Коли в Україні дітям робитимуть щеплення від коронавірусу?

Adoption
Date
  • 432 Переглядів
Дедалі більше країн світу починають пропонувати щеплення від Covid-19 дітям від 12 років.

4353_7.jpg (47.73 Kb)

Діти часто хворіють безсимптомно або з помірними симптомами, але, наприклад, у США число госпіталізацій дітей та підлітків зросло майже у п'ять разів з червня до серпня 2021 року. Це пов'язують з новим штамом Delta.

В Ізраїлі з усіх пацієнтів у важкому стані в жовтні діти становили 0,2-0,5% відсотків. Загалом з початку пандемії від Covid-19 в Ізраїлі померли 12 дітей.

Діти також мають певний ризик тривалих симптомів, головного болю та втоми, відомих як "довгий ковід".

З огляду на це вакцинація дітей віком 5-11 років, навіть тих, хто не має хронічних захворювань, має сенс, вважають дослідники.

Як свідчить вакцинація дітей в Ізраїлі, серйозних побічних ефектів практично немає.

Національна технічна група з питань імунопрофілактики рекомендує МОЗ зробити вакцину Pfizer доступною для дітей від 12 років. Про це повідомив голова НТГЕІ, імунолог Федір Лапій.

«Ми наголошуємо на важливості вакцинації дітей і проти інфекційних хвороб, які входять до Календаря щеплень. Перевірте свій календар щеплень, і перш ніж іти на вакцинацію проти COVID-19, провакцинуйте свою дитину від інших інфекційних хвороб», – наголосив Федір Лапій.

За словами Лапія, необхідно затвердити алгоритм, за яким дітей вакцинуватимуть проти коронавірусу.

«Є два нюанси. Перший полягає в тому, що на сьогодні, перед вакцинацією дитину має оглядати або лікар сімейної медицини, або педіатр. У мобільних бригадах можуть бути лікарі інших спеціальностей, терапевти... Де він (огляд – ред.) буде здійснений – у пункті щеплення чи, наприклад, в амбулаторії – це алгоритм, на який у НТГЕІ немає відповіді, це не наші повноваження», – каже експерт.

Дітей віком 12-17 років можна щепити виключно вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech, якщо дитина:

- має високий ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень від COVID-19 через супутні хвороби, зокрема онкопатології, та не має протипоказань до вакцинації
- переїжджає жити до країни, де для перетину кордону необхідний документ про вакцинацію
- виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний документ про вакцинацію
- є учасником міжнародних заходів в країні, де для перетину кордону або для участі необхідний документ про вакцинацію
- приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Comirnaty/Pfizer, Pfizer, вакцинація, щеплення, вакцина від коронавірусу, побічні дії від вакцинації, вакцинація дітей, COVID-19, коронавірус


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

На які речі звернути увагу при виборі няні для дитини?

Дитина | 08:00, 05.12.2021

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Дитина | 07:00, 05.12.2021

"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким.

Лайфхаки для зимового взуття, щоб не ковзати та не падати

Консультації | 00:30, 05.12.2021

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким. Ми пропонуємо сам прості, але досить ефективні лайфхаки для зимового взуття, аби не падати та вбере

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довги

Чому діти штовхаються в утробі матері?

Дитина | 17:00, 04.12.2021

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довгих спостережень вони з'ясували, навіщо діти штовхають матку?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашо

Секрети щастя, які варто запозичити у дітей

Дитина | 10:00, 04.12.2021

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити с

Вальгусна деформація стопи у дітей

Дитина | 08:30, 04.12.2021

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити стан дискомфорту та болю у малюка?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: