«Після трьох вже пізно»: в якому віці слід активно розвивати дитину?

Adoption
Date
  • 200 Переглядів
Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого малюка. Не вміючи вибрати «золоту середину», вони кидаються з однієї крайності в іншу, то надаючи чадам повну свободу, то «закручуючи гайки» до межі.

26_pislya_3_rozvivati_koli.jpg (28.21 Kb)


Зрозуміло, що вирішувати, чи дійсно ранній розвиток вже необхідний дитині, вирішувати кожному з батьків самостійно, тим більше що у фахівців і донині думки з цього питання розходяться кардинально. Ми зі свого боку пропонуємо звернути увагу на книгу, присвячену даній темі і покликана допомогти вам зробити правильний вибір інтуїтивно.

«Після трьох вже пізно» - одна з таких «підказок». Вона написана в 1971 році, її автор - один із засновників корпорації Sony, японський інженер Масару Ібука.

В основі книги - ідея про те, що діти з народження дуже допитливі і пізнають світ набагато активніше, ніж дорослі. Ібука пропонує навчити дитину корисним навичкам в тому віці, коли йому це дається найлегше, тобто, з народження і до трьох років.

«Дитині у віці до трьох років неважко вивчити те, що його цікавить і вас не повинно турбувати кількість енергії і сил, витрачених при цьому», - пише Ібука.

«Зовсім необов'язково робити щось особливе, щоб сприяти ранньому розвитку вашої дитини. Найкраще для початку - створити гармонійні відносини між чоловіком і дружиною і приємну психологічну атмосферу дому.

Ібука закликає батьків звернути увагу не на складність інформації, а на форму її подачі відповідно до інтересів дитини і природнього середовища - тобто, на гру. Наприклад, він вважає, що можна прищепити малюкові любов до музики, лише включаючи регулярно в фоновому режимі класичні твори. А вивчення іноземної мови почати з мультфільмів, які дивиться дитина, тільки включаючи їх на іншу мову.

По суті, Ібука каже, що найголовніше - це не упустити момент і закласти грунтовний фундамент в дуже ранньому віці, коли у малюка активізуються здатність до запам'ятовування, творчий потенціал і тяга до розвитку. І саме від батьків залежить, чи зможе дитина в майбутньому розвинути індивідуальний дар в певній галузі, оскільки, за твердим переконанням автора, «формування здібностей і характеру дитини визначаються не генами, а вихованням і навколишнім середовищем».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні відносини, сімейна психологія, книжкова полиця, виховання дитини, дитина, мама і малюк, поради батькам


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть ві

Що не варто забороняти дітям?

Дитина | 19:00, 23.01.2022

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть від тих речей, які дитині потрібні для розвитку. Тому так часто ми чуємо на майданчику або у дитячій і

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Регулярний сніданок впливає на успішність школярів

Школярі | 12:00, 23.01.2022

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Вчені створили гаджет, який контролює сон немовлят

Немовля | 10:00, 23.01.2022

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Медики розповіли, які діти більше схильні до ожиріння

Здоров'я | 08:00, 23.01.2022

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Асоціація спортивних тренерів США рекомендує батькам обмежувати дітей від постійних тренувань в одному виді спорту. Експерти кажуть, що це може привес

Чому американські тренери радять захищати дітей від постійних занять спортом?

Здоров'я | 07:00, 23.01.2022

Асоціація спортивних тренерів США рекомендує батькам обмежувати дітей від постійних тренувань в одному виді спорту. Експерти кажуть, що це може привести до серйозних травм і професійного вигорання.

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

Хрипкий кашель у дитини без температури

Дитина | 00:30, 23.01.2022

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

У батьків і так повно турбот і справ, так ще й з дітьми треба пограти. Хтось грає самовіддано, від душі, а комусь катання м'ячика і годування ведмедів

Ігри з дітьми: як розважити дитину?

Дитина | 09:00, 22.01.2022

У батьків і так повно турбот і справ, так ще й з дітьми треба пограти. Хтось грає самовіддано, від душі, а комусь катання м'ячика і годування ведмедів невидимою кашею по сімдесят п'ять разів на день не приносить великого задоволення. Що тоді робити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: