«Шкідливе» покарання: як не зламати психіку дитини

Adoption
Date
  • 192 Переглядів
Покарання - найскладніша і спірна тема у вихованні дітей. Одні батьки карають дітей за будь-яку провину, інші вдаються до них тільки в крайніх випадках. Спробуємо розібратися, які прийоми можна використовувати, і на що їх можна замінити.

7505_pokarannya.jpg (28.8 Kb)

Навіщо потрібне покарання?

Покарання - частина виховання: воно слідує за порушенням правил і домовленостей. Так дитина засвоює прийняті в суспільстві закони і норми. Воно повинно відповідати певним правилам:

1. Покарання повинно бути неминучим. Воно має сенс тільки в тому випадку, якщо невідворотно настає при порушенні заборони або домовленості.

2. Карати можна тільки за те, що дитина контролює. Не варто карати за те, що вона занадто повільна, неакуратно їсть або страждає від нетримання. Це - особливості, змінити які без допомоги дорослих не можна. Також не можна карати за випадкові провини, наприклад, коли дитина розбила тарілку або пролила воду. Запропонуйте прибрати за собою і обговоріть, що робити, щоб це не повторювалося.

3. Покарання повинно бути адекватне проступку. Не варто однаково вичитувати дитину за двійку і розбите вікно. За дрібні витівки - дрібні покарання, за серйозні проступки - солідна прочуханка.

4. Покарання не може стосуватися базових речей. Не можна відбирати у дитини особистий простір, їжу, його речі, право на прогулянки і зустрічі з друзями. Доцільніше обмежувати в розвагах: походи в кафе, поїздки або час на гаджети (телевізор). Кишенькові гроші забирати теж не варто. Але їх можна використовувати на покриття витрат у разі навмисного заподіяння шкоди (наприклад, якщо дитина спеціально зіпсувала річ).

5. Хвалити треба частіше, ніж карати. Позитивні підкріплення працюють краще, ніж негативні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, прийоми виховання, вирішуємо проблеми, відносини в родині, покарання, заборонені прийоми


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Які поради слід дати мамі своїй вже дорослій доньці?

Важливі уроки від мами дорослій доньці

Дитина | 08:30, 05.12.2021

Які поради слід дати мамі своїй вже дорослій доньці?

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

На які речі звернути увагу при виборі няні для дитини?

Дитина | 08:00, 05.12.2021

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Дитина | 07:00, 05.12.2021

"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким.

Лайфхаки для зимового взуття, щоб не ковзати та не падати

Консультації | 00:30, 05.12.2021

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким. Ми пропонуємо сам прості, але досить ефективні лайфхаки для зимового взуття, аби не падати та вбере

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довги

Чому діти штовхаються в утробі матері?

Дитина | 17:00, 04.12.2021

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довгих спостережень вони з'ясували, навіщо діти штовхають матку?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашо

Секрети щастя, які варто запозичити у дітей

Дитина | 10:00, 04.12.2021

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: