5 грубих помилок у вихованні хлопчиків

Adoption
Date
  • 254 Переглядів
Деякі батьки допускають у вихованні синів помилки, які не дозволяють їм перетворитися в справжніх чоловіків. Яких правил потрібно дотримуватися при вихованні хлопчиків? І чого слід уникати батькам, які виховують синів? Читайте, що говорять про це провідні психологи.

3640_11.jpg (29.41 Kb)

Але перш ніж розглядати основні батьківські помилки, дорослим важливо пам’ятати про те, що діти завжди наслідують приклад мами і тата. Якщо слова дорослих розходяться з їх діями, то чого очікувати від дитини?

Які помилки часто допускають батьки при вихованні синів?
1. Гіперопіка
Особливо надмірно опікати своїх синів люблять мами, вони жертвують заради дітей всім і дуже пишаються своїм вчинком. Але така тактика поведінки матері вкрай небезпечна для майбутнього чоловіка. Якщо мама завжди все вирішує за сина, виконує за нього важку роботу, оберігає від будь-яких складнощів, то він зросте не впевненим у собі, безініціативним і слабохарактерним чоловіком, який буде вважати, що всі навколо йому щось винні.

Батьки, безумовно, повинні піклуватися про своїх дітей, але при цьому не можна пригнічувати прояв самостійності дітей. Справжня любов – це прийняття людини з усіма її позитивними і негативними якостями. Синів не можна надмірно опікати, нехай вони самі пройдуть через труднощі і отримають свій досвід. Це не означає, що батькам зовсім не потрібно брати участь у вихованні дитини, це означає, що дорослим слід пояснити, як правильно поводитися з небезпечними предметами (колючими, ріжучими), як правильно плавати, кататися на ковзанах, боксувати та інше.

2. Спроба заміни батька
На жаль, багато матерів змушені виховувати синів поодинці і вони намагаються замінити їм обох батьків Але таким мамам потрібно розуміти, що стати татами вони не зможуть ніколи, вони повинні залишатися жіночними і не спотворювати поняття дитини про людей протилежної статі. Ще одна поширена ситуація, коли жінки намагаються знайти заміну біологічному батькові, і вибирають будь-якого чоловіка, навіть не замислюючись про те, що його присутність в житті дитини може істотно вплинути на її майбутнє і часто не в кращу сторону.

Замість того щоб намагатися замінити батька або шукати іншого чоловіка, мамам потрібно залишатися жінками. Тобто намагатися частіше просто просити сина про допомогу, вчити його займатися домашніми справами, дарувати відчуття, що він може подолати будь-яку перешкоду. Дуже корисне спільне читання, особливо розповіді про героїв, які роблять благородні вчинки.

3. Осуд за будь-які провини
Хлопчаки частіше дуже непосидючі й допитливі, вони з малих років намагаються самоствердитися і продемонструвати свою самостійність. Але багато батьків припускаються помилки, коли лають дитину за найменшу провину. Особливо обурюють ситуації, коли батьки не вірять словам своєї дитини, таке «виховання» остаточно вбиває в хлопчика віру в свої сили і підриває довіру до батьків.

Дорослим потрібно пам’ятати, що дитина потребує прийняття і співчуття, вона має право робити помилки, як і будь-який інший чоловік. Якщо дитина поводиться неправильно, не варто її лаяти, потрібно розповісти про те, які наслідки її поведінки можуть бути. Важливо також завжди хвалити хлопчика за успіхи, це найефективніший спосіб коригування його поведінки.

4. Заборони
Хлопчики повинні розвиватися всебічно, це нормально, якщо вони цікавляться мотоциклами, скейтбордами та іншими «страшними», на думку батьків, речами. Чоловіки знаходять себе тоді, коли мають можливість спробувати свої сили в різних напрямках. Якщо батьки будуть придушувати такі інтереси, то можуть просто «зламати» сина, він буде незадоволений не тільки собою, але і всім оточуючим світом. Зрозуміло, це не означає, що потрібно заохочувати повну свободу дитини, особливо підлітка і дозволяти йому вплутуватися в різні небезпечні ситуації, просто потрібно вчити його брати відповідальність за свої вчинки, бути організованим і дисциплінованим.

Дуже корисно з 4-5 років залучати дитину до домашніх справ (полити грядки, прибрати іграшки), робототехніки, випалювання та інших чоловічих занять.

5. Відсутність правильного особистого прикладу.
Діти копіюють поведінку батьків, але дорослі про це часто забувають. Як тато стовиться до мами, так і хлопчик будуватиме взаємостосунки з дівчатками. Якщо мама буде ставитися до тата нешанобливо, то син буде також відноситися до самого себе. Ніякі моралі не вплинуть на дитину, якщо вона буде рости в сім’ї, де між батьком і матір’ю складні стосунки. Хлопцям важливо відчувати довіру і безмежну любов матерів, а також підтримку батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, син


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У перший рік життя немовлята багато ростуть і правильне харчування є запорукою їх успішного розвитку. Ви завжди повинні змішувати дитячу суміш відпові

Неправильне змішування дитячої суміші: наслідки

Дитина | 09:00, 20.05.2022

У перший рік життя немовлята багато ростуть і правильне харчування є запорукою їх успішного розвитку. Ви завжди повинні змішувати дитячу суміш відповідно до інструкцій виробника. Неправильне змішування дитячої суміші пов’язане з небезпекою, а недотри

М’який звук хропіння вашої дитини може здатися вам чарівним, але, як батьки, ви можете почати хвилюватися, що це означає. У більшості випадків хропінн

Чому малюки хроплять?

Дитина | 08:30, 20.05.2022

М’який звук хропіння вашої дитини може здатися вам чарівним, але, як батьки, ви можете почати хвилюватися, що це означає. У більшості випадків хропіння в дитинстві не викликає занепокоєння. Часто це пов’язано з недорозвиненими вузькими дихальними шля

Присутність в організмі дитини глистів визначається аналізом на яйцеглисти. Проте, батьки можуть самі виявити черв'ячків в калі дитини. У такому випад

Лікуємо глисти у дітей правильно

Здоров'я | 08:00, 20.05.2022

Присутність в організмі дитини глистів визначається аналізом на яйцеглисти. Проте, батьки можуть самі виявити черв'ячків в калі дитини. У такому випадку дитині необхідне лікування від глистів. Універсального лікування не існує, тому спочатку потрібно

Недосконалість нервових закінчень кишечника часом викликає сильний біль у новонароджених, які можуть кричати через це протягом кількох годин. Дитячі к

Коли у новонародженої дитини проходять коліки?

Немовля | 07:00, 20.05.2022

Недосконалість нервових закінчень кишечника часом викликає сильний біль у новонароджених, які можуть кричати через це протягом кількох годин. Дитячі коліки турбують 85-90% всіх дітей, і допомогти малюкові практично неможливо, залишається тільки чекат

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду

Ознаки, що дитина виросте генієм

Дитина | 05:00, 20.05.2022

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бу

Дослідження, які проводили вчені Бостонської дитячої лікарні, показали, що нестача сну робить мозок дітей менш ефективним, не гнучким та стійким.

Дитяча звичка, яка шкодить мозку

Дитина | 00:30, 20.05.2022

Дослідження, які проводили вчені Бостонської дитячої лікарні, показали, що нестача сну робить мозок дітей менш ефективним, не гнучким та стійким.

Дітки вміють плавати з народження, головне - не згубити це вміння, а вдосконалювати. Тим паче, що воно корисне для здоров'я.

Немовлятам корисно займатися плаванням - медики

Немовля | 10:00, 19.05.2022

Дітки вміють плавати з народження, головне - не згубити це вміння, а вдосконалювати. Тим паче, що воно корисне для здоров'я.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: