Що робити, якщо дитина стала жадіною?

Adoption
Date
  • 74 Переглядів
Буває, мамам доводиться червоніти за своїх крихіток в гостях або на дитячому майданчику, коли багряний від напруги, маленький власник кричить одноліткам "не дам!" і ховає за спину відерце або цукерку. Або запроторює свої іграшки від брата (сестри), категорично не бажаючи дати «ненадовго», «просто пограти».

5530_14.jpeg (44.92 Kb)


У чому причини?

До 1,5-3 років поняття «своє/чуже» у малюка ще не сформоване. Весь осяжний ним світ він вважає частиною себе.

До 2-2,5 років малюк вже усвідомлено вимовляє слово "моє!" і перестає говорити про себе в 3-му обличчі. Починається формування кордонів свого світу, що поділяють всі об'єкти на «своє» і «чуже». Слово "моє" — це позначення його особистого простору, що включає все, що дороге і потрібне для виживання.

До 3-х років малюк набуває здатність говорити «ні». При відсутності такої здатності малюкові буде важко стверджувати свою індивідуальність в майбутньому.

Після 3 років починається новий етап соціалізації дитини. На передній план виходить спілкування, в лексикон дитини входить слово «ми». Іграшки та особисті речі стають інструментами, що зв'язують це спілкування. До малюка приходить усвідомлення, що ділитися — це розташовувати до себе людей, а скупитися — значить, налаштовувати їх проти себе.

Тому лаяти малюка в цьому віці за жадібність не слід. Потрібно прищеплювати йому радісне почуття спільності з рештою світу, допомогти вперше випробувати радість від дарування, від безкорисливої спільної «праці» з будівництва «будиночка» з піску, навчитися отримувати задоволення від щасливої посмішки інших. Так закладаються основи великодушності.

У віці 5-7 років жадібність — це свідчення внутрішніх проблем. Батькам слід проаналізувати свої методи виховання

Фахівці виділяють кілька основних причин жадібності в дошкільному віці (та й більш пізніх періодах):

- Дитині не вистачає батьківської любові, уваги, тепла.
- Малюк живе в неповній родині і, сумуючи за спілкуванням з татом, сприймає його подарунки як особливо цінні, і в цьому випадку жадібність стає природним наслідком ситуації.
- Ревнощі до братів (сестричок), найчастіше — до молодших. Якщо їм дістається більше уваги і батьківської ласки, то дитина автоматично висловлює свою образу проявами жадібності і агресивності стосовно брата (сестри).
- Життя в бідності, коли іграшка — розкіш для дитини, і вона боїться, що в чужих руках вона буде зламана, зіпсована, та й помічає, наскільки краще забезпечені всім необхідним інші діти (сучасні ігри, спортивний інвентар, поїздки з батьками в дитячі розважальні центри і т.д.).
- Сором'язливість, нерішучість дитини, коли єдині «друзі» скутого, хворобливого малюка — його іграшки. Тому і ділитися ними він, звичайно, не хоче.
- Зайва ощадливість матері і батька, скупість і сувора звітність в будинку за кожну річ. Зрозуміло, що малюк настільки переживає за збереження і цілісність дорогих йому іграшок, що нікому не дозволяє їх чіпати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина жадіна


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: