3 вправи на розвиток слухової активності у дитини до року

Adoption
Date
  • 263 Переглядів
Слух дуже важливий для повноцінного розвитку дитини. Цей орган почуттів дозволяє активно пізнавати світ, а також за рахунок слуху формується мова. Важливо розвивати слухову активність з самого дитинства.

5513_sluh_rozv.jpg (21. Kb)

Малюки починають чути звуки ще в утробі. Приблизно з 20 тижня вагітності дітки чують шум в маминому животику. Після народження у дитини продовжує формуватися усвідомлене сприйняття звуку. Тому важливо робити різні вправи на розвиток слухової активності малюка. Саме тому пропонуємо вам прості вправи для вашого малюка.

Дзвіночок

Ця вправа виконується діткам від 25 днів.
Вам знадобиться: дзвіночок або музичний трикутник.

Покладіть дитину на спину, інструмент розташуйте над грудьми малюка приблизно на відстані 60-70 см. Зробіть кілька дзвінків, потім дайте звуку затихнути. Дитина повинна звернути увагу на джерело звуку і почати шукати його очима. Потім перемістіть інструмент вправо і вліво. Далі перемістіть дзвіночок або трикутник на відстань 80-100 см від центру, дзвонячи ним. Дитина повинна шукати джерело звуку, повертаючи голову в різні боки. Вправи проводять 2-3 рази на день протягом 3-4 днів. Потім роблять перерву на тиждень, після місяця життя малюка досить проводити вправу 1-2 рази в тиждень.

Брязкальце

Ця вправа підходить діткам старше 1 місяця.
Вам знадобляться: два брязкальця.

На відстані 60-70 см повісьте брязкальце-гірлянду, до неї кріпіть ще одну, яку дитина може зачепити - приблизно на відстані 7-10 см. Іграшки повинні бути дзвінкими. Смикніть за іграшку, дитина повинна звернути на неї увагу, намагаючись доторкнутися. Коли дитина затихає, знову тягніть за брязкальце, щоб воно задзвеніла. Така гра захоплює малюка приблизно на 5 хвилин. Через кілька днів поміняйте брязкальця місцями.

Яскрава іграшка

Ця вправа корисна дитині приблизно з 10 дня життя.
Вам знадобиться: яскрава іграшка, яка видає неголосний, м'який звук.

Іграшку помістіть в поле зору крихти (приблизно на відстані 60-70 см над особою). Покачуйте іграшку з невеликою амплітудою - 5-7 см. Наближайте і віддаляйте іграшку, водіть вправо і вліво. Якщо дитина втрачає її з поля зору, то починає орієнтуватися на її звук. Вправу проводять протягом 1-2 хвилин, кілька разів на день. Поступово збільшуйте час заняття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, ранній розвиток, домашній розвиток, розвиток дитини до року, слухова активність, розвиток слухової активності


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Психологія | 05:00, 29.05.2022

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з

До яких проблем з вигодовуванням можуть призвести пустушки?

Дитина | 01:30, 29.05.2022

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з ГВ.

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, біл

Червоні ясна у малюків: причини

Дитина | 00:30, 29.05.2022

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, більшість дітей мають певний ступінь гінгівіту.

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А

Дітям, які ростуть з бабусею і дідусем, дуже пощастило - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 28.05.2022

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А ще вони більш емоційно стабільні.

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в

Як тато впливає на формування особистості дитини?

Тато | 10:00, 28.05.2022

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в фольклорі? Він виступає майже чужою людиною, стороннім спостерігачем. Але і його роль у розвитку ди

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті

Цитати, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей

Дитина | 08:00, 28.05.2022

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті методи виховання, які застосовували до них. Але чи не були ті методи травматичними для дітей?

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: