Поради батькам: Щоб дитина краще вчилася в школі

Adoption
Date
  • 4394 Переглядів
Ще тиждень - і українські діти сядуть за парти, або ж вчитимуться онлайн. І тут у кожної мами з татом виникає запитання - що робити, аби дитина мала бажання вчитися?

6750_5.jpg (39.53 Kb)

Деякі науковці вважають, що домашні обов’язки погіршують успішність у школі, тому що такі учні мають менше часу на домашні завдання.

Водночас інші вважають, що домашні обов’язки допомагають дітям стати більш незалежними, відповідальними і з часом позитивно впливають на результати навчання.

Чи впливають гуртки на успішність у навчанні? Під час дослідження якості початкової освіти з’ясували, що участь у будь-якому з гуртків позитивно впливає на результати дітей у навчанні.

Середній бал із математики та читання учасників дослідження був вищий у тих, які брали участь хоча б в одному із гуртків. Звісно, цей зв’язок двосторонній:

- батьки, які зацікавлені в тому, щоби дитина відвідувала гуртки, більше вкладаються в середовище й мотивують дітей до навчання.
- батьки, які цього не роблять, найімовірніше, або не мають таких можливостей, або ще не готові до такої повної комунікації з дитиною щодо освіти.

Тут варто говорити про відповідальність, незалежність, відчуття часу, вміння планувати свою роботу. Як у виконанні домашніх обов’язків, так і коли дитина відвідує гуртки, ці всі риси формуються, і це впливає на результати навчання, – каже Вакуленко.

За її словами, також гуртки – це відчуття приналежності до колективу, бажання комунікувати з його учасниками і поза межами колективу, в тому числі в навчанні.

Водночас у спортивних колективах, наприклад, формуються лідерські якості, бажання бути кращими, конкурентність. І дитина, яка хоче бути кращою в спорті, те саме хоче продемонструвати і в класі.

Є цікаве міжнародне дослідження якості читацької грамотності PIRLS – Progress in International Reading Literacy Study. Воно показує, що спільне читання з найперших років життя – дуже важливе, бо сприяє розширенню словникового запасу, розумінню природи людини, її поведінки тощо.

Також ці дослідження показують, що родини, в яких є книжки вдома, батьки в проводять багато часу за читанням і отримують задоволення від цього – там діти мають вищі результати навчання.

Чи є прямий зв’язок між навчальними результатами й читанням у молодшому віці? Діти, яким читали в дитинстві, мають вищі результати з читання.А це, очевидно, пізніше впливає на навчальні результати. Також, за словами експертів, дуже просто навчитися розв’язувати прості задачі з арифметики в початкові школі.

Чи виявляли взаємозв’язок між успішністю учнів і тим, чи це єдина дитина в сім’ї, чи в неї є старші брати й сестри? В Україні цього не досліджували, але було цікаве дослідження в Саудівській Аравії. Дослідники з’ясували, що хлопці, в яких є старші брат або сестра, мають кращі результати навчання.

Водночас американські дослідження стверджують, що старша дитина мотивує молодшу показувати кращі результати навчання. Адже створює здорову конкуренцію. І що часто середні діти тієї ж статі мають вищі результати навчання.

Шведське дослідження доводить, що сімейні традиції дозволяють дитині відчувати близькість, підтримку, приналежність до своєї родини та впливають позитивно на малечу

Адже якщо дитина перебуває в комфорті й відчуває підтримку, то її результати навчання будуть вищими. Просто тому, що вона може присвятити свої ресурси навчанню, а не стресам і проблемам.

Також вчені радять обговорювати з дітьми їхнє шкільне життя. Адже так ви можете попередити булінг (доведено, що дитина, яка є жертвою або ініціатором булінгу, має нижчі результати навчання). І обов’язково підтримуйте дитину в її починаннях.

Поради батькам учнів
– Найперше – створіть комфортні умови для навчання дитини. Почніть із місця вдома, де дитина навчається. Учень повинен мати місце, де її речі ніхто не чіпає, де вона може почуватися комфортно.
– Комп’ютери, планшети й ноутбуки насправді позитивно впливають на навчання. Тому якщо у вас є фінансова можливість, то важливо забезпечити дитину цією технікою. Особливо це потрібно при дистанційному навчанні.
– Обов’язково створіть атмосферу поваги до всього процесу навчання. Підтримуйте жагу дитини до знань насамперед своїм прикладом. Показуйте, що ви самі любите читати, що вам цікаво досліджувати світ.
– Наступне – не віддавайте дитину в школу раніше чи пізніше. Намагайтесь віддати її до дитячого садочку, якщо є можливість.
– Не робіть уроки за дитину. Якщо дитина потребує допомоги – робіть уроки з нею.
– Говоріть із дитиною про навчання. Це має бути змістовний діалог про те, що сталося.
– Не можна карати за погані оцінки. Тому що це формує величезний страх помилки, страх, що я отримаю погану оцінку – і вдома мені за це прилетить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, 1 вересня, успішність, щоб дитина добре вчилася


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомля

Вчені: Боротися з істерикою дитини за допомогою гаджетів небезпечно для її психіки

Дитина | 05:00, 27.03.2023

Команда вчених Медичного університету Мічигану в США під час дослідження з’ясувала, що відволікати дитину гаджетами шкідливо для її психіки. Повідомляється, що в експерименті взяли участь 422 батьки, які звикли відволікати своїх дітей за допомогою пл

У вас є багато питань, які можна виникнути, коли ви приносите дитину з пологового, але одне з найбільш важливих - це коли вперше потрібно піти до педі

Коли вперше прийти до педіатра з новонародженою дитиною?

Мама | 23:00, 26.03.2023

У вас є багато питань, які можна виникнути, коли ви приносите дитину з пологового, але одне з найбільш важливих - це коли вперше потрібно піти до педіатра?

Якщо ви застудилися, ви можете зробити багато кроків, щоб зменшити симптоми та почуватися краще, включаючи комфортну їжу, гарячий чай і використання б

Як позбутися від застуди у 1-місячної дитини?

Дитина | 19:00, 26.03.2023

Якщо ви застудилися, ви можете зробити багато кроків, щоб зменшити симптоми та почуватися краще, включаючи комфортну їжу, гарячий чай і використання безрецептурних ліків від застуди. Але стає складніше допомогти 1-місячній дитині боротися із симптома

Лікарка-педіатр Мічиганського університету здоров’я Сьюзан Вулфорд розповіла, в яких випадках батькам не варто поспішати давати дитині жарознижувальні

Лікарі розповіли, коли не потрібно давати дитині жарознижувальні і як полегшити її стан

Хвороби | 10:00, 26.03.2023

Лікарка-педіатр Мічиганського університету здоров’я Сьюзан Вулфорд розповіла, в яких випадках батькам не варто поспішати давати дитині жарознижувальні, та як полегшити її стан без ліків. Фахівчиня з дитячих хвороб зазначила, що, згідно з опитуванням,

Випорожнення є важливою складовою фізіологічного процесу у всіх людей, в тому числі й у новонароджених. Випорожнення видаляє непотрібні речовини з орг

Випорожнення новонароджених: норма та відхилення

Дитина | 08:30, 26.03.2023

Випорожнення є важливою складовою фізіологічного процесу у всіх людей, в тому числі й у новонароджених. Випорожнення видаляє непотрібні речовини з організму, а це забезпечує нормальну роботу органів та систем. В цій статті ми розглянемо, як часто має

Команда вчених Університетського коледжу Лондона під час дослідження з’ясувала, що недоношені діти не звикають до повторюваного помірного болю від мед

Недоношені діти не можуть звикнути до болю від процедур

Дитина | 08:00, 26.03.2023

Команда вчених Університетського коледжу Лондона під час дослідження з’ясувала, що недоношені діти не звикають до повторюваного помірного болю від медичних процедур у перші кілька тижнів життя. На думку вчених, у дітей, які з’явилися на світ раніше в

Дієтологиня Прія Тью сказала, що є деякі речі, про які слід пам’ятати, коли справа доходить до того, що ми готуємо для наших дітей.

5 помилок у харчуванні дітей

Дитяче харчування | 07:00, 26.03.2023

Дієтологиня Прія Тью сказала, що є деякі речі, про які слід пам’ятати, коли справа доходить до того, що ми готуємо для наших дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: