не спотворювати поняття дитини про людей протилежної статі. Ще одна поширена ситуація, коли жінки намагаються знайти заміну біологічному батькові, і вибирають будь-якого чоловіка, навіть не замислюючись про те, що його присутність в житті дитини може істотно вплинути на її майбутнє і часто не в кращу сторону.

Замість того щоб намагатися замінити батька або шукати іншого чоловіка, мамам потрібно залишатися жінками. Тобто намагатися частіше просто просити сина про допомогу, вчити його займатися домашніми справами, дарувати відчуття, що він може подолати будь-яку перешкоду. Дуже корисне спільне читання, особливо розповіді про героїв, які роблять благородні вчинки.

3. Осуд за будь-які провини
Хлопчаки частіше дуже непосидючі й допитливі, вони з малих років намагаються самоствердитися і продемонструвати свою самостійність. Але багато батьків припускаються помилки, коли лають дитину за найменшу провину. Особливо обурюють ситуації, коли батьки не вірять словам своєї дитини, таке «виховання» остаточно вбиває в хлопчика віру в свої сили і підриває довіру до батьків.

Дорослим потрібно пам’ятати, що дитина потребує прийняття і співчуття, вона має право робити помилки, як і будь-який інший чоловік. Якщо дитина поводиться неправильно, не варто її лаяти, потрібно розповісти про те, які наслідки її поведінки можуть бути. Важливо також завжди хвалити хлопчика за успіхи, це найефективніший спосіб коригування його поведінки.

4. Заборони
Хлопчики повинні розвиватися всебічно, це нормально, якщо вони цікавляться мотоциклами, скейтбордами та іншими «страшними», на думку батьків, речами. Чоловіки знаходять себе тоді, коли мають можливість спробувати свої сили в різних напрямках. Якщо батьки будуть придушувати такі інтереси, то можуть просто «зламати» сина, він буде незадоволений не тільки собою, але і всім оточуючим світом. Зрозуміло, це не означає, що потрібно заохочувати повну свободу дитини, особливо підлітка і дозволяти йому вплутуватися в різні небезпечні ситуації, просто потрібно вчити його брати відповідальність за свої вчинки, бути організованим і дисциплінованим.

Дуже корисно з 4-5 років залучати дитину до домашніх справ (полити грядки, прибрати іграшки), робототехніки, випалювання та інших чоловічих занять.

5. Відсутність правильного особистого прикладу.
Діти копіюють поведінку батьків, але дорослі про це часто забувають. Як тато стовиться до мами, так і хлопчик будуватиме взаємостосунки з дівчатками. Якщо мама буде ставитися до тата нешанобливо, то син буде також відноситися до самого себе. Ніякі моралі не вплинуть на дитину, якщо вона буде рости в сім’ї, де між батьком і матір’ю складні стосунки. Хлопцям важливо відчувати довіру і безмежну любов матерів, а також підтримку батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, син


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виховування дітей один із найскладніших процесів після створення сім’ї. Дві емоційно зрілі особи вирішують, що готові створити на цей світ ще одну под

Як заохотити дітей ходити в школу ?

Дитина | 23:03, 30.03.2023

Виховування дітей один із найскладніших процесів після створення сім’ї. Дві емоційно зрілі особи вирішують, що готові створити на цей світ ще одну подібну собі меншу копію, проте чи здогадуються вони про майбутні труднощі з якими можуть зустрітися ?

Згідно з дослідженням вчених Університету Східної Фінляндії, існує зв’язок між вищим рівнем вітаміну D у сироватці крові та нижчим рівнем холестерину

Високий рівень вітаміну D пов'язаний зі зниженням рівня холестерину у дітей

Вітаміни | 23:00, 30.03.2023

Згідно з дослідженням вчених Університету Східної Фінляндії, існує зв’язок між вищим рівнем вітаміну D у сироватці крові та нижчим рівнем холестерину в плазмі дітей молодшого шкільного віку.

Молочниця – це стан, який виникає, коли природні дріжджові грибки в організмі активно ростуть, і порушується баланс флори. Це може статися будь-де на

Молочниця у підлітків

Дитина | 08:30, 30.03.2023

Молочниця – це стан, який виникає, коли природні дріжджові грибки в організмі активно ростуть, і порушується баланс флори. Це може статися будь-де на тілі, але найчастіше у вологих областях, таких як рот і статеві органи. Молочниця може виникнути нав

Кукурудза - це одна з найбільш популярних овочевих культур у світі. Містить багато вітамінів та мінералів, які є корисними для дітей та дорослих. Одна

Чим шкідлива консервована кукурудза для дітей?

Дитина | 01:30, 29.03.2023

Кукурудза - це одна з найбільш популярних овочевих культур у світі. Містить багато вітамінів та мінералів, які є корисними для дітей та дорослих. Однак консервована кукурудза може мати певні шкідливі ефекти для дітей.

Батькам дітей після двох років краще почати поступово відмовлятися від використання підгузків, оскільки це загрожує досить серйозними захворюваннями о

Чому дітям після двох років підгузки не рекомендовані?

Дитина | 08:00, 27.03.2023

Батькам дітей після двох років краще почати поступово відмовлятися від використання підгузків, оскільки це загрожує досить серйозними захворюваннями органів сечостатевої системи дитини. Про це більш детально розповіла лікар-нефролог Львівської обласн

Психолог Іван Бачурін на майданчику медичного онлайн-ресурсу Бережи себе розповів, як помітити симптоми ПТСР у дитини.

Психолог пояснив, як помітити симптоми ПТСР у дитини

Психологія | 07:00, 27.03.2023

Психолог Іван Бачурін на майданчику медичного онлайн-ресурсу Бережи себе розповів, як помітити симптоми ПТСР у дитини.

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомля

Вчені: Боротися з істерикою дитини за допомогою гаджетів небезпечно для її психіки

Дитина | 05:00, 27.03.2023

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомляється, що в експерименті взяли участь 422 батьки, які звикли відволікати своїх дітей за допомогою пл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: