Що потрібно знати батькам про емоційне здоров'я дитини

Adoption
Date
  • 373 Переглядів
Війна здійснює руйнівний вплив на емоційне здоров’я дитини. 60 відсотків дітей уже стали свідками або учасниками подій, які спричинили психологічну травму.

3010_12.jpeg (41.5 Kb)

Як подбати про емоційний захист школярів, знає педагогиня, психологиня і директорка дистанційної школи "Атмосферна школа" Тетяна Серебрянська.

"Емоційний стан впливає не лише на фізичне здоров’я школяра, а й на його бажання вчитися, – каже Тетяна Серебрянська. – Наприклад, позитивно налаштовані учні легше засвоюють матеріал. А учні, яких переповнюють негативні емоції, не можуть сконцентруватися, їм складно запам’ятати інформацію. Тому батьки та педагоги мають вчити дитину розрізняти емоції, щоб керувати ними правильно. Отримані навички захистять дитину від "емоційних гойдалок".

Позитивна атмосфера вдома
Найбільший вплив на емоційний стан школяра має атмосфера, яка панує у нього вдома. Якщо дитина почувається у безпеці поруч із рідними, не боїться бути покараною за те, що висловила свою думку або занадто емоційно відреагувала на подію – це позитивно впливає на її психічний стан. Тому робимо висновок: підтримка батьків, їхня адекватна та врівноважена реакція на поведінку школяра – запорука емоційної стабільності дитини.

"Ще одна порада. Щоб уникнути зайвого стресу, рекомендую батькам не дивитися та не обговорювати пов’язані з війною новини, коли поруч дитина", – радить Тетяна Серебрянська.

Правильна мотивація
Смартфони та інші ґаджети – невід’ємна частина життя сучасного школяра. Якщо у дитини є акаунт у Facebook, Instagram чи TikTok – її настрій може залежати від кількості вподобайок або дизлайків, які їй поставили друзі. Бажано контролювати те, що дописує дитина і за потреби підтримувати її. Впливають ґаджети й на мотивацію у навчанні. "Іноді діти не розуміють, навіщо вчити таблицю множення, якщо правильну відповідь можна поґуґлити в інтернеті, – розповідає психологиня. – Тут школярам варто пояснити, що людина без доступу до Мережі знає саме стільки, скільки встигла вивчити".

Якісна комунікація
Побудуйте якісну комунікацію зі своєю дитиною. Не обмежуйтеся черговим запитанням: "Як справи у школі?" Поцікавтеся, що нового дізнався школяр сьогодні, які предмети йому не сподобалися. Але зробіть це щиро. Діти добре розуміють, коли батьки дійсно хочуть почути інформацію, а коли роблять це просто заради форми. Якщо дитина не може впоратися із завданням – підтримайте її, спробуйте розв’язати його разом. Батьківська підтримка позитивно впливає на емоційний стан.

Моделювання ситуацій
Щоб підготувати дитину до ймовірних стресів, обговорюйте з нею різноманітні конфліктні ситуації, які можуть виникнути у школі. "Опишіть уявну ситуацію. Наприклад, з вашої дитини покепкували у шкільному чаті, – каже Тетяна Серебрянська. – Спочатку запитайте, як на кепкування реагуватиме син чи донька. А потім поясніть: впадати в розпач не варто. Треба заспокоїтися та проаналізувати ситуацію. Якщо хтось прагнув роздратувати дитину, навіщо робити йому таку послугу? Поясніть, що деякі речі можна проігнорувати або відповісти на них жартом, щоб не псувати собі настрій".

Емоційний контроль
Щодня дитина переживає ситуації, які можуть викликати розчарування або страх. Батьки не завжди можуть підтримати дитину, тому учневі корисно буде опанувати методику самозаспокоєння. "У деяких дітей починається паніка, коли вони чують сигнал повітряної тривоги, – каже психологиня. – Щоб допомогти приборкати свої розбурхані емоції, навчіть школяра техніці глибокого дихання. Вона дуже проста: вдихаємо носом повітря, подумки рахуємо до трьох. Видихаємо повітря ротом, рахуючи до шести. Тобто видих має бути довшим, ніж вдих. Це зменшить рівень кисню у крові – і дитина заспокоїться. Такі вправи можна робити не лише в укритті під час повітряної тривоги, а й тоді, коли учень відчуває роздратування, бо не може виконати завдання".

Більше активності
Фізична активність сприяє виробленню ендорфінів, які покращують настрій. Тож подбайте, щоб протягом дня дитина мала змогу погратися на свіжому повітрі. "Будь-які перевантаження – фізичні або розумові, коли батьки змушують дитину сидіти над уроками – викликають стрес, – додає Тетяна Серебрянська. – Дотримуйтеся графіка сну, навчання, їжі та відпочинку. Так, під час війни це зробити доволі непросто, але бажано, щоб дитина не "випадала" з графіку. Психологи стверджують, що звичні щоденні справи позитивно впливають на психіку людини. Також не зайвим буде знайти для дитини цікаве заняття, яке змусить її забути про негатив".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: емоційне здоров'я дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може за

Чим поліомієліт загрожує дітям і як запобігти зараження?

Хвороби | 06:20, 27.05.2024

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може залишатись на іграшках та побутових речах.

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Флакон з парфумів, морква і вейп: Сторонні предмети, які ковтали діти

Дитина | 08:30, 26.05.2024

Лікарі часом диву даються, що можуть проковтнути діти. Подробицями ділимося у нашій статті.

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмі

Як на дитину впливає синдром відмінника?

Школярі | 01:30, 26.05.2024

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмінних оцінок. Такі вимоги можуть нанести психологічну травму чаду в дорослому віці.

Про те, як покращити харчування дитини, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Як сформувати здорові харчові звички в школяра

Дитяче харчування | 00:30, 26.05.2024

Про те, як покращити харчування дитини, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.


Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: