Як брак сну впливає на здоров'я підлітків?

Adoption
Date
  • 233 Переглядів
Вчені довели, що підлітки, які сплять менше восьми годин на добу, з більшою ймовірністю матимуть надмірну вагу або ожиріння порівняно зі своїми однолітками, які достатньо сплять.

5030_2.jpg (34.92 Kb)


Нове дослідження показує, що більшість підлітків не висипаються, і це пов'язано зі збільшенням ваги та ожирінням, це потенційно створює для них проблеми у майбутньому.

У дослідженні вивчався зв'язок між тривалістю сну та здоров'ям у 1229 іспанських підлітків. Вихідний середній вік учасників становив 12 років з рівною кількістю хлопчиків та дівчаток.

Сон вимірювався протягом семи днів за допомогою портативного активного трекера. Учасники були поділені на категорії з дуже коротким сном (менше 7 годин), з коротким сном (від 7 до 8 годин) та з оптимальним (8 годин і більше).

Надмірна вага та ожиріння визначали за індексом маси тіла. Дослідники розрахували безперервну оцінку метаболічного синдрому в діапазоні від негативних (більш здорових) до позитивних (нездорових) значень, які включали об'єм талії, артеріальний тиск, рівень глюкози та ліпідів у крові.

У 12 років лише 34% учасників спали не менше 8 годин на добу, а у 14 та 16 років цей показник знизився до 23% та 19% відповідно. Хлопчики зазвичай менше сплять. Підлітки, які спали найбільше, також мали якісніший сон, а це означало, що вони менше прокидалися вночі і проводили більшу частину часу уві сні порівняно з тими, хто спав менше. Поширеність надмірної ваги/ожиріння склала 27%, 24% та 21% у віці 12, 14 та 16 років відповідно.

Нині вчені вивчають, чи пов'язані звички поганого сну із надмірним часом перед екраном, що може пояснити, чому підлітки старшого віку сплять ще менше, ніж молодші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, підліток, сон, безсоння, здоров'я підлітків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Молочні кірки - це форма себорейного дерматиту, який буває у більше 10% немовлят і проходить у віці від 3 місяців до першого року життя. Наші бабусі в

Дерматологиня розповіла, що робити з молочними кірками в немовлят

Немовля | 12:10, 12.04.2024

Молочні кірки - це форма себорейного дерматиту, який буває у більше 10% немовлят і проходить у віці від 3 місяців до першого року життя. Наші бабусі вчили наших мам, а ті - нас, що дитинці потрібно змастити голову олійкою, а потім вичісувати гребінце

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: